Thomson 55UA9806 - brak płynności

gislantychy

New member
Witam serdecznie.
Od jakiegoś roku jestem użytkownikiem tego modelu. Po jakimś czasie zaczęły się problemy z płynnością. Zdarza się, że w czasie oglądania filmu nagle płynność się traci i obraz szarpie. Po przełączeniu na inny tryb obrazu płynność wraca do normy. Nie zdarza się to często. Czasem występuje to w ciemnych scenach lub zanieczyszczonych np dym, mgła i ciemny obraz. Chociaż mam taki przypadek, że obraz jest wyraźny - np ostatnie sceny bajki Auta 2 - gdzie pojawia się scena ostatniego wyścigu i obraz przesuwa się z góry na dół - wtedy zawsze zaczyna się skakanie.

Wyłączyłem wszelkie ulepszacze. Nic nie pomogło. Nawet na każdym trybie jest to samo w tej samej scenie.

Niedawno zainstalowałem nowy update, który jest tylko na stronie producenta - o dziwo nie widzi przez neta. I miałem wrażenie, że to pomogło, bo przez jakiś czas nie było tych sytuacji. Ale sprawa znów wróciła. Być może nie miałem takich filmów, gdzie ta utrata płynności występuję.

Czasami zdarza się, że cały film idzie bez problemów. Ale powoli zaczyna mnie to irytować.
Co może być powodem takiego ustrojstwa?

Pozdrawiam
gislantychy
 
Do góry