Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

gislantychy

New member
Witam, czy ktoś kalibrował ten telewizor? Pan Kiki ma jakieś propozycje w tym względzie? Dziękuję za odpowiedź.

Zadałem na priv te same pytanie do Kikiego ale bez odzewu. Zależało mi bardziej na ustawieniach balansu bieli i z ciekawości na ustawienia jakie były u niego - mam swoje, które od długiego czasu stosuje i mi się podobają. Ale zawsze lubię sprawdzić jak wyglądałyby u mnie czyjeś ustawienia = zwłaszcza po kalibracji. Ok - to płatna usługa ale dlatego napisałem do Kiki bo robi to przy testach.
Pozdrawiam
Michał
 

Szadek1988

New member
Cześć.
Pytanie do użytkowników telewizora.
Mam problem z obsługą cec, domyślnie samo nie działa, po uruchomieniu funkcji t-link - bo to chyba thomsonowe cec nic się nie dzieje.
Działa u kogoś cec? Mi chodzi konkretnie o współpracę z raspberry.
 

heniumon

New member
Thomson 55UA 9806

Po ok 4 latach niestety mój Thomson ma problem z podświetleniem i problem z serwisem najbliższy 130 km od Elblaga. Nie ma gwarancji ,czy Quantum Dot będzie naprawialny-diody niebieskie. Nie ma gwarancji ,czy będą do niego części. A niedawno pochwaliłem sprzet.
 

heniumon

New member
Thomson 55UA 9806

Mój Thomson 55UA9806 Quantum Dot grał 3 lata 3 miesiące zanim padło podświetlenie ekranu.Czy ktoś to naprawi nie mam pojęcia?
 

heniumon

New member
Thomson wrócił z naprawy po 7 tygodniach -czekał na części i kiepski efekt plamy na obrazie
 

Attachments

  • zdjecie c.jpg
    zdjecie c.jpg
    76,7 KB · Wyś: 24

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No słabo to wygląda. U mnie na szczęście w rodzinie działa dobrze.
Doczepiłem tylko czarną osłoną na głośniki.
Masz gwarancję więc działaj dalej.
 

heniumon

New member
Thomson 55UA 9806 po naprawie

Wtorek 13.08.2019 ponowny wyjazd telewizora do serwisu problem z podświetleniem Obraz 4kUHD plamy na gorze i dole ekranu .Prawdopodobnie elektronika sterowania podświetleniem wygasza swiecenie części diod na listwach. Może błąd w oprogramowaniu . Zobaczymy czy rozwiążą ten problem serwis nie sprawdził na planszach testowych.
 

heniumon

New member
Dzis kolejny kwiatek, w ustawieniu- obraz brak belki podświetlenia. W związku z tym nie ma ustawienia podświetlenia. Na białym tle na środku ekranu trzy paprochy ,pyłki na matrycy
 
Do góry