Toshiba 42-WL66

camel

New member
Witam wszystkich serdecznie.
W MM pojawiła sie Toshiba 42-WL66 w cenie 4999zeta. Czy moglibyście coś o tym telewizorku powiedzieć i doradzić czy warto go kupić. Szukałem inforcji o nim w necie ale bardzo ciężko znaleźć cokolwiek. Na oficlalnej stronie Toshiby też nie ma dokładnie tego modelu, natomiast są opisane inne, bardzo podobne, no ale przecież nie oto chodzi. Do tej pory przymierzałem się najpierw do zakupu plazmy Panasa TH-42PA60 za 3999, potem już miałem kupić plazme Samsunga PS-42C7H za 4449zeta, aż zobaczyłem tą Toshibe i znowu zacząłem sie zastanawiać. W każdym razie pramocja w MM na tą Toshibe trwa do czwartku 21grudnia. A może doradzicie jakiś inny model LCD w granicach 5tysi???
Z góry dziękuje za pomoc
 

przemodzialo

New member
42wl66z

Cześć!
Ja się zdecydowałem w piątek na tego LCD i jak na razie jestem zadowolony. Niestety na oficjalnej stronie Toshiby opisany jest model WLT ta jedna literka to oznaczenie, że telewizor jest Full 1080 HD Ready /rozdzielczość 1920x1080/, a ten z MM jest przestosowany do rozdzielczości 1366x768.
Telewizor ma sporo ustawień obrazu m. in. kalibrację poszczególnych kolorów, niestety nie rozpracowałem jeszcze wszystkiego, a instrukcja obsługi jest po angielsku, z drugiej strony debilizm, aby w kupionym w Polsce tv nie było Polskiej instrukcji.
Co do jakości obrazu, po zakupie dysponowałem tylko anteną naziemną, odbiornikiem tv cyfrowej Comsat i odtwarzaczem dvd Thomson DTH 255 E z HDMI. Moje odczucia przedstawiały się nastepująco:
1. Programy z anteny konwencjonalnej porażka, oczywiście z dalszej odległości ok 4 - 5 m., da się oglądać.
2. Tv Cyfrowa, znacznie lepsza jakość szczególnie na niemieckich programach: RTL, ZDF, tutaj już można pobawić się ustawieniami i obraz z bliższej odległości przyjemny.
3.Z dvd po HDMI jakość rewelacja, robi wrażenie.

Oczywiście po przetestowaniu tv z anteną konwencjonalną doszedłem do wniosku o konieczności zakupu /planowałem w przyszłym roku/ telewizji cyfrowej. Wczoraj przytaszczyłem n-kę, podłączyłem, zapuściłem i zbladłem. Jakość przeszła moje najśmielsze oczekiwania Discovery HD, a w szczególności Luxe HD poprostu rewelacja.

Z wrażeń dodatkowych pilot od Toshiby marnej jakości, szczególnie przycisk do zmiany kanałów i siły głosu - trzeba sporej siły nacisku, aby zadziałał - no ale może się wyrobi. Stylistyka Tosibki bardzo przyjemna prezentuje się bardzo elegancko.

Jeżeli coś Cię jeszcze interesuje daj znać.
Pozdrawiam
Przemysław
 

Plastek

New member
przemodzialo napisał:
Cześć!
Ja się zdecydowałem w piątek na tego LCD i jak na razie jestem zadowolony. Niestety na oficjalnej stronie Toshiby opisany jest model WLT ta jedna literka to oznaczenie, że telewizor jest Full 1080 HD Ready /rozdzielczość 1920x1080/, a ten z MM jest przestosowany do rozdzielczości 1366x768.
Telewizor ma sporo ustawień obrazu m. in. kalibrację poszczególnych kolorów, niestety nie rozpracowałem jeszcze wszystkiego, a instrukcja obsługi jest po angielsku, z drugiej strony debilizm, aby w kupionym w Polsce tv nie było Polskiej instrukcji.
Co do jakości obrazu, po zakupie dysponowałem tylko anteną naziemną, odbiornikiem tv cyfrowej Comsat i odtwarzaczem dvd Thomson DTH 255 E z HDMI. Moje odczucia przedstawiały się nastepująco:
1. Programy z anteny konwencjonalnej porażka, oczywiście z dalszej odległości ok 4 - 5 m., da się oglądać.
2. Tv Cyfrowa, znacznie lepsza jakość szczególnie na niemieckich programach: RTL, ZDF, tutaj już można pobawić się ustawieniami i obraz z bliższej odległości przyjemny.
3.Z dvd po HDMI jakość rewelacja, robi wrażenie.

Oczywiście po przetestowaniu tv z anteną konwencjonalną doszedłem do wniosku o konieczności zakupu /planowałem w przyszłym roku/ telewizji cyfrowej. Wczoraj przytaszczyłem n-kę, podłączyłem, zapuściłem i zbladłem. Jakość przeszła moje najśmielsze oczekiwania Discovery HD, a w szczególności Luxe HD poprostu rewelacja.

Z wrażeń dodatkowych pilot od Toshiby marnej jakości, szczególnie przycisk do zmiany kanałów i siły głosu - trzeba sporej siły nacisku, aby zadziałał - no ale może się wyrobi. Stylistyka Tosibki bardzo przyjemna prezentuje się bardzo elegancko.

Jeżeli coś Cię jeszcze interesuje daj znać.
Pozdrawiam
Przemysław



Czesc

Jezeli potrzebujesz instrukcji po polsku to daj znac to przesle mailowo.
Gratuluje wyboru !

Plastek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
przemodzialo napisał:
...ciach...

... a instrukcja obsługi jest po angielsku, z drugiej strony debilizm, aby w kupionym w Polsce tv nie było Polskiej instrukcji.

...ciach...

Masz prawo wymagać od sprzedawcy instrukcji obsługi po polsku a sprzedawca ma obowiązek takową instrukcję Ci dostarczyć - skorzystaj ze swojego prawa i WYMAGAJ!

Pozdrawiam Masta_J
 

przemodzialo

New member
Dzięki

Dziękuje bardzo za propozycję, ale już mi dosłali z MM - musiałem im jednak przypomnieć, więc mam w oryginale, a z tv jestem faktycznie bardzo zadowolony. Discovery HD śmiga na okrągło, a jak leci powtórka to LUXE HD.
 

Percio

New member
Ja mam 42WLT66 i wcale nie jest full HD, ma tylko rozdzielczość 1920x1080 picture procesing jest zasłaby i nie odpali ci sprzętu w 1080p tylko co najwyżej 1080i :), sprzet taki sobie, drugim, razem bym go nie kupił :) ostatnio oglądam z PS3 filmy na blu ray i wcale mnie obraz nie zszokował. Ponoć ma być żyleta a tak nie jest. Także lepiej dołożyć z tysiączka lub dwa, zrezygnować z dwóch cali i mieć to co powinno być. Nie wspomne że jeden już wymieniłem i teraz przymierzam sie do wymiany drugiego hehe.
 
Do góry