Thomson 55FZ4633

Lenio00

New member
Proszę o pomoc w temacie zakupu okularów 3D do TV 55FZ4633, znalazłem dwa modele okularów Thomsona są to modele GX-13AF i GX21AB który model będzie lepszy do modelu FZ4633. Na stronie Thomsona brak informacji na ten temat a pomoc techniczna nie odpowiada na zapytania....z góry dziękuję za sugestie.
 

andy970

New member
Lenio00 witam mam prośbę czy mógłbyś napisać parę zdań o tym telewizorze jestem zainteresowany zakupem tylko nigdzie nie mogę znaleźć żadnych testów i opinii.
1.czy telewizor obsługuje dźwięk DD i DTS po dlna i usb
2.czy telewizor ma matryce 100 czy 50 hz
3.czy czyta napisy srt w plikach mkv i avi
4.jak duże pliki filmowe czyta
5.jak z jakością obrazy 2d i 3d

byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź na moje pytania!!!
 
Ostatnia edycja:

Lenio00

New member
55fz4633

Lenio00 witam mam prośbę czy mógłbyś napisać parę zdań o tym telewizorze jestem zainteresowany zakupem tylko nigdzie nie mogę znaleźć żadnych testów i opinii.
Chętnie odpowiem odpowiedzi podepnę pod Twoimi pytaniami
1.czy telewizor obsługuje dźwięk DD i DTS po dlna i usb - obsługuje DD ale to każdy tv ma, jeśli połączysz tv kablem optycznym ze wzmacniaczem tak jak ja mam to zrobione ale niestety nie obsługuje DTS mimo że na oficjalnej stronie Thomsona jest zaznaczone że obsługuje DTA surround, po uruchomieniu takiego filmu tv informauje że nie obsługuje tego formatu dźwięku ale gdy poszczam taki dzwięk z Blue-Ray jako zwrotny sygnał wraz z obrazem to głosniki tv wydają z siebie dzwięk mimo że tv informuje że nie obsługuje takiego rofmatu ale to samo miałem w plazmie Samsunga....więc lipa ale mam blue-ray więc to dla mnie nie problem
2.czy telewizor ma matryce 100 czy 50 hz - 100 HZ tak informuje producent i mogę to potwierdzić organoleptycznie :wink:
3.czy czyta napisy srt w plikach mkv i avi - tak czyta ale trzeba je ręcznie włączać i są polskie znaki więc spoko nie jest tak jak miałem w modelu thomsona LED 48 cali że musiałem napisy montować w film
4.jak duże pliki filmowe czyta - nie wiem o jak duże Ci chodzi pliki ale wczoraj uruchomiłem plik 12 gb więc mogę powiedzieć że radzi sobie nie najgorzej bez przycinek
5.jak z jakością obrazy 2d i 3d -w 3D nie mogę się wypowaiadać ponieważ muszę zakupić okulary, jeśli chodzi o 2D to jest nawet za dobry, ponieważ uruchamiając pliki MP4 lub MKV które są omniejszej wielkosci a więc kompresja jest większa to widać pikseloze w dynamicznych scenach ale można to zniwelować przez ustawienia obrazu i oglądam bez okularów:wink: obraz jest lepszy niż na plazmie 50 calowej Samsunga i porównywalny z thomsonem LED 48 cali więc jest naprawdę dobrze, mam kablówkę ktora niby podaje cyfrowe kanały i częśc są to kanały konwertowane z analogu na cyfre i takie kanały są naprawdę słabej jakości wręcz tragiczne na Plazmie było to lepiej widać ale też było słabo, TVP1i2HD odbiór super:eek:k:
Ogólnie tv fajny miałem thomsona LED 48 cali i obraz był super z tvcyfrowej naziemnej i zdecydowałem się na 55 i nie ząłuje narzie....dla mnie najważniejsze że gdy włączam film z USB mogę ustawiać obraz jak chcę w modelu 48 był wybór między 16:9 a 4:3 więc gdy film był z dużą panoramą obraz był rozciągnięty i nie można było tego zmienić w modelu 55 cali poprawili ten problem i to jest dla mnie najważniejsze nikt nie lubi oglądać filmów z rozciągniętymi "ryjami", Smart TV wolno chodzi ale nie mam zamiaru z niego korzystać no może gdy nie będę miał smartfona, tableta i laptopa...sterowanie smartfonem działa, trzeba sciągnąć aplikację pod tvTCL pilot na smrtfonie ma wszystkie funkcje ja pilot w realu fajna zabawka, plusem jest obsługa tv hybrydowej choć szykosć jest różna zależy od kanału który ma taką usługę a jest ich kilkanaście wszystkie TVP, eskaTV i kilka innych które mam w kablu. TV mogę polecić za 2600 zł to naprawdę
 

Tasior26

New member
Proszę o pomoc w temacie zakupu okularów 3D do TV 55FZ4633, znalazłem dwa modele okularów Thomsona są to modele GX-13AF i GX21AB który model będzie lepszy do modelu FZ4633. Na stronie Thomsona brak informacji na ten temat a pomoc techniczna nie odpowiada na zapytania....z góry dziękuję za sugestie.



Do 55FZ4633 musisz kupić okulary GX21AB
 

Ptosio

New member
Czy ktoś jeszcze ma ten TV i mógłby się podzielić wrażeniami? Ze szczególnym uwzględnieniem jakości obrazu widzianego z boku pod kątem, działania funkcji smart takich jak odtwarzanie youtube HD, flash w przeglądarce czy przesyłanie obrazu z komputera przez WiFi?

Czy ten telewizor ma jakieś dyskwalifikujące go wady? Bo cena kusi...
 
Do góry