thomson 48FU4243C problem z napisami USB

Lenio00

New member
Witam. Nie moge włączyć napisów w thomsonie 48FU4243C. Napisy srt i txt nie są wyświetlane mimo że można je wybrać w menu które pokazuje nam wybór gdy mamy np dwa lub trzy rodzaje napisow do filmu. Po wyborze napisów nie widać ich na ekranie. Jedyne napisy, które działają to napisy które są dołączone do filmu ale są to napisy po angielsku plików po polsku w osobnych plikach tv nie wyświetla.
Zaznaczam że napisy działają na plazmie samsunga, BD Sony, na tablecie i na PC. Proszę o pomoc jak rozwiązać problem obsługi formatu napisów w tym tv który bez problemów radzi sobie z wyświetlaniem formatów MKV, MP4,AVI jedynie czego nie obsługuje to formatu dzwięku DTS. Z góry dziękuje za pomoc.
 

Lenio00

New member
Jak widać nikt nie mógł mi pomóc, ale odezwał się Thomson i okazało się że ten model TV nie obsługuje napisów txt, srt lub inny które są w osobnym pliku. Ciekawostka o której nie ma wzmianki w instrukcji obsługi. To jedyny minus tego modelu więc jeśli ktoś zainteresuje się tym modelem musi wiedzieć że w tym modelu brak jest obsługi napisów do wszystkich formatów divix-a. Ale tak można polecić ten model ze względu na CENĘ ponieważ za 1450 zł nie kupimy tv tej wielkości.
 

olo21

New member
Jak widać nikt nie mógł mi pomóc, ale odezwał się Thomson i okazało się że ten model TV nie obsługuje napisów txt, srt lub inny które są w osobnym pliku. Ciekawostka o której nie ma wzmianki w instrukcji obsługi. To jedyny minus tego modelu więc jeśli ktoś zainteresuje się tym modelem musi wiedzieć że w tym modelu brak jest obsługi napisów do wszystkich formatów divix-a. Ale tak można polecić ten model ze względu na CENĘ ponieważ za 1450 zł nie kupimy tv tej wielkości.

Pozostaje Ci zatem wtopienie napisów w film :)
 

Lenio00

New member
Tak też uczyniłem, program mkvmerge działa szybko a TV świetnie daje sobie radę z napisami które wklejone są w film przy pomocy tego programu.
 
Do góry