Obraz w obrazie (PiP) w 43UD6406 oraz innych Thomsonach

izwrat

New member
Drodzy koledzy! Bardzo bym prosił o sprawdzenie funkcji "obraz w obrazie" w waszych Thomsonach. W kilku miejscach ludzie pisali, że w małym okienku można oglądać sygnał z HDMI będąc w środowisku Android. A czy "obraz w obrazie" działa, gdy na głównym ekranie ogląda się sygnał z HDMI?
Np.: na główny ekran idzie sygnał z komputera przez HDMI, a w maleńkim oknie leci obraz z drugiego HDMI (powiedzmy, z odbiornika satelitarnego)?
 

firefl

Active member
Bez reklam
ten pip to tak zbędny bajer, że jak został wprowadzony to chyba nikt się nie zainteresował. Czyli sprawdzić i przestać używać. Pamiętam tylko, że były bardzo duże ograniczenia przy którym sygnale co można zobaczyć. Chyba tylko tuner i hdmi było w użyciu, ale już zapomniałem szczegóły.
 

izwrat

New member
ten pip to tak zbędny bajer, że jak został wprowadzony to chyba nikt się nie zainteresował. Czyli sprawdzić i przestać używać. Pamiętam tylko, że były bardzo duże ograniczenia przy którym sygnale co można zobaczyć. Chyba tylko tuner i hdmi było w użyciu, ale już zapomniałem szczegóły.
Dzięki za odpowiedź. Ja akurat w swoim starym monitorze/TV LG bardzo często korzystam z PiP: pracuję przy komputerze podłączonym przez HDMI, a w okienku PiP leci program telewizyjny z tunera. Idealnie byłoby, gdyby oba obrazki mogłyby lecieć z różnych HDMI. Tę funkcję mają niektóre monitory, ale monitor 4K jest dwukrotnie droższy od telewizora o podobnych parametrach ekranu.
Zatem interesują mnie takie konfiguracje:
a) obraz główny z jednego HDMI, a okienko PiP - z drugiego (idealna sytuacja);
b) obraz główny z HDMI, a w okienku PiP - obraz z tunera (przynajmniej coś).
Jest jeszcze kwestia dźwięku: czy można wybrać źródło sygnału audio przy korzystaniu z funkcji PiP?
 
Ostatnia edycja:

izwrat

New member
Ponawiam prośbę do szanownych Kolegów o dokładny opis działania funkcji "obraz w obrazie" w telewizorach Thomson/TCL. Funkcję tę włącza się przez Menu/Ustawienia wstępne?/Obraz w obrazie (nie mam dostępu do tego telewizora, więc tylko zgaduję, jak przetłumaczono odpowiednie punkty).
Konkretnie mnie interesuje, czy ta funkcja jest dostępna, gdy główny obraz idzie z HDMI, czy da się przy tym wybrać źródło dźwięku oraz czy da się zmienić rozmiar oraz położenie okienka PiP.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Chyba nie uwierzyłeś, że to nie jest popularne ani nawet rozsądnie działające. Nie umiem tego obecnie uruchomić....
Ponawianie pytania nie pomoże. Może w tematach TCL ktoś by przeczytał i poradził - tam więcej osób zagląda a soft jest wspólny.
 

izwrat

New member
Miło mi, że śledzisz ten wątek i dzięki za podpowiedź z TCL, już skorzystałem. Gwoli wyjaśnienia: zadaję pytania o PiP nie w celu zbadania, czy jest to cecha popularna wśród innych użytkowników (bo i co mi do tego?), tylko w celu uzyskania bardzo konkretnych informacji, jak to działa w konkretnych liniach telewizorów: TCL P6046 oraz Thomson UD6406, względnie innych modelach, które w specyfikacji maja podane PiP.
 
Do góry