toshiba 32DL66 a 32WL66

cinek

Member
W najnowszej gazetce sklepu dla idiotów znalazłem promocję na Toshibe 32DL66 (3100 zł).
Mam pytanie czy to jest ten sam TV co powszechnie znana WL66 tylko w innym kolorze obudowy, czy też są między nimi jakieś róznice ?
W gazetce jest napisane np. o 1HDMI i kontast 1000:1 (zamiast 1200:1) ale nie mam zaufania do tego co oni tam wypisują...
Na stronie:

http://www.ceneo.pl/productInfo.aspx?productID=334888&longDesc=true
dane są takie same jak WL66.
Ktoś wie jak jest faktycznie ?
 

Plastek

New member
cinek napisał:
W najnowszej gazetce sklepu dla idiotów znalazłem promocję na Toshibe 32DL66 (3100 zł).
Mam pytanie czy to jest ten sam TV co powszechnie znana WL66 tylko w innym kolorze obudowy, czy też są między nimi jakieś róznice ?
W gazetce jest napisane np. o 1HDMI i kontast 1000:1 (zamiast 1200:1) ale nie mam zaufania do tego co oni tam wypisują...
Na stronie:

http://www.ceneo.pl/productInfo.aspx?productID=334888&longDesc=true
dane są takie same jak WL66.
Ktoś wie jak jest faktycznie ?

To jest to samo tylko inny kolor
 

cinek

Member
to nie to samo

Korzystając z promocji w Saturnie w Kraku (TV bez VAT) postanowiłem nabyć nowy TV. Zwróciły moja uwagę Toshiby. Model 32WL66 był przeceniony z 3500 na 2860 a 32DL66 z 3100 na 2550 (z tego co pamiętam). W pierwszej chwili rzuciłem się na DL66 (przecież to to samo) ale coś mnie tknęło i poprosiłem o postawienie obu TV obok siebie.
I zaskoczenie ! dostrzegłem o dziwo istotne róznice w obrazie, szczególnie w czerni. Po pierwsze w momentach całkowitego zaciemnienia matrycy na WL66 tło było czarne a w DL 66 bardziej szare. Sprawdziłem ustawienia były identyczne (podsietlenie matrycy na 100%, jasność na 50%). Po ściemnieniu matrycy róznice się zmniejszyły, jednak znowu kontrast był znacznie gorszy w DL66, obraz jakby "wyblakły". Natępna róznica to przejhścia tonalne na twarzach, w DL66 na słabym sygnale z kablówki twarze były "plamiaste" jakby brakowało odcieni beżu. W WL66 nie było tego efektu.
A zatem skoro widać róznice to jednak warto przepłacać...;)
Kupiłem WL66 a do tego czarna obudowa prezenuje się znacznie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry