włączanie się tv

Anna B.

New member
Witam - po założeniu UPC na model Thomson Lb 040S pojawił się problem z tv. Wyłączając tv czy to z pilota UPC czy TV, bądź z przycisków na urządzeniach- po 10 min włącza się sam tv z informacją na jednolitym jasnym tle " brak sygnału ". Wyłączenie przyciskiem z tyłu dekodera nie powoduje włączenia sie tv z info "brak sygnału video". Ekran jest czarny. Natomiast natychmiast po wciśnięciu przycisku z tyłu na dekoderze - tv reaguje ww. info.

W momencie włączenia się sie tv z info na dekoderze pozostaje czerwone światełko i na wyświetlaczu dekodera pojawiaja się cztery zera (0000). Po kilku sekundach na dekoderze wraca zegar a tv sobie świeci. UPC działa na AV1.
Wczoraj zrobiliśmy mały eksperyment. Wyłączyliśmy z pilota UPC i oglądaliśmy tv na analogu. I co? Po 10 min. na wyświetlaczu dekodera cztery zera a na ekranie tv na tle filmu literki AV1 w lewym dolnym rogu ekranu.

Na forum UPC zasugerowano mi :"Anna B., ok, czyli rzeczywiście zmiana sygnału na wejściu AV powoduje włączenie TV. Tak się dzieje podczas upgrade dekodera (właśnie około 10 minut po jego wyłączeniu) oraz po włączeniu dekodera pstryczkiem.
Szukałem jakiegoś manuala do tego TV, żeby sprawdzić czy w opcjach nie ma możliwości wyłączenia tej "cechy", ale nie jestem w stanie znaleźć żadnego. Mimo wszystko sprawdź wszystkie opcje telewizora, czy nie da się tego wyłączyć. W przeciwnym przypadku będziesz musiała każdorazowo wyłączać dekoder pstryczkiem/wtyczką zamiast pilotem. "

Instrukcja przy tv jest bardziej niz skromna. W necie nie potrafię nic znaleźć. Może ktoś pomoże ?
Nadmieniam, że jestem zwykła kobitką ( niestety dla wielbicieli - nie blondynką :smile:) i w miarę możliwości proszę o pomoc w przystępnym języku.
A.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź najpierw cz nie jet to wina kabla ?
Wymień kabel .
Zresetuj tuner .
Sprawdź czy masz aktualizacje wprowadzone ?
 

piotr818

New member
Bez reklam
Nie wygląda to na winę kabla. Spróbuj zamienić gniazdo w telewizorze na AV2 jak to nic nie da będziemy myśleć dalej co z tym niekontrolowanym impulsem.
 
Do góry