Thomson 65UB6406 - nierówne podświetlenie, zepsuty czy tak ma?

kamil87

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,

kupiłem niedawno Thomsona 65UB6406 i o ile w dzień nie mam zastrzeżeń (a jeszcze nawet kalibracji nie zamówiłem) tak podczas wieczornego działania tv można zauważyć czarne pionowe paski (jakby podświetlenie nierówne). Trochę jest to irytujące. Pytanie czy to normalne w tym modelu? A jeśli nie to czy można to kalibracją rozwiązać? A jeśli nie to czy podchodzi po reklamację towaru?

Poniżej zdjęcia z wyświetlania czarnego tła, specjalnie przestawiłem na tryb standard (w trybie film odrobinę mniej jest to widoczne), żeby było to dosadniej zauważalne.



 

kamil87

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrobię jak będzie ciemno, ale ogólnie po małym researchu wydaje się, że jest to vertical clouding (chyba tak się nazywa fachowo).

Pytanie czy da to jakoś zniwelować czy to jest normalne? Brzydko to wygląda (tylko w nocy i z ciemnym tłem), ale kurcze w tv samsunga 40 cali z 2010 roku nie miałem takiego problemu (a był to jakiś budżetowiec nawet bez podświetlenia led, tylko z klasycznym).

Przykłady u innych z sieci:

330eq1u.jpg


2dfd3198_vbattach211960.jpeg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są zdjęcia pustego ekranu, tak się od lat nie robi bo wówczas nie załącza się backlight. Puść obraz i dopiero zrób zdjęcia ale z krótszym czasem naświetlania.
 

Paw3los

New member
To są zdjęcia pustego ekranu, tak się od lat nie robi bo wówczas nie załącza się backlight. Puść obraz i dopiero zrób zdjęcia ale z krótszym czasem naświetlania.

Litości. Przez pół dnia od śmiechu bolały mnie mięśnie między żebrami. Backlight, o ile nie włączona jest opcja wygaszania, to świeci zawsze przy włączonym ekranie.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Formalnie LCD tak ma, nierównomierność podświetlenia matrycy i w zależności od zastosowanej technologi podświetlenia bardziej lub uwidaczniają się różne mankamenty.

Nikt, czarnej planszy (czy w przypadku LCD - szarej) czy białego ekranu nie ogląda. Zawsze jest kwestia jak TV sprawuje się w realnym odbiorze, jeżeli nie są zauważalne efekty nierównomierności podświetlenia matrycy nie ma co sobie głowę tym zawracać.

Propozycja Kiki'ego jest jak najbardziej zrozumiała, chociaż każde zdjęcie wyolbrzymia obserwowany efekt w rzeczywistości.

Edit. Dopiero zauważyłem, że Paw3los wygrzebał wątek z marca tego roku ;-) , pewnie dawno już nieaktualny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry