Thomson FU 6663

cezar45H

New member
W sklepie dla Idiotów pokazał się tv 50" thompson fu 6663 , czy ktoś z szanownych forumowiczów może się wypowiedzieć co to za cudo. Ja wiem tyle że cena jest atrakcyjna zwłaszcza że w zestawie są 2 pary okularów i moduł wifi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Thomsona będziemy testować w poniedziałek. Więc się przypomnij proszę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uff - dopiero skończyłem.
Trzeba wiele cierpliwości do nowych , innych modeli.
W klasie cenowej telewizor - dobry.
 

kaspar

New member
Dziękuję za odzew.
Mam problem z wyborem telewizora ponieważ w grę wchodziły dwa modele:
1. Panasonic TX 47ET5E ( cena z transportem 3860zł )
2. Philips 46PFL5507K ( cena z transportem 3630zł z dwoma sztukami okularów )
Ale dwa tygodnie temu zobaczyłem w sklepie tego Thomsona 50FU6663. Szczęka mi opadła jak zobaczyłem cenę 3499,- z dwoma parami aktywnych okularów i WIFI USB w komplecie.
Myślałem o 50 calowym LEDzie ale mam zbyt mały budżet ( 3500 max 3800zł ) a ceny LEDów wtym rozmiarze zaczynają się od 5tys.
Żadnych opini na temat tego telewizora jeszcze nigdzie nie ma, a nie chciałbym mocno eksperymentować. Czytałem trochę o firmie TLC ale wiadomo Philips i Panasonic to "pewniaki" po testach.
Podobno posiada matrycę Samsunga seri 6, czas reakcji 6ms, jasność 350,
200Hz CMI ??, Smart TV, HbbTV, preglądarka Opera, nagrywanie po USB,DLNA itp. ( info od sprzedawcy od idiotów )
Wygląd i obraz w sklepie też niezły a wiadomo 3-4cale więcej robi wielką ale to wielką różnicę.
Widziałem na stronach, że na zachodzie europy też jest mocno reklamowany w sklepach, czyli może warto zwrócić uwagę na ten model.

Pod względem wyglądu i wyposażenia najlepiej pdchodzi mi Philips ( tym bardziej że mam Philipsa, co prawda CRT, ale po HDMI daje obraz żyleta, tylko ta przekątna 29" ) Panasonic też poważny kandydat niczego sobie -matryca IPS.
Jak możesz to podpowiedz mi na który model powinienem się zdecydować, poniżej podaję pomocne dane.

1. odległość od ekranu? ok. 3m
2. jak słońce świeci w pokoju? Okna od wschodu, Telewizor będzie wisiał na ścianie - okna po prawej stronie ja się stanie przodem do telewizora. Słońce nie będzie padało bezpośrednio – jedynie rano do 11-tej, 12-tej godziny.
3. Jak duży jest pokój: 5,5x7,5
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor? CRT 29" Philips 29PT9521 HD ready połączony HDMI ( obraz i kolory idalne )
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, wiadomości, film akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej popołudnia i wieczory, weekendy rano
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? Nie mam zdania
11. preferowana wielkość telewizora? 50'' do min 46''
12. preferowana marka? Sharp ( ale niestety poza budżetem ), Philips, Panasonic,Sony,
13. czego nie lubisz w telewizorach? złej jakości obrazu, braku płynności
14. jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder CP z HDD, Kino domowe, XBOX i okazjonalnie Laptop po HDMI
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95% TV 10% inne
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i pod kątem
17. czy ważne jest wifi ? TAK
18. czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak przydałoby się, aczkolwiek jestem skłonny odpuścić.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie koniecznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? przydałoby się ale nie koniecznie
22. ma mieć 3D? Tak
23. ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? Przydałoby się na przyszłość ale niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB. HDMI i jeszcze jedno Euro
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat pełna opcja
27. ile programów HD? 29
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: FULL HD
30. DVB-C: ? DVB-T
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, brak smużeń i opóźnień, ostry obraz, wygodne oglądanie, energooszczędność, przyjazna obsługa
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 8 – w weekendy może dłużej
33.Sugerowana cena ?Im niższa tym lepsza, okolice 3500 - 3800 to maksimum

I jeszcze jedno pytanie.
Ponieważ jestem "nowy" na forum nie rozumiem twojej konkluzji po zakończeniu testu: W klasie cenowej telewizor - dobry.
Ponieważ telewizory LED 50cali zaczynają się od cen 5tys. wzwyż to ten Thomson z ceną 3499,- ustanawia nową klasę cenową w tym rozmiarze.
Czyli zasada im droższy to lepszy nie została złamana przez tego Thomsona?
Jeżeli się mylę to mnie popraw.
Jeszcze raz dziękuję za odzew i czekam na podpowiedź czy warto brać pod uwagę tego Thomsona, czy ewentualnie inny TV .
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konkluzja jest taka .
Do Twoich potrzeb zostałbym z Philipsem Pfl 5507
Więcej info jak wrócę bo pisze z telefonu.
 

TECH

New member
Witam

Seria U6 zawiera nowszy panel LED, który umożliwia osiągnięcie lepszych parametrów obrazu. Widać to gołym okiem po bardzo ostrym obrazie i super płynności. Telewizor ten obsługuje HbbTV (TVP1 i TVP2 oraz próbny sygnał TVN).

Testy powinny potwierdzić bardzo dobrze parametry obrazu w U6.

Podaję link do nowego softu v. 3,39 dla telewizorów U6 (oraz innych SmartTV, Thosmon: U5, T8, T7 oraz TCL: V6210).


https://dl.dropbox.com/u/45946669/upgrade_loader.pkg

Procedura aktualizacji (uwaga: robisz ją na swoje ryzyko w przeciwnym przypadku zgłoś się do serwisu BWM Electrocnis):


1. Nagrywasz plik upgrate_loader do pamięci USB
2. Umieszczasz pamięć USB w złączu USB w TV
3. Wyciągasz kabel zasilający TV z gniazdka po czym umieszczasz go w gniazdku
4. Pamięć USB zaczyna pracować (migać) czekasz aż przestanie migać (może zapalić się dioda na panelu TV)
5. Powtarzasz punkty 3 i 4
6. Włączasz TV z nowym softem (pojawią się nowe aplikacje SmartTV oraz ulepszona przeglądarka opera, powinna obsługiwać Light Flash Player)

Z tego co wiem wykupiono już 50FU6 we wspomnianej sieci. PS. panel tez jest od Samsunga.

Pozdrawiam, AT
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie spodziewałem się tak dobrego skalowania tego telewizora.
I zadziwiająco równe podświetlenie matrycy.
025_P1430615.JPG
Sygnał SD nawet obrabia extra.

006_P1430628.JPG


Extra równe podświetlenie matrycy.
014_P1430437.JPG


Całość w teście.
 
Do góry