Thomson 50ub6406 - Miracast

zizi1902

New member
Witam, mam problem z podłączeniem bezprzewodowym laptopa do tv, na laptopie wyświetla się monit że został połączony z tv na tv ciągle piszę trwa łącznie. Laptop kilkukrotnie mruga przy próbie łącznia.
Z tabletem oraz tel nie ma prawie żadnego problemu. Ekran zdalny tabletu wyświetlił się po kilku sek, z telefonem wygląda to troszkę inaczej gdyż tv uruchamia wszystkie filmy tel lecz żadnego zdjęcia. (tel sony z2). Wracając do tematu głównego czyli laptopa.

TV i lap są w 1 sieci wi fi. W laptopie posiadam dwie karty sieciowe. Jedna to :
Qualcomm Atheros QCA61x4A Wireless Network Adapter .
Windows 10. Laptop łączy się tylko gdy udostępnię np pobrany film na dysk w grupie sieciowej. Wtedy film się uruchamia bezprzewodowo. Chciałbym natomiast uruchomić cały ekran laptopa jak przez kabel HDMI. Klikając win+p wybierał połącz z ekranem bezp i tam jest cały ten proces który niby kończy się połączaniem lecz na tv nie. W urządzeniach tv dodany jest jaki projektor, niestety inaczej się nie wyświetla.
 

zizi1902

New member
Dzięki, poszło wczoraj PW.
Pozdrawiam


Edit:
Problem aktualny. Nikt nie spotkał się z taką sytuacja ?
Może poradzi ktoś jakimś dobrym forum gdzie jest możliwość rozwiązania takiego problemu?
 
Ostatnia edycja:

golfir

New member
Nie pisz na PW ja napisze do Ciebie i opublikujemy temat na forum...bonto zadna tajemnica i niech potomni wiedzą ewent. Jak poradzic sobie z problemem...chyba od tego jest to forum i inne??????
 

zizi1902

New member
Trochę odgrzany kotlet, powiem szczerze że olałem sprawę bo odzewu na tym forum nie ma żadnego, pisałem na różnych, różnych rzeczy się dowiedziałem. I wychodzi chyba na to że to wina Windowsa. Ponoć na 8 wszystko śmiga, a na 8.1 już nie. Ja mam 10tkę zainstalowaną od samego początku.
Tv miracast ma, komp też, ale nie miałem już ochoty odświeżać tematy dzień w dzień i sprawę olałem. Problem nie jest rozwiązany, a co do twojej wypowiedzi masz słuszność..od tego jest forum. Żadne PW nie poszło.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego właśnie piszesz .
Jeśli ktoś będzie miał wiedzę z Windowsem to napisze.
U mnie Miracast działa na modelach 2015 a obecnie działa Chromecast i też działa .
 

Dubek

Member
Bez reklam
Myślę że to nie wina Windowsa bo sam używam 10 od 2 lat i nie miałem żadnych problemów żeby połączyć się z 3 tv, moim zdaniem problem leży po stronie tv albo procesora w laptopie.
 

zizi1902

New member
Problem sterowników procesora czy sterowników tv?. Czy może problem sprzętowy.
Sterownik Tv jest wgrany najnowszy, na str. producenta jest napisane że tv miracast obsługuje.
Laptop kupiony miesiąc przed 1 postem. Jest w nim procesor Intel Core i5-6200U 2.8ghz.

Chromecast również nie działa. Jedyne co działa to przesyłanie obrazu z YT na tv, wtedy uruchamia się aplikacja youtube na tv. Oraz działa rzutowanie np filmu z dysku bezpośrednio na tv.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Problem sterowników procesora czy sterowników tv?. Czy może problem sprzętowy.
Sterownik Tv jest wgrany najnowszy, na str. producenta jest napisane że tv miracast obsługuje.
Laptop kupiony miesiąc przed 1 postem. Jest w nim procesor Intel Core i5-6200U 2.8ghz.

Chromecast również nie działa. Jedyne co działa to przesyłanie obrazu z YT na tv, wtedy uruchamia się aplikacja youtube na tv. Oraz działa rzutowanie np filmu z dysku bezpośrednio na tv.

czyli działa
 

zizi1902

New member
Przepraszam może nie napisałem szczegółowo. Działa rzutowanie z dysku laptopa. Mam pobrany film np z torrentów na dysku. Takie rzutowanie działa. Ale gdy chciałbym np udostępnić obraz laptopa i pulpitu by ten pojawił się na tv bez przesyłu HDMI to juz niestety nie działa. TO samo chromecast. Po kliknięciu by np okno chroma pojawiło się na tv nic nie zostaje znalezione.
 

firefl

Active member
Bez reklam
według mojej wiedzy jeśli youtube z komputera znajduje tv i tam potrafi przenieść obraz to właśnie chromecast. Brak innych - kwestia konfiguracji pc.
 

zizi1902

New member
To już brzmi jak nadzieja ;) Pytanie co i jak..

Wydawało mi się że to działa tylko dlatego że na tv jests YT. Zainstalowana apka w którą mogę bezpośrednio z pilota wejść.
 

firefl

Active member
Bez reklam
tv z pc u mnie czasem słabo się dogadują - mimimum kilka minut od włączenia. W menu chrome jest przesyłaj. Jak tam tez znajdziesz tv to chromecast działa.
 
Do góry