Thomson 58FU3563C

kafula

New member
Witam
Posiadam ten TV i ogólnie jestem zadowolony ale chciałbym podzielić się uwagami i zapytać Was o parę rzeczy.
1. Udostępnianie w sieci. Należny włącz serwer dlna w TV i uruchomić na kompie serwer dlna a w nim dodać folder z filmami, ja używałem Mezzmo(można ustawiać wielkość napisów) i SERVIIO - jest darmowy, podobnie działają można udostępniać filmy z kompa z plikami napisów - u mnie słabo to chodzi (może to wina sieci a może kompa bo musi konwertować - spinać obraz z napisami) i nie ma możliwości przewijania filmów. Może znacie jakieś inne rozważanie?
2. Kilka razy w tygodniu włączał mi się o 5.03 ;) rozwiązanie znalazłem na elektrodzie.
"Witam miałem taki problem ze telewizor włącza się sam o ok 3-5 rano co się okazało robił to sam po sprawdzeniu aktualizacji aby ta funkcje wyłączyć należy
-Menu-ok
-obraz-ok
-kontrast-ok
-z pilota wciskamy 6425
i pokazuje nam się menu i wyłączamy Funkcje BGM"
no okazało się że TV posiada OPERE i to śmiga, ale nie ma jej w SMART TV może wiecie jak ją dodać do MENU.
3. Kamera. Dedykowane kamerki do TV Skype to FREETALK TALK-7291 ok. 409,00 zł i TV WEBCAM HD ICAM-H01A ok. 240 pln. Czy ktoś z Was ma podłączoną kamerę? Jak to działa? Czy są jakieś alternatywy dla tych 2 cam?
4. Aplikacje. Czy można wgrać jakieś nowe? Choć obecne są wystarczające. Jedynie czego mi brakuje to jakaś aplikacja do słuchania polskiego radia przez net i tvn player.

Po poczytaniu opinii o smart tv i odpowiedzi z serwisów rożnych TV wynika że praktycznie każdy obecny SmartTV ma możliwości odczyty każdego pliku A/V lecz ze względu na licencję, politykę firm itp. opcje te są zablokowane i jest to tylko kwestia zmiany softu. Przykładem jest serwer DLNA i udostępnianie czy opera która jest zaszyta w MENU serwisowym.

Czekam na wasze opinie o tym TV.
Pozdrawiam
 

olo21

New member
Ad pkt. 1. U mnie też to nie działało płynnie w przypadku materiałów HD. Teraz po prostu podłączam laptopa jak coś chcę obejrzeć.
 

Nix

New member
Witajcie!
Ja w tym momencie dokonuję właśnie wyboru TV i właściwie to trochę napaliłem się na tego Thomsona... Czy to jednak dobry wybór?

Nurtuje mnie jedno : otóż są modele ( np. w porównywarce "skapiec")
a. 58LFU3563C
b. 58FU3563C

Czy to ten sam model czy są 2 modele?

Druga sprawa- w wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/108507-pomoc-przy-wyborze-tv.html

Jedne z Kolegów napisał tak:
Matryca ... ale jest tylko 50hz, a nie 100.

Na stronie Thomsona zaś stoi że jest "native 100Hz" , no to jak z tym jest ?

pzdr Nix
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Natywne powiadasz, wystarczy ja załączysz prosty test.
Ale powiem też że sporo osób kupiło ten telewizor i nikt nie narzeka. Więc wszystko zależy jak widać od potrzeb.
 

Nix

New member
Hmm, po dalszych poszukiwaniach znalazłem taką "recenzję" która w skrócie brzmi tak:
"Jeżeli masz mocne nerwy i niewiele kasy to bierz w ciemno bo nic tańszego nie znajdziesz ale od razu postaw obok kompa z xbmc i dopiero wtedy poczujesz satysfakcję choć i tak uważam że nawet za te pieniądze powinien działać lepiej "

Czyli gość pisze że " jeżeli ktoś używa tylko TV to daje radę ale reszta to porażka"...

Czy faktycznie opcje smart TV są niedopracowane w tym Thomsonie?

pzdr Nix
 

Tasior26

New member
Witajcie!
Ja w tym momencie dokonuję właśnie wyboru TV i właściwie to trochę napaliłem się na tego Thomsona... Czy to jednak dobry wybór?

Nurtuje mnie jedno : otóż są modele ( np. w porównywarce "skapiec")
a. 58LFU3563C
b. 58FU3563C

Czy to ten sam model czy są 2 modele?

Druga sprawa- w wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/108507-pomoc-przy-wyborze-tv.html

Jedne z Kolegów napisał tak:
Matryca ... ale jest tylko 50hz, a nie 100.

Na stronie Thomsona zaś stoi że jest "native 100Hz" , no to jak z tym jest ?

pzdr Nix

Nie istnieje model 58LFU3563C. Musi byc jakaś literówka w porównywarce.
Matryca jest 100Hz native, 200Hz CMI
 

Tasior26

New member
Hmm, po dalszych poszukiwaniach znalazłem taką "recenzję" która w skrócie brzmi tak:
"Jeżeli masz mocne nerwy i niewiele kasy to bierz w ciemno bo nic tańszego nie znajdziesz ale od razu postaw obok kompa z xbmc i dopiero wtedy poczujesz satysfakcję choć i tak uważam że nawet za te pieniądze powinien działać lepiej "

Czyli gość pisze że " jeżeli ktoś używa tylko TV to daje radę ale reszta to porażka"...

Czy faktycznie opcje smart TV są niedopracowane w tym Thomsonie?

pzdr Nix

Zależy czego się oczekuje od Smarta. Jakie portale chciałbyś aby działały?
Porównując do Samsunga czy LG na pewno jest mniej aplikacji. Podejrzewam, że większośc ludzi i tak korzysta tylko z Youtuba, a całej reszty nawet raz nie uruchomi.
Zawsze mozna dokupić dongla z androidem.
 

Nix

New member
Zależy czego się oczekuje od Smarta. Jakie portale chciałbyś aby działały?
Porównując do Samsunga czy LG na pewno jest mniej aplikacji. Podejrzewam, że większośc ludzi i tak korzysta tylko z Youtuba, a całej reszty nawet raz nie uruchomi.
Zawsze mozna dokupić dongla z androidem.

No właśnie nie jestem na bierząco ze Smartem ( bo w mojej starej plaźmie czegoś takiego nie było)...
W zasadzie na tym etapie nie wiem z czego będę korzystał :)

Gdzieś widziałem opinię, że jak w odbiorniku jest "słaby" Smart, to wystarczy dokupić prosty model Blu-Raya np. Samsunga za ok.. 200zł i korzystać z jego smarta, a pomysł z donglem i androidem też jest niezły.

A co do tego modelu z literką "L" - podaję linka do przykładowego sklepu oferującego model z "L"
THOMSON 58'' LED 58LFU3563C - Zadowolenie

Czy to TEN sam TV ?
pzdr Nix
 

Tasior26

New member
No właśnie nie jestem na bierząco ze Smartem ( bo w mojej starej plaźmie czegoś takiego nie było)...
W zasadzie na tym etapie nie wiem z czego będę korzystał :)

Gdzieś widziałem opinię, że jak w odbiorniku jest "słaby" Smart, to wystarczy dokupić prosty model Blu-Raya np. Samsunga za ok.. 200zł i korzystać z jego smarta, a pomysł z donglem i androidem też jest niezły.

A co do tego modelu z literką "L" - podaję linka do przykładowego sklepu oferującego model z "L"
THOMSON 58'' LED 58LFU3563C - Zadowolenie

Czy to TEN sam TV ?
pzdr Nix

To jest to samo. Mają błąd na stronie. Można ich zapytać przed zakupem, ale model z L na 100% nie istnieje
 
Do góry