TCL na początek

mateusz89

New member
Witam
Zastanawiam się nad kupnem pierwszego własnego TV. Budżet na początek pozwala jedynie na 32" marek typu Samsung, ale już na 40" TCL czy Sharp. Poczta pantoflową odradzają mi TCL ze względu na serwis, czas ewentualnej naprawy, itd. Mi osobiście bardziej zależy na funkcjonalności niż gadżetach.
Jakie sa Wasze doświadczenia z markami 'budżetowymi? Warto w nie wchodzić w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam
 

MaXeN84

New member
Hej. TCL to firma chińska, którą wykupiła nieco bardziej znaną markę Thomsona (3 czy 4 firma na świecie). W Polsce mają fabryki w Żyrardowie pod Warszawą. Serwis mają z resztą jak każdy producent (Samsung, Philips, LG, Sharp, itd.), a co do czasu napraw to u większości producentów może być on niemal dowolny przez "magiczny" dopisek w gwarancji, że "jeśli urządzenie będzie wymagało sprowadzenia części z zagranicy to czas naprawy może się wydłużyć" (i tu często brak w zapisie gwarancji konkretnego terminu, stąd serwisy mają pewną dowolność), aczkolwiek na uspokojenie dodam, że nie ma co zakładać, że od razu nowy TV będzie się psuł, a żywotność TV TCL czy innych budżetowych marek nie odbiega od wielu innych bardziej znanych producentów (sam mam w 1 pokoju już około 10 lat TV marki Funai, którą też wielu znawców odradzało, a że była promocja i był tani - złego słowa nie powiem - gra i tylko tyle od niego wymagałem).

Nie patrz zatem na markę, tylko bierz wg mnie większy w tej samej cenie. Ewentualnie jeśli masz możliwość ich obejrzenia w sklepie poproś sprzedawcę aby uruchomił na tym samym kanale chociażby TV naziemnej i wtedy porównaj jasność świecenia, równomierność, odzwzorowanie barw i wtedy zadecyduj...
 

mateusz89

New member
W sklepie sprzedawca powiedział podobnie odnośnie żywotności sprzętu,jeśli chodzi o porównanie wizualne to sprawdzę. Dzięki za radę. Ale pamiętam jeszcze wątek pilotów, mianowicie piloty z danego rocznika mogą nie działać w młodszych modelach, czy to prawda? Wydaje się mało wiarygodne ale wolę dmuchać na zimne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie prawda.
TCL wypuścił teraz serie które cieszą się ogromnym popytem na świecie.
Na FB już podałem kilka przykładów, a test jeszcze się obrabia , więc sprawdzisz. Wiele osób będzie zdziwionych.
 

shazza

Member
Ja wszedłem w TCL 6806 50 cali za 1999 /wyprzedaż w Saturnie/ i też jest to mój pierwszy po kineskopowym Elemisie.Jestem póki co z niego zadowolony.
 
Do góry