Thomson 46FT8865 - problem z podłączeniem bezprzewodowego Internetu

AndyN

New member
Thomson 46FT8865

Internet z Netii przez NetiaSpot.

Internet po LAN działa.

Nie wiem jak podłączyć przez dołączony WiFi dongle (podłączone do portu USB1 telewizora).

W instrukcji można wyczytać:

Podłączenie do sieci bezprzewodowej

Do podłączenia bezprzewodowego telewizora do sieci, potrzebny jest bezprzewodowy router lub modem i bezprzewodowy adapter LAN. Podłączyć dostarczony wraz z telewizorem Bezprzewodowy adapter USB z dużym wzmocnieniem (USB dongle) do portu telewizora USB 1.

1. Wybrać Smart TV > Settings > Interface (Smart TV > Ustawienia > Interfejs), następnie wybrać Ethernet (Ethernet), by podłączyć się do sieci bezprzewodowej.


Gdy na pilocie wybiorę "SmartTV" (czerwony przycisk) lub "Menu" -> "SmartTV" wyświetla się komunikat "Can't connect to online application portal, please check your internet connection" i nie mam możliwości "wejścia" w ustawienia.

Gdy net podłączony jest przez LAN po naciśnięciu "SmartTV" wyświetla się ekran z widżetami(?), po naciśnięciu "settings" (czerwony przycisk na pilocie "telegazetowy") wyświetla się ekran z kafelkami z nazwami krajów, które można podświetlić. I to wszystko :???: Nie ma innych opcji konfiguracyjnych.

Pomożecie? ;)
 

AndyN

New member
Sam sobie odpowiem. Opcja "sieć" jest jedną z ostatnich opcji w głównym menu w grupie "konfiguracja"

Panowie, dziękuję za pomoc. Już "ogarnąłem" problem ;) net po wifi działa

Choć mam problem by zmusić Netiaspot do współpracy z TV by DLNA działało i można było *.mkv otworzyć.
 

TECH

New member
Witam

jest już nowy soft v. 3,39 który zwiększa ilość aplikacji internetowych oraz daje możliwość obsługi Light Flash Player pod przeglądarką Opera.

Podaję link do nowego softu v. 3,39 dla telewizorów U6 (oraz innych SmartTV, Thosmon: U5, T8, T7 oraz TCL: V6210).


https://dl.dropbox.com/u/45946669/upgrade_loader.pkg

Procedura aktualizacji (uwaga: robisz ją na swoje ryzyko w przeciwnym przypadku zgłoś się do serwisu BWM Electrocnis):


1. Nagrywasz plik upgrate_loader do pamięci USB
2. Umieszczasz pamięć USB w złączu USB w TV
3. Wyciągasz kabel zasilający TV z gniazdka po czym umieszczasz go w gniazdku
4. Pamięć USB zaczyna pracować (migać) czekasz aż przestanie migać (może zapalić się dioda na panelu TV)
5. Powtarzasz punkty 3 i 4
6. Włączasz TV z nowym softem (pojawią się nowe aplikacje SmartTV oraz ulepszona przeglądarka opera, powinna obsługiwać Light Flash Player)

Pozdrawiam AT
 
Ostatnia edycja:

TECH

New member
Thomson 46FT8865

Internet z Netii przez NetiaSpot.

Internet po LAN działa.

Nie wiem jak podłączyć przez dołączony WiFi dongle (podłączone do portu USB1 telewizora).

W instrukcji można wyczytać:

Podłączenie do sieci bezprzewodowej

Do podłączenia bezprzewodowego telewizora do sieci, potrzebny jest bezprzewodowy router lub modem i bezprzewodowy adapter LAN. Podłączyć dostarczony wraz z telewizorem Bezprzewodowy adapter USB z dużym wzmocnieniem (USB dongle) do portu telewizora USB 1.

1. Wybrać Smart TV > Settings > Interface (Smart TV > Ustawienia > Interfejs), następnie wybrać Ethernet (Ethernet), by podłączyć się do sieci bezprzewodowej.


Gdy na pilocie wybiorę "SmartTV" (czerwony przycisk) lub "Menu" -> "SmartTV" wyświetla się komunikat "Can't connect to online application portal, please check your internet connection" i nie mam możliwości "wejścia" w ustawienia.

Gdy net podłączony jest przez LAN po naciśnięciu "SmartTV" wyświetla się ekran z widżetami(?), po naciśnięciu "settings" (czerwony przycisk na pilocie "telegazetowy") wyświetla się ekran z kafelkami z nazwami krajów, które można podświetlić. I to wszystko :???: Nie ma innych opcji konfiguracyjnych.


Pomożecie? ;)

zanim zaczniesz korzystac z internetu lub aplikacji smarttv musisz skonfigurować w ustawieniach polaczenie z siecia np. kabel lub wifi i ewentualnie haslo dostepowe
 
Do góry