TV Uppleva 40" z Ikea, a inne?

rybaaaaa

New member
Witam,
podczas ostatniej wizyty w Ikea Żona poruszona promocją (z 1549 na 1020zł) namówiła mnie na zakup TV Uppleva 40". Poniżej specyfikacja którą wręczył mi sprzedawca z Ikea:
- Full HD, 1920x1080p progressive scan
- edge LED, cz.reakcji 6ms "gray to gray"
- odświeżanie 200Hz, technologia odświeżania Clear Motion Index 400 Hz
- tuner DVB-T, moduł CI, USB PVR/Time Shifting, HbbTv,
- Smart TV, Wifi (adapter osobno), DLNA
- klasa energ. A
- 4xHDMI, 2xUSB, LAN itd..
- 5 lat gwarancji

Suche parametry nie wydawały mi się złe.
Telewizor stoi drugi dzień nierozpakowany. Zastanawiam się, czy go nie zwrócić. Po powrocie do domu chciałem przeczytać jakiś test tego TV - w sieci można znaleźć tylko znikome informacje, ale bardzo niepochlebne. Interesuje mnie tylko obraz. Dźwięk nie ma dla mnie znaczenia (mam dobry system stereo i do niego podłączę TV)

Nie mam super wygórowanych wymagań, bardziej interesuje mnie kwestia, czy za ten 1000 zł można zakupić lepszy TV?
Patrząc na parametry w tej cenie są telewizory o podobnej charakterystyce i gorszej. Czy dorzucić 100 zł i dokupić inny TV, obecnie "na czasie"?
Chyba, że różnica będzie znikoma/niezauważalna?


Proszę o pomoc w temacie. z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
za 1000zł co najwyżej dostaniesz 39" manty, świecącą naprawdę słabo.
Specyfikacja wydaje się ok, masz 5lat gwarancji, aż takiej tragedii być nie może, ale nic ponad przeciętnego się nie spodziewaj.
 

rybaaaaa

New member
:) Dzięki za odpowiedź.

Szczerze mówiąc, 39 cali w zupełności mi by wystarczył i czegoś takiego szukaliśmy, a tu się ta Uppleva 40" trafiła... Ale czy ten cal tu gra rolę?

Tak jak mówisz, rewelacji się nie spodziewam, nie chcę tylko oglądać "klatek" i matowych kolorów i potem pluć sobie w brodę, że trzeba było parę stówek dorzucić.
Chyba że do 1500-1700 zł TV nie będzie zauważalnie lepszy?
ps. Na smarcie mi nie zależy, ale "jak jest to niech jest"
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ok, spodziewałem się że to któryś z chińczyków robi, akurat ten najbardziej znany :)
Do 1700zł możesz np. pomyśleć o Toshibie 40L7335, Sharpie 39LE650 czy Philipsie 40PFL4508 - pierwsze telewizory klasy trochę wyższej, z matrycami natywnymi 100hz, ponadprzeciętnym skalowaniem czy kolorystyką.

Te hz z upplevy sądzę że ktoś tutaj mocno bujał w obłokach :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak robi to TCL- ja bym odpuścił.
Zdecydowanie lepsza oferta jest Karpaja
 

olo21

New member
TCL wykonuje Thomsony , które Kiki w testach dość dobrze ocenił swego czasu. Dziwi mnie więc teraz taki afront do TCLa.
Wspomniany tv ma parametry jak nowe tv Thomsona. Póki nie włączysz to się nie przekonasz :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
TCL - produkty budżetowy
Thomson - "marka premium".

Jeden producent nie ma aż tak dużego znaczenia :)
 

zielix

New member
PS. Wątek dodałem tutaj, bo sprzedawca powiedział, że to są tak naprawdę telewizory w 100% TCL.
Witam;
od razu napiszę, że nie jestem fanatykiem tabelek z parametrami :). Mniej więcej miesiąc temu kupiłem w Ikea taki sam telewizor, tyle że 46 cali - nie ukrywam, miało być budżetowo, szału się nie spodziewałem jak za 1249 zł w promocji właśnie. Subiektywnie napiszę, że z tej perspektywy jestem z tego telewizora bardzo zadowolony, w zasadzie to nawet nie patrząc z perspektywy finansowej uważam, że jest to sprzęt nie ma dyskredytujących go wad. Czytałem opinie z testów - tak, tak te niepochlebne właśnie :) i mam wrażenie, że są mocno przesadzone, cóż... zapewne redaktorzy dużo więcej telewizorów widzieli niż ja :). Tak też się składa, że miałem okazję porównywać go z Mantą o której jest mowa w tym wątku. Bez wahania wybrałbym Uppleva.
Pozdrawiam
Piotr Z.
 
Do góry