Thomson 55FU5663

pppila8

New member
Witam,
W RTVEUROAGD pojawił się tv Thomson 55FU5663 za b.dobrą cenę jak na 55". Ciekawy jestem opinii o tym tv. Z góry dzieki.
 

pppila8

New member
Dzięki za test. Tylko jest to test serii U6, a mnie interesuje 55FU5663 czyli U5. Sądze że jest to seria niżej. Może wiesz czym one się różną. Obecnie posiadam plazme PS42C450 od 2010 roku (nic złego o tym tv nie mogę napisać, moja osobista ocena to b.dobra plazma), nadszedł czas na zmianę na coś nowszego i większego, nie miałem nigdy do czynienia z ledami, więc o nich za wiele nie wiem. Zastanawiam się nad PS51E8000, PS51E550, PS51E6500, LG50PM680S, z ledów to zaciekawił mnie ten Thomson 55FU5663, i trochę poczytałem o philipsie 55" 6007 z ambilight. W skrócie nie ma znaczenia dla mnie matryca czy szkło (teraz mam szkło, nie narzekam) czy mat, 50" min. fajnie by było 55", wiadomo nie które w komplecie dają okulary i adapter wifi, co tu dużo pisać cena ma duże znaczenie. Ciekawi mnie ten Thompson choć brak w zestawie okularów ( na necie znalazłem za 80 zł pare więc ok), Jeśli ktoś ma ten model Thomson 55FU5663 to proszę o opinie.
 

kasiag0408

New member
Troszkę odświeżę temat, ponieważ również zainteresował mnie ten TV. Przeglądając test serii U6 stwierdziłam, że Thomsonowi nie można nic zarzucić, więc skąd tak niska cena w porównaniu z konkurencją? No i drugie pytanie czy ktoś miał do czynienia z U5, który jest w ofercie 'Euro'? Można go porównać do tego testowanego? Bo parametry mają praktycznie te same.
 

tomasi

New member
I ja się jeszcze zapytam o ten model. Jaka jest jakość obrazu? Jak wypada w porównaniu z Philipsem 55" 5507? Cena w tej chwili jest całkiem całkiem.
Jakie są różnice tej serii z serią 6663? Jak jakość 3d?
 

balekk

New member
witam
odświeżę nieco wątek i ponowię prośbę przedmówców o jakąkolwiek opinię na temat tego telewizora, zwłaszcza interesuje mnie rodzaj matrycy zastosowanej w tym modelu, tzn. czy jest to mat, półmat czy świecąca (tzn. połysk odbijający światło) ?

edit: szukając jakichś informacji (testów) w necie znalazłem jakieś francuskie forum, na którym kilka osób rozpisuję się na temat tego, że na tym tv nie działa obraz z konsoli PS3 :) po HDMI - jeśli to prawda to raczej nie zakupię tego telewizora (co prawda mam x360 ale może być to samo)
 
Ostatnia edycja:

brookss

New member
mam pytanko czy mógłby ktoś z posiadaczy tego modeli podac swoje parametry w ustawieniach np. obrazu, z góry dziekuje.
 

olo21

New member
mam pytanko czy mógłby ktoś z posiadaczy tego modeli podac swoje parametry w ustawieniach np. obrazu, z góry dziekuje.
Ustawienia obrazu:
- jasność, kontrast i nasycenie na ok. 64
- upłynnianie ruchu wyłączone
- uwydatnianie czerni włączone
- mega kontrast włączony

Dźwięk - zewnętrze głośniki. Nie byłem w stanie ustawić satysfakcjonującego poziomu głosu na wbudowanych.
 

sensei

New member
olo21 - czy moglbys krótko opisać wrażenia z użytkowania ? czy są adekwatne do otwartego testu panelu z serii U6 ? Jak z czernią ? 200 czy 100 CMI ?
 

olo21

New member
olo21 - czy moglbys krótko opisać wrażenia z użytkowania ? czy są adekwatne do otwartego testu panelu z serii U6 ? Jak z czernią ? 200 czy 100 CMI ?

Wrażenia pozytywne. Co do testu:
- dźwięku nie oceniłbym tak wysoko, jak w każdym płaskim TV pozostawia sporo do życzenia
- smużenie na 2. planie (np. podczas oglądania boksu i mocnego zbliżenia bokserów, postacie na trybunach smużą, jak kamera podąża za bokserami). Miał na to wpływ chyba też spory kontrast: jasny 1. plan i ciemne tło. Pewnie zależy to też od jakości sygnału, nie wiem czy tak też jest w innych TV. Lecz tylko ja to zauważyłem z grupy kilku osób, bo wiem na co zwracać uwagę :) W piłce nożnej, tenisie, filmie smużenia brak lub na tyle małe, że nie odczuwalne.
- 200 CMI
- czerń mogłaby być lepsza, ale nie jest to TV za kilka tysięcy tylko < 1700zł (nam wersję 39").
- jeśli oglądam film w 1080p to obraz bardzo dobry, nie mam prawie zastrzeżeń
- podświetlenie matrycy - lekko widać jaśniejsze miejsca w rogach i z boku na czarnym tle, ale do zaakceptowania.
 
Ostatnia edycja:

brookss

New member
mam go od paru dni wgrany soft402 . Mam proglem z podłączeniem do kmpa, dla thompsona nie ma dedykowanych media serwer i tak jak np. do Lg plexa.cały czas szukam , może ktoś ma jakiś pomysł. nie wiem dokładne jeszcze czy odtwarza wszystkie pliki wraz z textem. Będę kombinował. Ogólnie obraz jak za tacene to nie odbiega od samsuga. dźwięk zgadzam się kiszka , dlatego mam podłączonego pod wieze .Nie mam porówniania do 3d.
Okulary takie sobie , ciężko wyczaic kiedy wyłączone , ponoc jak doczytałem w momenie braku komtaktu z tv z automatu się wyłaczają - zobaczymy . to tyle. Byłbym wdzięczny o różne opinie, bo naprawę jest mało informacji na temat tego modelu.A telewizorek naprawdę fajny.
 

olo21

New member
Ustawienia obrazu:
- jasność, kontrast i nasycenie na ok. 64
- upłynnianie ruchu wyłączone
- uwydatnianie czerni włączone
- mega kontrast włączony

Dźwięk - zewnętrze głośniki. Nie byłem w stanie ustawić satysfakcjonującego poziomu głosu na wbudowanych.

Lepiej ustawić mniejszą jasność, teraz mam 42 i znacząco poprawiła się czerń i nie ma takiej białej (mlecznej) poświaty. Jasność = kontrast = 60.
 

brookss

New member
Po tygodniowym użytkowaniu tego modelu " Thomson 55FU5663 " jestem naprawdę pod wrazeniem ceny do jakości. mam tylko wątpliwości co do dzwieku.Zawsze moza podpiac wieze.
Mam tylko jedno pytanie , do soób które się znają i może pomogą. A mianowicie chciałbym mieć tv podpięty do sieci i poszukuje programu tzn jakiegoś media serwera taj jak np. do LG jest detykowany Plex.
a Tompson niestety takiego nie ma ,próbowałem z kilkoma ale bez skutku.
Może ktoś ma więcej wiadomości na ten temat- zgóry dziekuje.
 
Do góry