Uwaga na Loewe

saltom

New member
Pozwole sobie na podzielenie się swoim autentycznym zdaniem na temat Loewe produktow i firmy!

Jestem niestety posiadaczem TV Loewe Credo 7581 ZP Stratosmettalic. Przedmiotowy TV kupilem 6 lat temu w autoryzowanym Biurze Handlowym Loewe za niebagatelna wówczas i myślę ze także dzisiaj kwotę 12.999,- PLN.

I tak oto zaczęła się moja przygoda z firma i produktami Loewe …

Oczywiście dokonując wówczas wyboru kierowałem się przekonaniem „… do wysokiej jakości materiałów, inteligentnej i pewnej przyszłości technice, fascynujący design w obrazie i tonie”. Moja fascynacja jednak nie trwała zbyt długo gdyż okazało się, że „telewizja bez kompromisów” była jedynie po mojej stronie! Urządzenie faktycznie piękne w design ciągle miało kłopoty techniczne:
- 3 krotna awaria transformatora wysokiego napięcia ( każdorazowa naprawa 800 PLN )
- po 6 latach zepsuł się w TOP markowym, wysoko budżetowym TV kineskop ( naprawa 2.500 PLN )
- 3 krotna interwencja serwisu z powodu „problemów softwerowych” ( około 500 PLN )

( Na chwile obecną TV stoi bezużyteczny – nie zdecydowałem się naprawiać kineskopu!!!)

Podkreślić musze, iż telewizor użytkowany był zgodnie z przeznaczeniem a jak zapewniano mnie w serwisie ( później w innych serwisach), iż obiektywnie obserwując potwierdzają moje spostrzeżenia w kwestii nagannej jakości i awaryjności urządzeń Loewe.

„ Wymagam wiele od siebie i mojego otoczenia. Dlaczego miałbym oczekiwać mniej od mojego telewizora?” – no coż przyznaje że z żadnym ze sloganów powyżej przeze mnie cytowanych z katalogów marketingowych Loewe nie zgodzę się i po koleżeńsku doradzam:

- nie dajcie się zwieść sprzedawcom, katalogom, pięknemu wyglądowi urządzenia,
- nie decydujcie się na zakup zwabieni pięknym obrazem, który faktycznie zachwyca, ale krótko a później okazuje
się że ten zachwyt jest drogi!
- nie dajcie się Pseudo Marce! W serwisie mi pokazano, z jakich firm Loewe ma podzespoły
- nie dajcie się zwieść sloganom i tym, którzy nie mieli drogiego markowego TV a jedynie oceniają na podstawie zasłyszanych informacji i przeczytanych sloganów.
- zapłacicie jedynie za napis Loewe a jakość jest porównywalna do każdej innej marki!

Podsumowując twierdzę, że przepłacanie i kupowanie „markowego Loewe” jest nieuzasadnione! Warto jak wielokrotnie na forum wskazuje się czytać, kazać sobie zaprezentować działanie urządzenia! Osobiście jako zwolennik markowych urządzeń będę nadal inwestował w produkty markowe jednak nie będzie to Loewe!

Na powyższe przytoczone przeze mnie fakty posiadam niezbędną dokumentację a także korespondencję z Centralą Loewe w Niemczech!

Jeżeli macie jakieś pytania proszę piszcie do mnie!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 
Ostatnia edycja:

mholwro

New member
Ja również chciałem dorzucić do tego wątku kilka słów.
Chciałem kupić jakieś 2 miesiące temu dobry telewizor. Brałem pod uwagę markę Loewe. Poszedłem do przedstawiciela Loewe we Wrocławiu aby zapoznać się bliżej z tymi telewizprami. Przedstawicielstwo znajduje się na peryferiach Wrocławia w willi. Jest tam jeden pokój do prezentacji. A w nim jeden telewizor LCD32" i jeden projektor. Poprosiłem o pokazanie jak działa taki tekewizor. Gość przyniósł film "Gwiezdne wojny" i puścił obraz był bardzo dobry. Poprosiłem o pokazanie obrazu z anteny dachowej ( ponieważ obecnie mam tylko taką) nie mieli. Z anteny satelitarnej obraz był mierny ( dotyczyło to TV1.TV2,TV3), troszkę lepszy na TVN. Ceny mieli wygórowane ( o wiele wyższe niż w sklepach Internetowych), tłumaczyli to tym , że to dobra marka a za taką należy się odpowiednia kwota. Poprosiłem o cennik - nie mieli. Poprosiłem o dane techniczne innych modeli- nie mieli. Umówiłem się z nimi , że prześlą mnie e-meilem - do dzisiaj nikt się nie odezwał.
I tak się wyleczyłem z tej marki telewizora.
Kupiłem 10 dni temu SHARPA i jak na razie jestem zadowolony, że nie mam LOEWE, bo mam i większy telewizoe LCD 37" za mniejsze pieniądze.

Marian
 

saltom

New member
dziekuje za dolaczenie sie do watku!

piszac kilka zdan o Loewe bylem przekonany i mysle ze prawdziwych obiektywnych urzytkownikow jest wielu ktorzy musieli borykac sie z Loewe.

Poza tym mam wrazenie ze czesto decydajacy sie na Markowy Loewe w chwili gdy stwierdza ze TV nie byl wart zainwestowanych srodkow nie chce sie juz rozpisywac i ostrzegac innych.

ja jednak czynie to gdyz kazdy z nas chce wydac slusznie srodki na urzadzenie ktore bedzie funkcjonowalo bez napraw, bez serwisow, bez korespondowania z Zarzadem Loewe czy jakiejkolwiek innej marki!

Po co placic za napis Loewe?

Tylko po to aby miec markowy TV z nazwa ktora wiekszosci nic nie mowi?

Poza tym podejscie Loewe jest bynajmniej smieszne gdyz jezeli sygeruje mi sie dzisiaj naprawe za 2.500 PLN to chyba Loewe nie zdaje sobie sprawy z sytuacji rynkowej i nie prowadzi zadnej ksploracji cen na rynku!

Nie wydam juz zlamanego grosza na Loewe!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

Marcin_G

New member
Szczerze współczuję bo sam również wydałem siedem lat temu nie małe pieniądze, jak dla mnie, na TV Philipsa który kosztował*wtedy 4000zł i dokonał właśnie żywota. Przyczyną śmierci jest również kineskop. Tak się składa że i Loewe korzystało z kineskopów Philipsa ze słynnej serii ESF. Na www.elektroda.pl jest masa wątków na temat tych kineskopów i telewizorów w jakich je zastosowano. Wszystkie umierały bo miały wadę fabryczną. Myślę że i Ty i ja mieliśmy pecha.
We wrześniu kupiłem LCD Loewe, zaważyła marka, a wczoraj odebrał go serwis. Mam nadzieję że będzie to mój jedyny kontakt z serwisem a TV po powrocie będzie mi dobrze i długo służył. Na razie się tym nie martwię, bo mam wyjątkowe szczęście do sprzętu ;) Wspomniany Philips był*sprowadzany z Francji i jak przywieziono mi go do domu, okazało się że nie działa. Po wizycie serwisanta wyszło że pęknięta była płyta główna.
Tak sobie myślę że obecnie trudno o prawdziwie markowy sprzęt :(
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@saltom-owi się nie dziwię że tak krytykuje Loewe ale Ty @Marcin_G to nie wiem czemu znowu "wżeniłeś się" w Loewe.Przecież miałes przed chwilą TV tej marki i okazał się niewypałem.Miałeś nauczkę i mimo to kupiles znowu tą firmę.
Ja chyba z 8 lat temu kupiłem TV Sony i dziś obraz igła i dalej gra co prawda nie u mnie a u mojej rodziny gdyż nie balem się że zaraz siadzie i będzie obciach a dodam że pogra jeszcze na pewno jakis czas.

Co prawda obecne Loewe i Sony to już nie to co kiedys - kiedyś kupowałeś i byłeś pewien że kupujesz towar the best.

pozd
 

Mabri

New member
Nie znam żadnych badań na ten temat, ale o zawodności Philipsa czyta się coraz więcej. Znajomy prowadzi sklep rtv i też mi wspominał o częstszych niż u innych naprawach serwisowych. A jak by nie było Loewe składany jest na podzespołach Philipsa.
Co do Sony, to użytkuję drugi model tej firmy - pierwszy 12 lat, drugi 4 - i jak do tej pory nawet nie wiem gdzie mają serwis.

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
To co napiszę jest w sumie zabawnym podsumowaniem posta o nowym LCD mholwro. Pamiętajcie, że Loeve jest spółką zależną Sharap-a... :)
 

scott

New member
Smutna jest ta informacja z pierwszego posta, ale firma Loewe produkuje sprzet dla troszeczke innego klienta tzn. dla ludzi którzy cenia sobie design pasujacy do stylistyki wnetrza. Tego rodzaju klient nigdy nie trzyma sprzetu 5 lat tylko wymienia za kazdym razem gdy pojawia sie nowy lub przynajmniej nowszy model, design, technologia itp. Oczywiscie wiec sprzedawanie takiego sprzetu w Polsce jest moim zdaniem nieporozumieniem i niezrozumieniem specyfiki dojrzalego rynku - tego innego niz nasz (zasobnego w srodki).
Co do Sony - znam z widzenia telewizor tej firmy sprzed 20 lat, który mial obraz bezdyskusyjny i padl tylko z powodu przepiecia w sieci podczas burzy. To jest jakosc która trudno dzis powtórzyc a na pewno nie mozna jej szukac u producentów 'modnych' produktów, bo im nie o to chodzi.
 

dedemsvaart

New member
od ponad dwóch lat używam Loewe Aconda 32", żadnych problemów. Obraz - żyletka. Żadne LCD, plasmy...Od miesiąca zastanawiałem się nad zmianą na inny format ale wyleczyłem się, poczekam co najmniej rok. Mam nadzieję że technologia LCD/Plasma "dorośnie" do jakości dobrych CRT...
 

Goliat

New member
Bez reklam
KKuba napisał:
To co napiszę jest w sumie zabawnym podsumowaniem posta o nowym LCD mholwro. Pamiętajcie, że Loeve jest spółką zależną Sharap-a... :)
i tu muszę cię rozczarować :( Loewe niestety nie jest firmą zależną od Sharpa .... ale firmą kupującą od Sharpa.
Jako firma Loewe prezentuje naprawdę suuuuper design....ale baaaaardzo cienką elektronikę :( .
Większość podzespołów kupuje od Philipsa i spółek zależnych ( a te z reguły są podłej jakości)
Jako dowód swojego wywodu polecam zaznajomienie się z opiniami forum elektroda :( (sam byłem przez chwilę właścicielem Nemosa 32 DR+) i nikomu nie polecam tej firmy (chociaż na IFA'06 design robił furore)
Myślę że trochę rozjaśniłem twoje zdanie o tej firmie (nie sugeruj się zdaniem komercji - oni nie powiedzą co czeka cię za kilka lat :( }
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wow, wow ,wow
Znam wszystkie firmy znane na rynku . Znam setki ,tysiace klientów którzy kupili Loewe i są super zadowoleni.
Sam zresztą nie twierdzisz że obraz był zły .
Znam setki moze tysiace kientów którym już w ciągu pierwszego miesiaca uzytkowania popsuły sie bardzo drogie telewizory - od Panasonica 36" za 17999 zł po Sony za 19999 zł i co i nic.
Znam prezesa Dużej frimy który kupił najnowszy model BMW i w pierwszym miesiącu dwa razy stanął podczas jazdy w Warszawie na głównej ulicy / szczęściem nie jechał Tir za nim/. I co ? Czy to swiadczy że koncern BMW , Panasonica czy Sony jest - be. Czy to ,że akurat dany egzemplarz jest mało udany.
Firma Loewe to koncern ktory ma najwieksze udziały na świecie w sprzedaży najdroższych modeli.
I mozecie pisać co się komu podoba. To nie zmieni ani na jotę prestizu Loewe.
Nowe modele Xelosa , Modusa czy Indywiduala są znakomite.
Szczególnie nowe plazmy z nowymi matrycami grają rewelacyjnie i rewolucyjnie / Ci którzy je nabyli porównywali jakość nawet z Pioneerem/
Czy się mogą zepsuć - oczywiscie tak . Jak wszystkie inne modele najznakomitrzych firm swiata. Jest to jedynie produkt techniczny , dzieło rąk ludzkich/ obarczony wieloma niedoskonłościami.
Przecież nawet najdoskonalszy "produkt" - CZŁOWIEK - ciagle boryka się z różnymi problemami .
Jak po 6 ciu latach jazdy mercedesem, również Ci się zepsuje starasz się Krzyczyć na Merca.
Jak to w życiu jedni mają więcej szczęścia inni mniej.
Lepiej być pieknym i bogatym niż brzydkim i biedym .
Rozumiem jak każdy człowiek Twoje rozżalenie .Jesli Ci sie uda walcz.
Ale nie opowiadaj że Loewe robi złe produkty.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Więc może wyjaśnię. W tej chwili firma Sharp posiada ok 30% akcji Loewe.

Nie produkuje już CRT.

TV LCD produkują w oparciu o matryce różnych firm, jest to zależne od modelu, ale także i od serii.

Elektronikę mają na wysokim poziomie, płyta 2700 będzie mogła dekodować DVB-S2, własne listy ulubionych, EPG itp.

Pozdrawiam

P.S. Ostrzegam przed nie merytoryczną wymianą zdań.
 

dj_kriss

New member
kiki napisał:
Ale nie opowiadaj że Loewe robi złe produkty.
pozdrawiam
Hmmm, może nie robi ale wg mnie marka do czegoś zobowiązuje i tak jak kiedyś stare mercedesy były nie do zajeżdżenia (a dzisiejsze nowe za xxx tysięcy się psują) tak kiedyś stare telewizory niekiedy pracują do dzisiaj bez jednej naprawy - i to jest dobry markowy produkt! Dzisiaj niestety nawet ci najwięksi którzy wypracowali renomę przez lata produkując niezawodne modele, dzisiaj tną koszty gdzie się da produkując lepiej lub gorzej udane modele a tak nie powinno być - marka powinna do czegoś zobowiązywać.... na lata.....
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A mnie sie wydaje, ze w ostatnich latach nie tylko w brazny tv ale ogólnie jest tendencja do tego zeby sprzet był dobry tzn miał np super jakosc obrazu , super wygląd itp. itd ale krótkotrwały.Dzieki temu co pare lat klient ma mozliwosc zmiany sprzetu na nowy a firmy sprzedaja wiecej. Klient sie cieszy ze znowu ma w domu cos nowego a firmy ze rosnie sprzedaz. Gdyby wszystko było tak trawłe jak kiedys do firmy by nie zarabiały kokosów bo wszyscy by trzymli sprzet latami.
 

saltom

New member
dziekuje za wlaczanie sie do watku wszystkim!

watek i informacje jak najbardziej merytoryczne gdyz uwagi i opinie na temat posiadanych w domu a nie prze kilka minut testowanych w sklepach TV sa merytoryczne i jak najbardziej godne podzielenia sie z innymi.

Uzupelniajac moje doswiadczenia z Loewe:

po wszelkich perypetiach zdecydowalem sie nie naprawiac mojego TV i zaczalem drazyc temat w celu dotarcia do Zarzadu Loewe w Niemczech! Chcialem napisac o swoim klopocie i zapytac o ich propozycje rozwiazania problemu. Co smieszniejsze Zarzad ( Centrala ) Loewe jest oddalona moze 40 km od Zarzadu koncernu w ktorym mam przyjemnosc pracowac! Udalo mi sie takze pozyskac nazwisko osoby ktora faktycznie jest decydentem w kwesti jakosci, polityki sprzedazy itd. Napisalem bezposrednio do wskazanej mi osoby.

Prowadzilem przez kilka dni korespondencje udowadniajac gdzie, jak, po co itd kupilem TV Loewe. Udowodnilem ilosci napraw wysylajac kopie rachunkow. Prosze mi wierzyc ze Dzial Exportu w Loewe nie mial przez kilka dni latwego zycia ze mna :) I co zaproponowala firma Loewe?

otoz Lider "Markowych" TV ktory jak sam pisze (tutaj dwa cytaty):

"... der Überzeugung, durch die hochwertigen Materialien, die intelligente, zukunftssichere Technik und das faszinierende Design Bild und Ton" ( ...przekonaniem do wysokiej jakości materiałów, inteligentnej i pewnej przyszłości technice, fascynujący design w obrazie i tonie) dodam jeszcze jeden ciekawy slogan:

„ Sie verlange viel von sich und Ihren Mitmenschen. Warum sollte es bei einem Fernsehen anders sein?" (Wymagacie wiele od siebie i swego otoczenia. Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku telewizora?")

... zaproponował że dokona naprawy w wyjatkowej cenie! Zaproponowano mi 50% ( procentowo ) RABATU na zakup kineskopa!

Ach jak wspaniale przeciez to ogromny uklon ze strony Loewe! Jak najbardziej nie twierdze ze nie, ale za zaproponowany 1000 EUR ( wartosciowo ) Rabat mysle ze nikt nie naprawialby TV!

Moj watek i wywod na temat Loewe i firmy jest uzasadniony! Wiele osob na Forum czasami z braku czasu czy mozliwosci nie chce pisac o swoich perypetiach! Nie maja czasu sily i ochoty prowadzic w przypadku klopotow korespondencji i polemiki z producentem! Ja uczunilem to i dziele sie z wszystkimi moim doswiadczeniem z firma Loewe.

Zreszta slusznie zauwazono ze od Markowych produktow kazdy ma prawo wymagac! I jeszcze jedno niechaj Ci co mysla ze kupuja mniej markowy Sprzet wiedza ze dobrze robia nie placac za lsniace LOGO ktore nie przyczynia sie do jakosci produktu!

serdecznie pozdrawiam

saltom

PS. dzisiaj uzupelnie w podpisie na jakim sprzecie dokonuje odsluchu muzyki ktora jest tlem mojego zycia!

dj_kriss napisał:
marka powinna do czegoś zobowiązywać.... na lata.....

... dokladnie TAK! Zgadzam sie z dj_kriss! Skoro latami ktos pracuje na nazwisko, uznanie i marke to skoro oczekujemy od siebie ze nie bedziemy sie zmieniac na gorsze to dlaczego mamy zaakceptowac coraz gorsze produkty od Markowych firm!

a na temat jakosci w motoryzacji takze moge wiele napisac ale nie jest to temat na forum :)

serdecznie pozdrawiam

saltom

cenie sobie wszelkie uwagi i sugestie kiki ( ba nawet dokonujac ekploracji rynku zagladam do sklepu na www ) jednak nie zgodze sie z gloria i chwala ktora kiki pisze o Loewe ( rozumiem ze jako sprzedawca nie moze nic innego napisac! :) czy gdyby Loewe byl prestizowa marka to sprzedanoby TV jak nizej?:)

Cytat: "Cena detaliczna 6999 zł
Cena wywoławcza
3999 zł"

"Firma Loewe to koncern ktory ma najwieksze udziały na świecie w sprzedaży najdroższych modeli.I mozecie pisać co się komu podoba. To nie zmieni ani na jotę prestizu Loewe."

... oj zmienia zmienia! Poza tym to juz nie Loewe to dawno tylko nazwa a poszczegolne podzespoly jak wynika z merytoryczej wymiany zdan to Philips, Sharp i wiele innych! Loewe to jedynie LOGO!

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

saltom

New member
witam ponownie.

musze przyznac ze ladna foto relacja z Lowe w Kronach!

subtelne spostrzezenie: praktycznie wszystkie TV na ekspozycji byly wylaczone!? eksponowane byly pod katem design? czy Loewe boi sie ze czesto bedzie zmienialo ekspozyje?:)

serdecznie pozdrawiam

saltom

PS. Serio piekne... znam najnowsze linie Loewe ale sory... poszukam rownie ladnego design moze w tej lub wyzszej cenie ale nie bedzie juz Loewe!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Można było włączyć tv, który się chciało, wziąć pilota itp. po prostu fotki były robione jak jeszcze nie grały.

P.S. przecież na 2 z 6 jest obraz
 

saltom

New member
witam...

dokonujac prezentacji show room z urzadzeniami jest bez sensu jezeli pozostaja one wylaczone! przeciez ekspozycja to nie tylko magazyn polimerow, podzespolow itd to przede wszystkim POKAZ umiejetnosci urzadzen.

no coz widocznie w LOEWE jeszcze musza sie wiele nauczyc ...

serdecznie pozdrawiam

saltom

PS.

Producent nie moze pozwolic sobie na wlaczenie TV a kazdy sklep w PL ma non stop wlaczone TV ekspozycyjne:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hmmmm nie rozumiem za bardzo, przecież mówię, że telewizory były włączone i grały.
 
Do góry