Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

pierwszyy

Member
Nie chodzi o to ile thompson zarobi, konsumenta to nie interesuje.
Chodzi o to w jaki sposób argumentujesz (czy to są słowa thompsona?), dlaczego ich tv są lepsze od oled-ów, odpowiedź: bo tv w technologii quantum dot są łatwiejsze i tańsze w produkcji... lepsze to jest dla kogo? trochę niefortunnie to brzmi... jako konsument, być może klient wolałbym usłyszeć, że tv quantum dot są lepsze od oled tv, bo dają lepszy obraz, czerń czy cokolwiek ale wiemy, że tak nie jest.

Skoro quantum dot są niby trwalsze od oled-ów to czy thompson daje przynajmniej jakąś dłuższą gwarancję czy standardowo 2 lata? może gwarancje na zero wypalonych pikseli?
 

piteron

Active member
Bez reklam
dziękuje za wyczerpująca odpowiedź
podrożę jednak temat tvp vod,na filmie pod koniec testu jest ta aplikacja,w teście ani widu ani słychu.Nie każdy ma telefon na platformie która pozwala na instalacje softu od TVP(blackberry)
Co do kropek kwantowych i licencji.....................pierwszy tv z tą technologią to Sony XBR X900A,a patent został sprzedany firmie koreańskiej
On January 23, 2013 Dow entered into an exclusive licensing agreement with UK-based Nanoco for the use of their low-temperature molecular seeding method for bulk manufacture of cadmium-free quantum dots for electronic displays, and on September 24, 2014 Dow commenced work on the production facility in South Korea capable of producing sufficient quantum dots for "millions of cadmium-free televisions and other devices, such as tablets". Mass production is due to commence in mid-2015.[36] On 24 March 2015 Dow announced a partnership deal with LG Electronics to develop the use of cadmium free quantum dots in displays.[37]
Jeśli ktos jest zainteresowany tym modelem to jest do obejrzenia w Saturn Złote tarasy w Warszawie,ja udaje się w weekend na dotykactwo
Poczekamy na pierwsze opinie userów
 

heniumon

New member
Thomson

Odnosnie Thomsona Quantum dot ,dzisiaj w Media Markt w Elblagu widziałem ten TV z niższa cena o 700zł. Telewizor z tyłu nie ma co całkowicie zamykać bo jest od góry ekranu po .6 godzinach bardzo ciepły . Proponuja też niższe ceny na Samsunga 55JU 8500,Sony 55 8507 z truliminosem.Szkoda .ze nie można zobaczyć Truliminos Sony kontra Quantum dot Thomson ,Samsung
 

ricou

New member
Bonjour je suis français et j'ai acheté cet écran Thomson UHD suite a votre test qui m'a convaincu. Par contre serait-il possible de connaitre vos réglages pour le test que vous avez effectué parce que moi je n'arrive pas a avoir une image correct sur le satellite avec canalsat.
Merci d'avance. : Beg:
Eric.
 
Ostatnia edycja:

heniumon

New member
Thomson A9/TCL H 9700

Telewizor rzeczywiście o dobrych parametrach obrazu i dzwieku. Niestety ma mankament po godzinach pracy za bardzo grzeje się górna listwa ekranu.


Wygłada to jakby producent z tej krawędzi ekranu zrobił radiator,odbiornik praktycznie jest całkowicie zamknięty moim zdaniem jest za mało otworów wentylacyjnych. Wystarczyłoby z tyłu pod górna krawedzia ekranu zrobić dodatkowe otwory wentylacyjne.
 

Attachments

  • 1a86cf69971b70ef.jpg
    1a86cf69971b70ef.jpg
    53,4 KB · Wyś: 685

ricou

New member
Jest gotowy, tylko czekam jutro na update do miracast. Miał być dziś ale przesunęli na jutro. Za to sprawdziłem inne rzeczy. Np ustawienie kolorów ma chyba najlepsze do tej pory na rynku, wysłuchałem muzyki i rewelacja.
Czerń jest naprawdę dobra ale nie powala na kolana, ale też ma być up date jutro. Gdyby kosztował 1000 zł taniej byłby hitem hitów.Ale poczekam na up date do jutra.

hello Kiki
I 'm french and I bought this tv after your test result . I would like to know your settings if possible because I can't set this tv.
Thank you
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
You mean calibrations?

==================================
DTS, nie pamiętam ale napisz na PW to kolega sprawdzi.

==================================
W Europie tylko 55" w tym roku, ale w przyszłym roku zapowiedź jest w dwóch wersjach tyle że pod nazwą TCL.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W trybie Gry - Input Lag w pierwszej najwyższej klasie ocen.
35ms to najwyższej klasy wynik input laga? Chyba dla kogoś, kto nie gra w gry. Dla mnie input lag 35ms to wiele za dużo, to nawet średnia nie jest.

Input Lag Test Database: Best TV For Gaming
Najlepsze modele HDTV mają po 14-15ms, a 35ms to ponad 2x tyle.

Mam teraz HDTV z 16ms i odczuwam drastyczną różnicę w sterowaniu padem z przesiadki z HDTV które miało 40ms. Co więcej pobawiłem się CRT z zerowym input lagiem, i nawet w stosunku do obecnego HDTV z tylko 16ms potrafiłem odczuć różnice (choć już nie tak drastyczną jak po przejściu z 40ms do 16ms).

35ms to skandal jeśli o input lag chodzi, do gier ten HDTV się nie nadaje.
 

ricou

New member
You mean calibrations?

==================================
DTS, nie pamiętam ale napisz na PW to kolega sprawdzi.

==================================
W Europie tylko 55" w tym roku, ale w przyszłym roku zapowiedź jest w dwóch wersjach tyle że pod nazwą TCL.

Hi,
Yes i mean calibrations and setting (gamma brightness tint contrast colors etc...).
Thank you.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kiki,
Jaką matrycę posiada Thomson 55UA9806??? Czy to jest 50/60Hz czy może 100/120 Hz???
Jak ten TV wypada na tle:
Samsungi: UE55JU7000 / UE55JU7500
Sony KD-55X8505C / X8509C ????
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Matryca 100Hz. Model jest na kropkach kwantowych. Jako jedyny sięga rec 2030

Dzięki za info :)

Nie mam ciśnienia, więc poczekam jeszcze na reckę nowego Sharpa, który niebawem ma się pojawić na rynku :)

A który z tegorocznych modeli Panasa UHD w cenie do ok. 6000 zł i przekątnej 55" oceniasz najwyższej (uwzględniając kwestię płynności i problemy ze strefowym wygaszaniem) ????
 

gislantychy

New member
Witam.
Jestem po zakupie tego TV. Póki co bawię się ustawieniami. Ale obraz rewelacja. Tak się tylko zastanawiam, czy on już domyślnie gra w 4k czy nie? Bo jak uruchamiam dekoder nc+ to wyświetla się na dzień dobry informacja o rozdzielczości HD. Sporo tu w ustawieniach terminologii która nic mi nie mówi jeśli chodzi o ustawienia obrazu. Instrukcja niestety dość uboga:)
 

vigoo

Banned
Jak ma grac w 4K, skoro sygnał nie jest w 4K. Dekoder podaje sygnał HD, to tak go rozpoznaje TV a że potem próbuje go skalować (lepiej, lub gorzej) do wyższej rozdzielczości, to już inna historia...
 

hungary

New member
Gislantychy...a jak wygląda sytuacja z dzwiękiem,czy faktycznie jest tak dobry ? Zamówiłem ten tv,we wtorek będzie juz u mnie☺
 
Do góry