Samsung CW-29Z418P

Marioosz

New member
Witam. Co powiecie na ten model. Zastanawiam się na zakupem tego samsunga. Wcześniejszy model to CW-29Z408. MOże ktoś mi napisać czym one się różnią. Wie, że może lepiej by było wybrać 32", ale po pierwsze fundusze, a po drugie to 32" panoramę i do wnęki nie za bardzo się zmieści. Czy warto ten model kupić ,jak się w nim przedstawia geometria, czy buczy cewka jak we wcześniejszych modelach?
 

jotkl

New member
408 mam trzy miesiące i jest ok .geometria dobra .różnica między 408 a 418 chyba tylko w kolorze obudowy.do czasu uporządkowania technologi na rynku tv nic lepszego nie widzę .takze jeżeli chodzi o gabaryty.kupiłem w sklepie internetowym bez problemu .
 

Marioosz

New member
jotkl napisał:
geometria dobra
tzn? jak to jest z tymi liniami poziomymi i pionowymi, widać zniekształcenia w rogach. Podobno jak są napisy to mało czytelne i z jakimiś kolorowymi obwódkami. Prawda to jest . Jesteś zadowolony, czy mogło być coś lepiej. Za ile, jak można wiedzieć, go kupiłeś?
 

Rudi_Wolsztyn

New member
Problem z CRT Samsung CW-29Z418P

Witam!
Pare dni temu kupiłem szczęśliwy Samsung CW-29Z418P - piękny wygląd - SLIM wersja...wszystko cud miód do czasu podłączenia...Czemu ? otóż posiadam Cyfre + na tunerze Philipsa ,podłączony po EURO do tego telewizorka...i co widze...nie zawsze ale często zwłaszcza przy filmach czy studio jkest tzw efekt komety - telewizor jakby nie nadążał z odwarzaniem obrazu ...przy dynamicznych ruchach obraz traci płynność - twarze się zamazują itd...widać wyrażnie wtedy też jakby obraz był nałożony...Czy telewizory 100 HZ tak mają ?? słyszałem o parametrze czas impulsu...ale w żadnej specyfikacji nie ma go ...inny znajomy podpowiedział że to wina siły sygnału Cyfry - jest ona na poziomie 68%...Na infolinii Cyfry+ usłyszałem że tak ma byc i to jest nornalne ( siła sygnału ) , podłączyłem jeszcze filtrdo prądu przeciwzakłuceniowy - niby lekka poprawa ale jeszcze się zdaża że ten efekt widać...raz jest tak raz tak...czy możecie coś doradzić ? bo już nie wiem gdzie szukać przyczyny...a nie ukrywam że dość mocno mnie denerwuje oglądanie takiego obrazu...regulacje ostrości itd nic nie dają....
Pozdrawiam i dziękuje za okazałą pomoc.
Leszek R.
 

kwak

New member
Kupiłem samsunga CW-29Z408PQ ponieważ podobał mi się jego wygląd, i nie było mowy o innym TV 4:3. Później okazało sie że jest całkiem nie źle wyposażony. Potwierdzam nie najlepszą geometrię obrazu, prostokąt ma wybrzuszone krótsze boki, w dolnym prawym rogu ekran jest nie ostry, wiedać to tylko na przesuwających się napisach. Fatalna czcionka txt. Jednak to są szczegóły które w czasie oglądania programu tv są trudne do zauważenia. W dalszym ciągu Samsung mi sie podoba i jestem z niego zadowolony. :)
 

Rudi_Wolsztyn

New member
Kolejny test - podłaczyłem DVD do tego telewizorka, kabel ekranowany potrójnie - EURO złącze. O dziwo obraz taki sam jak z cyfry+ więc teoretycznie nie ma mowy że sygnał z cyfry nie jest ok. WIdać ewidentnie - zwłaszcza twarze - czy jak nadają na żywo relacje ze studia czy filmy itd jest falowanie lini poziomych i pionowych - coś na wzór znaku wodnego..obraz się wtedy zmywa i staje nieostry , trwa to w momencie ruchu obrazu, ulamki sekund ale jest mimo wszystko przy dluzszych seasanch moze byc to uciążliwe...obraz nieczysty - jakby "zakurzony, niekiedy się nakładał z innym obrazem z innego kanału. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jakości po komponent , zastanawiam się czy to wina kineskopu czy samego przwarzania cyfrowego obrazu, albo samego EURO...sa filmy gdzie da sie oglądać ale i sa takie że lepiej se oczu nie psuć...powiem tak na marginesie ze zakup CRT był celowy bo z LCD czy plazmą nie jest lepiej a w gre wchodzą już wtedy zupełnie inne pieniądze....myslalem i spodziewalem sie ze poczciwy CRT pozostanie CRT...czy się mylę ? ....

Pozdrawiam
Leszek R.
 

Rudi_Wolsztyn

New member
Kolejny test - podłaczyłem DVD do tego telewizorka, kabel ekranowany potrójnie - EURO złącze. O dziwo obraz taki sam jak z cyfry+ więc teoretycznie nie ma mowy że sygnał z cyfry nie jest ok. WIdać ewidentnie - zwłaszcza twarze - czy jak nadają na żywo relacje ze studia czy filmy itd jest falowanie lini poziomych i pionowych - coś na wzór znaku wodnego..obraz się wtedy zmywa i staje nieostry , trwa to w momencie ruchu obrazu, ulamki sekund ale jest mimo wszystko przy dluzszych seasanch moze byc to uciążliwe...obraz nieczysty - jakby "zakurzony, niekiedy się nakładał z innym obrazem z innego kanału. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jakości po komponent , zastanawiam się czy to wina kineskopu czy samego przwarzania cyfrowego obrazu, albo samego EURO...sa filmy gdzie da sie oglądać ale i sa takie że lepiej se oczu nie psuć...powiem tak na marginesie ze zakup CRT był celowy bo z LCD czy plazmą nie jest lepiej a w gre wchodzą już wtedy zupełnie inne pieniądze....myslalem i spodziewalem sie ze poczciwy CRT pozostanie CRT...czy się mylę ? ....

Pozdrawiam
Leszek R.
 

Rudi_Wolsztyn

New member
Kolejny test - podłaczyłem DVD do tego telewizorka, kabel ekranowany potrójnie - EURO złącze. O dziwo obraz taki sam jak z cyfry+ więc teoretycznie nie ma mowy że sygnał z cyfry nie jest ok. WIdać ewidentnie - zwłaszcza twarze - czy jak nadają na żywo relacje ze studia czy filmy itd jest falowanie lini poziomych i pionowych - coś na wzór znaku wodnego..obraz się wtedy zmywa i staje nieostry , trwa to w momencie ruchu obrazu, ulamki sekund ale jest mimo wszystko przy dluzszych seasanch moze byc to uciążliwe...obraz nieczysty - jakby "zakurzony, niekiedy się nakładał z innym obrazem z innego kanału. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jakości po komponent , zastanawiam się czy to wina kineskopu czy samego przwarzania cyfrowego obrazu, albo samego EURO...sa filmy gdzie da sie oglądać ale i sa takie że lepiej se oczu nie psuć...powiem tak na marginesie ze zakup CRT był celowy bo z LCD czy plazmą nie jest lepiej a w gre wchodzą już wtedy zupełnie inne pieniądze....myslalem i spodziewalem sie ze poczciwy CRT pozostanie CRT...czy się mylę ? ....

Pozdrawiam
Leszek R.
 

Roff

New member
re

Mam ten sam i podobne problemy.
dochodzi sprawa malo czytelnej telegazety na ciemnym tle.
Czy masz podobnie. Zglosilem do serwisu - powiedzieli ze parametry zgodne z wymogami producenta

Rudi_Wolsztyn napisał:
Kolejny test - podłaczyłem DVD do tego telewizorka, kabel ekranowany potrójnie - EURO złącze. O dziwo obraz taki sam jak z cyfry+ więc teoretycznie nie ma mowy że sygnał z cyfry nie jest ok. WIdać ewidentnie - zwłaszcza twarze - czy jak nadają na żywo relacje ze studia czy filmy itd jest falowanie lini poziomych i pionowych - coś na wzór znaku wodnego..obraz się wtedy zmywa i staje nieostry , trwa to w momencie ruchu obrazu, ulamki sekund ale jest mimo wszystko przy dluzszych seasanch moze byc to uciążliwe...obraz nieczysty - jakby "zakurzony, niekiedy się nakładał z innym obrazem z innego kanału. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jakości po komponent , zastanawiam się czy to wina kineskopu czy samego przwarzania cyfrowego obrazu, albo samego EURO...sa filmy gdzie da sie oglądać ale i sa takie że lepiej se oczu nie psuć...powiem tak na marginesie ze zakup CRT był celowy bo z LCD czy plazmą nie jest lepiej a w gre wchodzą już wtedy zupełnie inne pieniądze....myslalem i spodziewalem sie ze poczciwy CRT pozostanie CRT...czy się mylę ? ....

Pozdrawiam
Leszek R.
 

Roff

New member
re

Mam ten sam i podobne problemy.
dochodzi sprawa malo czytelnej telegazety na ciemnym tle.
Czy masz podobnie. Zglosilem do serwisu - powiedzieli ze parametry zgodne z wymogami producenta

Rudi_Wolsztyn napisał:
Kolejny test - podłaczyłem DVD do tego telewizorka, kabel ekranowany potrójnie - EURO złącze. O dziwo obraz taki sam jak z cyfry+ więc teoretycznie nie ma mowy że sygnał z cyfry nie jest ok. WIdać ewidentnie - zwłaszcza twarze - czy jak nadają na żywo relacje ze studia czy filmy itd jest falowanie lini poziomych i pionowych - coś na wzór znaku wodnego..obraz się wtedy zmywa i staje nieostry , trwa to w momencie ruchu obrazu, ulamki sekund ale jest mimo wszystko przy dluzszych seasanch moze byc to uciążliwe...obraz nieczysty - jakby "zakurzony, niekiedy się nakładał z innym obrazem z innego kanału. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jakości po komponent , zastanawiam się czy to wina kineskopu czy samego przwarzania cyfrowego obrazu, albo samego EURO...sa filmy gdzie da sie oglądać ale i sa takie że lepiej se oczu nie psuć...powiem tak na marginesie ze zakup CRT był celowy bo z LCD czy plazmą nie jest lepiej a w gre wchodzą już wtedy zupełnie inne pieniądze....myslalem i spodziewalem sie ze poczciwy CRT pozostanie CRT...czy się mylę ? ....

Pozdrawiam
Leszek R.
 

Rudi_Wolsztyn

New member
Roff napisał:
Mam ten sam i podobne problemy.
dochodzi sprawa malo czytelnej telegazety na ciemnym tle.
Czy masz podobnie. Zglosilem do serwisu - powiedzieli ze parametry zgodne z wymogami producenta

Sprawa na tyle była wkurz... że serwis powiedział to samo co Tobie...sprowadziłem nawet monterów z Cyfry - wyjeli karte , zresetowali urządzenie i w Samsungu wyłączyli opcje redukcja cyfrowa szumów i jest już o niebo lepiej ...:) zdaża się jeszcze ale już nie tak jak było. Kwestja jeszcze jest wielkości czaszy - zaleca się minimum 80 cm a najlepiej 100 cm tak żeby siła i jakość sygnału była bliska 100%, ja póki co mam tradycyjnie 60 cm co dała cyfra ale z czasem moze zmienie na większą i zobaczymy jak to się ma do jakości odbioru. Telewizory podobne byly sprawdzane w sklepie bo chciałem nawet wymienic - ale te efekty wszędzie były te same, także pozostaje Tobie wyłączyć redukcje szumów i ew. zmienić czasze na większą - i co ważne - optyczna widoczność musi być - zero drzew, liści itd...w przciwnym wypadku na jakości obrazu starcisz jeszcze bardziej...
Pozdrawiam
Leszek R.
 

lewmop

New member
Znalazłem Rozwiązanie !

Witam! Miałem ten sam problem z obrazem po zakupie tego TV (CW-29Z418P).
Okazało się, że to wina EURO złącza, po prostu w tym TV jest ono kiepskie!
Podłączyłem DVD za pomocą potrójnego przewodu (3 wtyczki na każdym z końców, do TV i do DVD) i to pomogło, obraz jest bez zarzutu!
WNIOSEK: NIE UŻYWAĆ EURO ZŁĄCZA!
 

dewo

New member
Witam.
osobiście posiadam model CW-29Z338T. Odtwarzacz DVD podłączyłem poprzez wejście component i obraz jest ostrzejszy, fadniejsze kolory itp., niż poprzez wejście EURO.

Tzw. smugi (efekt komety) pojawiają się właśnie po włączeniu w tv opcji CYFROWA REDUKCA SZUMÓW. Polecam wyłączenie tej opcji, efekt komety się praktycznie nie pojawia.
 
Do góry