Thomson/TCL z Wide Color Gamut - jakieś opinie?

Marrrcin

New member
Witam!
Aktualnie posiadam 2-letniego Thomsona 48FU4243. Z filmów FHD i TV jestem zadowolony, choć tv prezentuje przeciętny poziom jakości w

porównaniu do konkurencji z przed dwóch lat. Mam w nim za to problem z grami na X360 i w Windowsie jak czasami podepnę komputer. Czcionki i

cała grafika są jednocześnie ostre i niewyraźne, szybko męczą wzrok. Chciałbym go zmienić na coś z 4K.
Zastanawiam się nad jednym z czterech telewizorów:
Thomson 49UA7706 (w najbliższych dniach można go kupić w promocji jakieś 400zł taniej)
Thomson 55UA7706 (...a tego 200zł taniej)
TCL U50S7806S
TCL U58S7806S
Wydaje mi się, że wszystkie cztery są na tej samej matrycy. Mam rację? Zainteresowała mnie w nich technologia Wide Color Gamut, ponoć dobre

skalowanie, atrakcyjna cena i bardzo pozytywne opinie dot. wyższego modelu 55UA9806 (A9)
Wiem, że miała się ukazać recenzja któregoś z dwóch ostatnich modeli, ale na razie jej nie ma. Jeżeli ktoś z forum/redakcji miał jakiąś

styczność z tymi modelami TCL/Thomsona prosiłbym o informację:
- jak ma się 130% sRGB do 150% sRGB z modelu A9?
- czy posiadają również technologię Quantum Dot?
- ile HZ mają właściwie te matryce? //wiem, że na pewno nie 800Hz ;)
- czy można liczyć na input lag w okolicach tego z A9 czy raczej nie ma szans w tej klasie cenowej?

Z góry dzięki za informacje.
 

Edek661

New member
Quantum dot narazie dostępny tylko w Thomsonie A9. Co do TCLi opinie na forach europejskich bardzo mieszane od wychwalania pod niebosa do besztania z błotem, chyba trzeba poczekać na rzetelny test który zapowiedział kiki.
 

MaXeN84

New member
Kiedy można spodziewać się tych testów? Sam czekam na nie z niecierpliwością - zwłaszcza czy są w stanie dorównać Thomsonowi A9, jeśli nie to jaka dzieli je przepaść czy duże są różnice?
 

Jocker89

New member
Również czekam z niecierpliwością na ten test. Ostatnio widziałem na żywi TCL z serii s68 bodajże 50 cali i szczerze obraz był kiepskiej jakości tak samo wykonanie. Dodam, że nie bawiłem się ustawieniami tylko przez chwilę się jemu przyglądałem
 

_ZiP_

Member
Bawiłem się w markecie S6806, po wpięciu pendrive telewizor się wieszał, jak udało się wreszcie coś uruchomić to skalowanie materiału było niewłaściwe. Obraz też wydawał mi się kiepski. Widziałem ten sam soft w Thomsonie, ale tam nie testowałem już działania urządzeń zewnętrznych.
 

mr.glova

New member
[FONT=&quot]Mam od kilku dni TCL U58S7806S więc kilka słów mogę napisać. Używam głównie do TV. Jeżeli chodzi o obraz to jest całkiem dobrze. Kontrast i czerń są na bardzo dobrym poziomie. Kolorystyka dobra. Płynność i opóźnienie przy szybkich scenach zadawalające ale czy do grania wystarczy tego nie testowałem. Jeżeli chodzi o budowę jest wrażenie solidności no i fajna ramka. Obrotowej podstawy nie testowałem bo TV jest na ścianie. Nie leży mi pilot, który mimo „zacnego” wyglądu jakiś taki „klikający ”. Dźwięk spokojnie wystarczy do TV (jest prosta korekcja w menu). Jeżeli chodzi o Smart to odpaliłem tylko testowo bo do tego używam innych zabawek. Przez wifi TV połączył się bezproblemowo i aplikacje działały. Media player zadawalająco tj. typowe formaty plików odtwarza bez problemów z napisami (skalowanie ok.) w tym dema 4K przez USB. Brakuje mi pełnej obsługi TS. Nie wszystkie pliki wprawdzie poszły (dźwięk) ale to raczej wina ich kompresji i kodeków. Jeżeli chodzi o wejścia/wyjścia to jest to czego potrzebowałem w tym USB 3.0 i HDMI 2.0. Moim zdaniem TV wart uwagi. Wymaga kalibracji pod własne upodobania ale to standard. [/FONT]
 

Pan_S

New member
Quantum dot narazie dostępny tylko w Thomsonie A9. Co do TCLi opinie na forach europejskich bardzo mieszane od wychwalania pod niebosa do besztania z błotem, chyba trzeba poczekać na rzetelny test który zapowiedział kiki.

Zależy czy marża na nie będzie dobra :)

Jak dobra, to polecany będzie jak Hitachi/Bush.
 

Marrrcin

New member
Miejmy nadzieję, że recenzja jak się ukaże to będzie rzetelna.

Moje zainteresowanie modelami które wymieniłem w pierwszym poście spadło, bo znacząco spadła cena Thomsona A9. 11 grudnia kosztował jeszcze 6400 zł, a później spadł w kilku sklepach do 4700 zł. W sobotę i niedziele można go było kupić w Media Markt za ~4000 zł (-15% na wybrane produkty). Niestety promocja już nie aktualna. Jeżeli taka promocja by się powtórzyła to kupowanie 55UA7706 za 3600 zł w ogóle mija się z celem.
 

shazza

Member
Czy moglibyście sprawdzić jaką matrycę ma TCL 7606 lub 6806 bo nie wiem czy nadają sie do oglądania sportu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry