Thomson 48FU4243

pajero

New member
Witam

Muszę kupić rodzicom tv, i w oko wpadł mi ten własnie model Thomson 48FU424, mimo iż jestem zwolennikiem plazmy to TV będzie stało w dość mocno niekiedy nasłonecznionym miejscu dlatego też skłaniam sie w kierunku lcd. czy ktoś z Was miał styczność z tym tv ? jest za 2300zł w euro rtv no ( zależy mi na ratach 0% ) i jest 100hz chyba... bo coś mi się zdaje że to jakiś myk...

Bardzo proszę napiszcie coś na jego temat, da się oglądać ? czasem z niego skorzystam i jakiś film w hd oglądnę... rodzice głównie TV cyfrowa naziemna ;) ale z drugiej strony mają teraz 42 calową plazmę LG hd ready z 2007r i tam są naprawdę fajne kolory i dobra czerń i tu się obawiam żeby nie byli zawiedzeni...
 

pajero

New member
Jeszcze jedna sprawa przyszła mi do głowy... Czy ten TV ma matowy ekran czy błyszczący ? jak to teraz jest z LCD ? ( chodzi mi o widoczność w nasłonecznionym miejscu )
 

wilanowiak

New member
Podbijam pytanie o ocene tego tv bo cena fajna i tez jestem skazany na raty. Zależy mi głównie na plynnym ogladaniu pilki noznej HD, filmów HD i SD, filmów z USB ( divx itd ). Nie zalezy mi na innych bajerach, obraz ma być dobry do pilki i tyle :)
 

wilanowiak

New member
To , to nie jest dobry pomysł jeśli ma być do piłki.
Do jakiej max kwoty masz zakup ?

Dzięki za odpowiedż.
Powiedzmy do 2500zł za 46 cali lub do 3000zl za 50 cali ( ceny podaje takie jak w rtv euro bo zależy mi na ratach a tam np. 50 cali jest ten thomson 50FU6663 wlaśnie za 3000zł a 46 cali np. toshiba 46TL938 za 2400zł lub sharp LC-46LE730E za 2300zł.)
Z gory dzięki za radę :)
 

Mikkonen

New member
Wczoraj zakupiłem ten telewizor. Powiem, że jak za taką cenę, jest to rewelacja. Po podłączeniu pod PC i odpowiednim dostrojeniu TV i PC obraz jest idealny ("pixel w pixel"), podświetlenie jest typu direc" (nie krawędziowe), równomierne, w moim egzemplarzu jest widoczne małe rozjaśnienie podświetlenia w jednym miejscu (wielkości piłki), ale widoczne tylko w całkowitej ciemności na całkiem czarnym ekranie, i nie pod każdym kątem. Zaskoczyło mnie brak opcji włączania / wyłączania clear motion 100hz, widocznie opcja ta włączona jest cały czas, jednak jej działanie jest bardzo subtelne (nie ma mowy o efekcie teatru jaki mam w drugim TV marki LG). Kolory, kontrast, ostrość - bez zarzutu ! Polecam :)
 

lapka

New member
Podaj mi proszę jakie masz ustawienia obrazu? Bo ja nie jestem zadowolony z obrazu. Pisałem już opinię na euro.com.pl:
Mam go już miesiąc. Obraz naprawdę jest mocno średni i nie ma tak nasyconych i ładnych kolorów jak powinien mieć markowy TV. Ostrość też jest mocno średnia nawet na filmach z HDMI 720p/1080p. Pod usb nie działają mkv, reszta śmiga. Wszyscy dają mu 10 ale nie zasługuje on na taką notę. Chyba, że bierzemy pod uwagę cenę. Ja brałem dlatego nie żałuję bo za tą cenę warto ale jak ktoś może wydać z 3tys to nie brać go. No i najśmieszniejsze... pilot. Pisał ktoś, że tandetny ale nie napisał, że to zamiennik bez loga Thomson nawet hehe. Byłem w szoku. Ogólnie tak jak powiedziałem. Za 2tys warto!!! Ale nie nastawiać się na nie wiadomo co. Matryca matowa - nie odbija się światło.
 
Do góry