Thompson 55' ULTRAHD

Jarzab93

New member
Jak się cieszę, że znalazłem to forum. Bardzo proszę o poradę.
Dostaliśmy od rodziców używany telewizor marki Thompson. 55 cali. Jest to telewizor już z półki tej wyższej (Smart, ultraHD, 4k) Obraz na telewizorze jest bardzo jasny, jakby wyblakły, "mleczny", kolory nie są żywe, jest ich jakby niewiele, same szarości.
Bardzo proszę o instrukcję jak poprawnie skalibrować, ustawić parametry obrazu tak by wycisnąć z tego telewizora maksa, bo nie wierzę, że to jest normalny obraz.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak się cieszę, że znalazłem to forum. Bardzo proszę o poradę.
Dostaliśmy od rodziców używany telewizor marki Thompson. 55 cali. Jest to telewizor już z półki tej wyższej (Smart, ultraHD, 4k) Obraz na telewizorze jest bardzo jasny, jakby wyblakły, "mleczny", kolory nie są żywe, jest ich jakby niewiele, same szarości.
Bardzo proszę o instrukcję jak poprawnie skalibrować, ustawić parametry obrazu tak by wycisnąć z tego telewizora maksa, bo nie wierzę, że to jest normalny obraz.

Przy tym poziomie informacji odpowiedź brzmi: kręć ustawieniami aż Ci się będzie podobać albo zleć wyspecjalizowanej firmie.
Pierwsze - spawdzić każdą standardową opcje zwykle nazywaną obraz dynamiczny/film itp.

Czarodziejska kula nie chce powiedzieć nawet jaki model tv posiadasz. Thomson 55'' jest chyba kilkanaście modeli.
 

firefl

Active member
Bez reklam
nie widząc telewizora nie da się ustawić obrazu.
Kiki oferuje jakąś formę kalibracji (czyli zestaw nastaw) za darmo dla niebieskich uczestników forum. Chyba dla tego tv też. Możesz zapytać Kiki na priv.
Nie pytaj o "niebieskich" - poszukaj na forum
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja mam telewizor z tej serii większy o 10''. Jestem zadowolony z obrazu i nawet bez kalibracji jest idealny dla mnie. A otrzymałem kalibrację od Kiki.
Ty chyba nie chcesz skorzystać z oferty Kiki...
I wierzysz w inne metody zdalnego ustawienia.
Więc tak, to moje preferencje:
sprawdź czy jakiś standardowy zestaw tzw ustawień wstępnych jest lepszy.
Sprawdź czy inne wartości podświetlenia nie będą lepsze. Ja mam 75.
Podświetlenie dynamiczne - wyłącznone,
micro dimming - wyłączone
wyrazistość ruchów - wyłączone
kontrast 90, ostrość -0, kolor 50, poziom czerni 50, barwa 50
kondrast dynamiczny i rozszerzenie czerni - wyłączone
Gamma +2
Większość ustawień jest na poziomie domyślnym, polepszacze wyłączone.

Standardowe zalecenia z serwisu w takich przypadkach:
uaktualnij do najnowszego firmware, znajdziesz w TCL wątek Pliki aktualizacji - to jest ten sam software, najnowszy jest v551.
Potem reset all i reset shop w menu serwisowym.
I mieć nadzieję, że będzie lepiej...
 

firefl

Active member
Bez reklam
wszystko znajdziesz w TCL wątek Pliki aktualizacji

nie zapomnij o reset all i reset shop w menu serwisowym po aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry