Thomson U55W9786 - TV 4 K za 7999 zł

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobrze grają, lepiej niż dotychczasowe serie.
Bardzo dobre wygaszanie obrazu, świetny wygląd.

Za 7999 zł jest seria 50"
Seria 55FW9000 jest za 9999 zł
 

xian1234

New member
Czy dało by rady, zrobić do Świąt Bożonarodzeniowych testy serii W8 i W9 najlepiej 55 Panie Kiki ? Czy planował Pan w ogóle testy tych seii ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W9 już zrobiłem bo jest na testach, W 8 tej wjechał i będzie za kilka dni.
Ale na pytania już mogę odpowiadać
 

xian1234

New member
Witam Panie Kiki

Moje pytania, podesłałem do Thomsona, (dołożyłem tez z kilka nowych), ale na razie cisza, może tu uzyskam kilka odpowiedzi:

Po ile Watt, mają zainstalowane głośniki w tym modelu telewizora ?
Czy telewizor dekoduje dźwięk DTS, Dolby Digital ?
Czy telewizor posiada certyfikat DivX Plus HD ?
Jak pliki video i audio odtwarza telewizor przez USB ? (avchd, mkv, avi, ts, mov, flac, mp3)
Czy telewizor szyfruje dane nagrywając pliki video na dysk lub pendrive (PVR USB) ?
Czy telewizor nagra materiał video na dyskach 2, 3 lub 4TB ?
Ile wynosi kontrast statyczny, a ile wynosi dynamiczny ?
Jaka jest jasność ekranu i jaki jest czas reakcji matrycy ?
Jaka jest waga telewizora z podstawą i bez podstawy ?
Jak wygląda sprawa równości podświetlenia matrycy ?
Jak wypada blokada szumów i drgań i płynność w tym TV ?
Czy procesor zastosowany w telewizorze jest dwu, czy czterordzeniowy ?
Jak matryca i kogo siedzi w środku (AUO, IPS, S-PVA, IPS Alpha, S-MVA) /
Czy producent wprowadził polskie znaki w napisach, jakie czyta formaty i czy można zmienić ich kolor i wielkość ?
Czy telewizor posiada powłokę antyrefleksową ?
Jaki jest Input Lag ?
Czy dodano aplikację obsługi na Androida i iOS ?
Jak telewizor sprawdza się w 3D - podobno zastosowano technologie aktywną (migawkową) ?
No jak sprawa czerni i bieli ?
Czy TV jest wart swojej ceny i jak osobiste odczucia ?

No to by były na razie wszystkie pytanka, no chyba że mi się coś jeszcze przypomni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skalowanie niewątpliwie ma wpływ przy dobrym bitrate na szczegółowość obrazu nawet z anteny dachowej. Wiele osób jest w szoku - podaną jakością
na telewizorach 4k.
Mamy wystawione modele 4K obok siebie:
- Panasonica
- Philipsa
- Thomsona

Dodatkowo algorytmy są jeszcze podkręcone i jakość z Bluraya jest taka że szczęka sama opada.
 

SDman

Banned
Skalowanie niewątpliwie ma wpływ przy dobrym bitrate na szczegółowość obrazu nawet z anteny dachowej. Wiele osób jest w szoku - podaną jakością
na telewizorach 4k.
Mamy wystawione modele 4K obok siebie:
- Panasonica
- Philipsa
- Thomsona

Dodatkowo algorytmy są jeszcze podkręcone i jakość z Bluraya jest taka że szczęka sama opada.

Witam,
niestety rzeczywistość jest zgoła odmienna -wiem co widziałem , TV skalibrowany i niestety
szczęka mi nie opadła.
Mam prośbę załóż wątek, proponuję: "4K jakość obrazu SD i HD" czy coś podobnego.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówisz o Twojej rzeczywistości.
My mamy sygnał dedykowany - Ty podzielony.
Podłącz dobre źródło imienne - to zmienisz zdanie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Już rok temu przecież były testy ZL2 Toshiby, i wypadła duuużo gorzej niż starsza ZL1. Stąd wziąłem właśnie starszy model.
Ostatnio robiłem porówania kilku tv :
W905 vs X9005 55"
F8000 vs F9000 55"
LG LA970 vs LG LA860 55"

I w każdym przypadku model FHD wypadał dużo lepiej na sygnale do 720p.
Przy sygnale blu-ray FHD, szczegółowość i ostrość obrazu na telewizorach 4k zaczyna przeważać.
Puszczenie tego samego sygnału 4k dla dwóch telewizorów - tutaj pogrom jest zupełny.
Jednak 4k jest obecnie technologią albo dla maniaków filmów blu-ray, albo dla graczy. Bogatych maniaków, czy graczy.

Jedynym zaskoczeniem na plus - to LA970 od LG. Paleta kolorów - bliska ideału. Naprawdę byłem zdziwiony. Skalowanie jak na LG też nie pozostawiało dużo do życzenia - poziom Sonego. Jedynie soundbar zamocowany naprawdę słabo, i trochę za dużo cloudingu jak na cenę (19999).
 

SDman

Banned
F8000 vs F9000 55"
I w każdym przypadku model FHD wypadał dużo lepiej na sygnale do 720p.
Przy sygnale blu-ray FHD, szczegółowość i ostrość obrazu na telewizorach 4k zaczyna przeważać.

Witam,
ja testy przeprowadzałem z USB materiał 1080i (nagrania Technisat HD K2) wypadał również sporo lepiej na F8500 vs F9000
Oba TV skalibrowane na tych samych plikach mp4.
SD sporo gorzej na F9000.

Czy mógłby ktoś założyć nowy wątek 4K skalowanie HD - SD :(
 

olo21

New member
Czy w tej serii jak się podłączy głośniki pod gniazdo słuchawkowe w momencie włączenia TV słychać 3 pyknięcie? Ja tak mam w serii FU6663.
 

SDman

Banned
Czy w tej serii jak się podłączy głośniki pod gniazdo słuchawkowe w momencie włączenia TV słychać 3 pyknięcie? Ja tak mam w serii FU6663.

Witam,
nie sądzę aby ktoś Ci na to pytanie szybko odpowiedział, mam podłączony zestaw
cambridge audio 4.1 do wyjścia słuchawkowego w TV Samsung LT-24C370 i nic nie pyka .
Oczywiście cambridge jest podzielony na TV = 2.1 oraz PC = 2.1

Pozdr.
 
Do góry