Toshiba 42L7453 vs Sony KDL-42W829B

Big-Apple

New member
Prosiłbym i porównanie tych modeli różnica to tylko w 3d jeden ma pasywne drugi aktywne

i chyba kontrast

cena także różnica 100-150zł


SONY matryca VA Toshiba wiele serwisów twierdzi że IPS 1 pracownik mówił mi że to nie IPS.

ceneo .pl/28552529#tab=click


nie wiem jednak jak z podejściem do klienta jeśli chodzi o gwarancje sporo się naczytałem że zwisa im to i kup se pan nowy/inny model.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Toshiba jest na IPS. Wszystko zależy od warunków. Nie oglądasz wieczorem, weź L7453.

Kontrast i czerń natywna lepsza jest w W829, za to kąty widzenia nie grzeszą.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wczoraj ze znajomymi dokonywalismy wyboru TV dla nich pomiędzy wspomnianymi. Wybrali Toshibe, która bardziej im się spodobala. Obraz bardzo fauny, płynność również. Nie było cloudingu. Żałuje ze ja jeszcze muszę trochę poczekać, bo mój Samsung B650 działa bardzo dobrze, i szkoda go sprzedawać.
 

Big-Apple

New member
Toshiba jest na IPS. Wszystko zależy od warunków. Nie oglądasz wieczorem, weź L7453.

Kontrast i czerń natywna lepsza jest w W829, za to kąty widzenia nie grzeszą.

No właśnie tutaj jest troche inaczej

są źródła które podają iż matryca to AU Optronics VA

Ogladam i w dzień i wieczorem mam taką żaluzje jak ładuje słonce
TV stoi po prawej na dole patrząc na żaluzje i jest ustawiony na 45 stopni w kierunku żalujzji

Sosnowiec%20Zaluzje%20pionowe127%20-%20popup.jpg


moja obecna Toshiba to S-PVA

Nie oglądam TV całkowicie po ciemnku no chyba że jest to kanał informacyjny obraz statyczny typu Bloomberg CNBC .
 

WuMike

New member
Bez reklam
Cytuję, za hdtvtest.co.uk:
The Toshiba 47L7453 uses an IPS LCD panel from LG Display, whose black-level response and contrast performance are understandably not its strongest suite. After aligning peak white to 120 cd/m2 (as we do for every TV we review to maintain a level playing field), native black level came in at 0.192 cd/m2 on both a full-black screen and a 4×4 ANSI chequerboard pattern.

Za AVForums:
As we’d expect from an IPS, native black levels aren’t particularly astonishing. In fact without the dimming system engaged they were positively poor, coming in at about 0.22cd/m2 .

Wreszcie, za Trustedreviews:
Namely that, as suspected given the 42L7453DB’s IPS panel, native black level response is very average.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Yhm, i na tym mógłbyś skończyć jakby to był zwykły d-led bądź edge. Przy full ledzie trzeba wspominać jeszcze o on/off, bo zgodnie z takim rozumowaniem, AX900 za 17000zł mający kontrast "natywny" 1:1100 to syf, i tani samsung h4000 z nim wygra :)
 

Big-Apple

New member
Cytuję, za hdtvtest.co.uk:
The Toshiba 47L7453 uses an IPS LCD panel from LG Display, whose black-level response and contrast performance are understandably not its strongest suite. After aligning peak white to 120 cd/m2 (as we do for every TV we review to maintain a level playing field), native black level came in at 0.192 cd/m2 on both a full-black screen and a 4×4 ANSI chequerboard pattern.

Za AVForums:
As we’d expect from an IPS, native black levels aren’t particularly astonishing. In fact without the dimming system engaged they were positively poor, coming in at about 0.22cd/m2 .

Wreszcie, za Trustedreviews:
Namely that, as suspected given the 42L7453DB’s IPS panel, native black level response is very average.


no to 2 pytania


pierwsze gdzie kupić czy z allegro? czy lepiej dołożyć i kupić czy to w MM czy saturnie w razie ewentualnego serwisu czy serwis działa tak jak SONY i inny czyli DOOR 2 DOOR


drugie co do IPS vs VA ja oglądam TV też pod kątem i to dużym tutaj mi sie przyda IPS
ale też oglądam jak ładuje słońce więc licze że nie będzie tragedii jak na plazmach :-?

ich panel to AUO rzekomo połaczenie technologi IPS i VA o ile tak to można nazwać
ogólnie naczytałem się o samych zachwytach o tym tv a jedyny negatyw to pilot i obsługa smart
nic poza tym.

Liczę sam siebie nie będe odbijać w tym TV :razz:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Matryca to IPS od LG, przynajmniej na rynku polskim. Odbijać się będziesz.
Jak chcesz przez internet kupować, to pisz na forum do kolegi Kiki - robi najlepsze ceny z pewnego źródła.
Jak wolisz w stacjonarnym, MM i Saturn dają ew. 30dni na oddanie sprzętu co jest całkiem sensownym rozwiązaniem.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Yhm, i na tym mógłbyś skończyć jakby to był zwykły d-led bądź edge. Przy full ledzie trzeba wspominać jeszcze o on/off, bo zgodnie z takim rozumowaniem, AX900 za 17000zł mający kontrast "natywny" 1:1100 to syf, i tani samsung h4000 z nim wygra :)

Chcesz mi powiedzieć, że mam wierzyć Twojej opinii, a nie ekspertów, robiących pomiary? Co to, to nie :)

Toshiba jest OK, ale jej Full LED to nie to samo, co FALD w AX900. Zachowajmy rozsądek i przyzwoitość.
 

Big-Apple

New member
Matryca to IPS od LG, przynajmniej na rynku polskim. Odbijać się będziesz.
Jak chcesz przez internet kupować, to pisz na forum do kolegi Kiki - robi najlepsze ceny z pewnego źródła.
Jak wolisz w stacjonarnym, MM i Saturn dają ew. 30dni na oddanie sprzętu co jest całkiem sensownym rozwiązaniem.


czy serwis Toshiby to door 2 door ? sami zabierają sprzęt i sami odsyłaja

nie widzi mi się jeżdżenie z TV a potem czekanie miesiąc na części.


Z tego co wiem AUO tworzy panele nawet dla SONY I Panasonic w IPS.

Ten ceny KIKiego to jaki % taniej ?
 
Do góry