43UC6306 -Zacinanie się obrazu - DVBT

Bo(o)t_manager

New member
Cześć. Jesteśmy świeżymi posiadaczami Thomsona 43U6306 i jest mały problem. Obraz z naziemnej TV zatrzymuje się na chwilę(niedługą - ułamek sekundy) dźwięk w tym czasie jest ok. Siła sygnału 48, jakość 100. To wina sygnału, czy telewizora?
Pozdrawiam?

PS. Na szybko.
Plusy.
-Jakość obrazu.
-Youtube i jego obsługa ze smartfona.
-Pilot

Minusy
-Dźwięk(duży minus w porównaniu z poprzednikiem - JVC32P80).
-Brak PVR.
-Brak porządnego timera(niby jakiś jest, ale z opcjami 4,6,8 godzin).
-Telewizor da się włączyć za pomocą aplikacji na smartfonie, ale już pogłośnić czy zmienić kanał już nie(ale może to rozkminię).
 

firefl

Active member
Bez reklam
Minusy
-Dźwięk(duży minus w porównaniu z poprzednikiem - JVC32P80).
-Brak PVR.
-Brak porządnego timera(niby jakiś jest, ale z opcjami 4,6,8 godzin).
-Telewizor da się włączyć za pomocą aplikacji na smartfonie, ale już pogłośnić czy zmienić kanał już nie(ale może to rozkminię).

- PVR podobno wkrótce będzie
- timer już jest poprawiony w nowszych wersjach
- pewnie zależy od apki. Zalecana T-cast ma takie funkcje.
 

Bo(o)t_manager

New member
Cd. przypadłości.:
1) Ciągle(raz na tydzień) przywraca się do ustawień sklepowych
2) Jak wam internet nie wyrobi to nie obejrzycie po pewnym czasie filmu w niższej rozdzielczości tylko górną lewą ćwiartkę tegoż filmu.
3) Pilot już się raz zawiesił.

P.S. Co do zacinania się obrazu, to mam taką teorię że pomylili w menu wskaźniki. Siła wskazuje jakość i na odwrót.
 

Bo(o)t_manager

New member
Następny kwiatek. Nie wiem jakim cudem blokuje kanał i trzeba wpisywać kod odblokowujący, dobrze że jest to proste 1234. Zdarzyło się to kilka razy od zakupu.
 

maxforce

New member
na subforum dotyczącym telewizorów TCL jest wątek dotyczący aktualizacji oprogramowania (Thomson/TCL to ten sam producent.
Nie mogę dodawać linków ale tytuł wątku: TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306


Najnowszego oprogramowanie w wersji V8-S586T02-LF1v231 można ściągnąć ze strony Thomsona.
mythomson seria C63
może ktoś wrzuci link

Po ściągnięciu trzeba to rozpakować. W środku jest instrukcja wgrywania po angielsku ale w skrócie:
Plik update.zip wrzucić na pendriva (sformatowanego do fat32)
Pendrive podłącz do portu USB w TV. Wyłącz TV. Potem trzeba przytrzymać przycisk power aż dioda led mignie (przycisk Power pod TV , nie na pilocie) Po włączeniu powinien się TV zacząć aktualizować.
 

Bo(o)t_manager

New member
No i następne kwiatki.
1) Włącza się bez dźwięku. Trzeba pogłośnić/ściszyć by dźwięk się włączył. Ewentualnie skorzystać z MUTE.
2) Nie jestem zaktualizować w/w software telewizora. Dwa różne pendrive, wtykane gdzie się da i lipa. Ten TV jest dla osób z b. dobrym refleksem. Info że jest coś nie tak, pokazuje się na chwilę i znika. Musiałem cyknąć fotkę by skapować się co jest grane.: Software check failed. I każe odłączyć od prądu i podłączyć z powrotem.
quQBKV3jHoSvqgZEA



AF1QipPglyfgDJSv3aiAuZ00MzX1fdynB2xAiiOl1DAf
 

Bo(o)t_manager

New member
No i po niecałych 2 latach podsumowanie: Na początku byłem zachwycony(niezły obraz), potem mniej(wariujące oprogramowanie), ale teraz kiedy się popsuł obsługa gwarancyjna jest do d... Już tydzień czekam na wysłanie papierka do mnie że mogę odebrać kasę lub nowy TV. A TV nie mam już około miesiąca. Kumplowi jak się LG popsuł naprawili można powiedzieć(była mała obsuwa) od ręki. W Euro będą mieli niezłą przeprawę bo ja drugiego Thomsona nie wezmę(i nie dla tego że się popsuł). Nie polecam Thomsona, a i pewnie w TCL obsługa gwarancyjna kuleje w końcu to ta sama infolinia.
 

firefl

Active member
Bez reklam
<....>Thomsona, a i pewnie w TCL obsługa gwarancyjna kuleje w końcu to ta sama infolinia.

Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś: obecnie nie ma firmy Thomson produkujacej telewizory. Firma TCL ma prawo produkować telewizory oznacznone nazwą Thomson, ale to dalej telewizor firmy TCL.

To prawie tak jakby w lodziarni o wlasnych wyrobach zastanawiać się nad producentem waniliowych i czekoladowych...
 
Ostatnia edycja:

Bo(o)t_manager

New member
Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś: obecnie nie ma firmy Thomson produkujacej telewizory. Firma TCL ma prawo produkować telewizory oznacznone nazwą Thomson, ale to dalej telewizor firmy TCL.

To prawie tak jakby w lodziarni o wlasnych wyrobach zastanawiać się nad producentem waniliowych i czekoladowych...
No to już wiem jak działa serwis TCL.
 

Bo(o)t_manager

New member
No i dostałem takiego maila:
Londyn, RMA : XXXXXXXXXXXX Szanowna Pani /Szanowny Panie, Zostaliśmy przypisani do twojego telewizora, modeli, numeru seryjnego. Mimo szczerych chęci nie udało nam się tego naprawić. Będziemy kontynuować kredytowanie Państwa sprzedawcy, aby mógł wydać Państwu rozwiązanie. Niniejszy dokument służy jako kupon (XX/XX), który należy przedstawić sprzedawcy Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wybór produktu THOMSON. Jeszcze raz dziękujemy, Serwis Posprzedażny
Poszedłem z tym oraz dowodem zakupu i zabrania TV przez serwis do EURO RTV AGD, a tam mnie prawie śmiechem zabili i kazali spadać(i teraz po ochłonięciu wcale się nie dziwię). Taki jest serwis TCL'a.
 

firefl

Active member
Bez reklam
... Mimo szczerych chęci nie udało nam się tego naprawić. Będziemy kontynuować kredytowanie Państwa sprzedawcy, aby mógł wydać Państwu rozwiązanie. Niniejszy dokument służy jako kupon (XX/XX), który należy przedstawić sprzedawcy Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wybór produktu THOMSON. Jeszcze raz dziękujemy, Serwis Posprzedażny
Poszedłem z tym oraz dowodem zakupu i zabrania TV przez serwis do EURO RTV AGD, a tam mnie prawie śmiechem zabili i kazali spadać(i teraz po ochłonięciu wcale się nie dziwię). Taki jest serwis TCL'a.

Nie zrozumiałem dlaczego narzekasz na serwis producenta. Napisali, że ze swojej strony rozliczą sklep w celu zwrotu kosztów. Sklep kazał Ci spadać a skarżysz się na producenta?
 

Bo(o)t_manager

New member
Nie zrozumiałem dlaczego narzekasz na serwis producenta. Napisali, że ze swojej strony rozliczą sklep w celu zwrotu kosztów. Sklep kazał Ci spadać a skarżysz się na producenta?


Tak, bo na infolinii dowiedziałem się dwa dni później że jeszcze mają jakiegoś pdfa dosłać. Zresztą ile się naszarpałem o tego maila to moje.
 
Do góry