telewizor kineskopowy (CRT)

kodama1

New member
Witam!
Drodzy Forumowicze mam do Was serdeczną prośbę.
Otóż w najbliższym czasie zamierzam kupić TV crt za ok 2000 zł (moze wiecej, może mnie:)), ale niestety nie wiem na jaki model się zdecydować. Zastanawiałem się nad zakupem jakieś modelu Samsunga (np. CW-29Z408PQ).
Czy ktoś z was może mi polecić jakiś ciekawy model TV (tej bądź też innej firmy).
Chciałem dodać, iż mam PS2.
Ponad to ineresuje mnie jedna rzecz. Czy warto kupować TV ze skanowaniem progresywnym (koszt ok. 3000 zł), czy lepiej nie przepłacać i kupić zwykły 29" 100 hz TV w cenie ok. 2000 zł?
Bardzo proszę o możliwie dokładne i szczere
smile.gif
odpowiedzi.
Wszystkim dorym Ludziom z góry dziękuję za klarowne i konkretne informacje
biggrin.gif
.
 

marcinoko

New member
Witam !

Ja swoje PS2 podłączyłem po Componencie do Philips 32PW9551 i jak na obecną chwile jestem bardzo zadowolony !!! Telewizorka używam też do kablówki i czasem do DVD. Za telewizorek zapłaciłem 2800,- ale to już jakiś czas temu na allegro (teraz napewno potaniały). Gram w odlełości ok. 2m od kineskopu i naprawde jak dla mnie jest OK !!

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Marcinoko dobrze prawi. Bierz tego Philipsa jeśli jesteś zdecydowany na CRT i masz miejsce na dość duży "kufer" w tv. Dopełniając post poprzednika powiem, że ten model Phila jest telewizorem HD. Xbox360 podłączony componentem z ustawionym 1080i pokaże obraz o jakości znacznie przewyższającej większośc plazm i LCD. Nawet tych za kilkanaście tys.zł. Nie wspominając o tym, że kanały telewizyjne i filmy DVD też wyglądają zabójczo.
Żeby nie było tak całkiem słodko. Ten tv ma problem ze złączem HDMI. Obraz po tym złączu bardzo migocze i nie nadaje się do oglądania po kilku minutach. Component to już inna bajka.
 

apollo32

New member
Ja bym ci polecił SamsungaZ409p jest HD ready ma wejscie HDMI i Component tanszy od Phila o 600 zloty mniejszy, zgrabniejszy wyglada prawie jak LCD. W testach niewiele ustepuje Philowi natomiast cenowo i wygladem bije go na glowe. Jezeli nie jestes jakims wielkim Videofilem to polecam ten model sam mam zamiar go niedlugo kupic.
 

jotkl

New member
jestem za samsungiem 408 lub lg 29fs2 rnb. hd i te inne bajery unia europejska planuje jako standard w 2012 a w polsce 2014 ???? do tego czasu zdążysz zmienić telewizor czy jak to się tam będzie nazywało.wtej chwili trzeba przeczekać ten bałagan technologiczny i komercyjny.
 

arsenal

Moderator
VIP
jotkl napisał:
jestem za samsungiem 408 lub lg 29fs2 rnb. hd i te inne bajery unia europejska planuje jako standard w 2012 a w polsce 2014 ???? do tego czasu zdążysz zmienić telewizor czy jak to się tam będzie nazywało.wtej chwili trzeba przeczekać ten bałagan technologiczny i komercyjny.
Nie wiem czy zauważyłeś ale to jest forum HDTV. Unia nie planuje żadnego standardu HD na 2012. Te standardy już są. Unia obliguje państwa członkowskie do przejścia na nadawanie cyfrowe.
Hd w Polsce w 2014? Halo, obudzić się proszę! Telewizja HD wkracza do Polski już TEJ jesieni. Każdy nierozważny zakup w tej chwili będzie BARDZO bolał.
 

marcinoko

New member
arsenal napisał:
Żeby nie było tak całkiem słodko. Ten tv ma problem ze złączem HDMI. Obraz po tym złączu bardzo migocze i nie nadaje się do oglądania po kilku minutach. Component to już inna bajka.

Mam DVD podłączone po HDMI kabelkiem Profigold PGV 1002 i nic nie migocze a wręcz jest bardzo dobrze, poprostu zależy od egzemplarza CRT. DVD to Philips DVP5900, ale zbieram pieniążki na DVP9000S:D .

Wczoraj odpaliłem gre Tourist Trophy w 1080i (jest jeszcze możliwość odpalenia w progresiv 480p) i mnie przekonało dokońca co do tego TV !! Mimo nieprzychylnych opinni o tym TV i narzekań na serwis, ja postanowiłem zaryzykować i kupić ten CRT, za każdym razem kiedy gram na konsoli wiem że to był słuszny wybór.

pozdrawiam
 

jotkl

New member
zejdż na ziemię.w Polsce kilka milionów ludzi używa prowincjonalnych kablówek gdzie stero jest hitem i co oni wszyscy kupią sobie plazmy i lcd za 10000 i więcej bo te odbiorniki mają podobno pełny hd i wykupią pakiety iti i po 12 godzinach pracy za ok 1120 zł(wczoraj mogłeś przeczytać w większości publikatorów ile polacy zarabiają) będą oglądać rambo w hd. gratuluje optymizmu.
chciłbym się mylić co do przyszłości hd ale szkoda pieniędzy na lcd i plazme za 3000 4000zł kup sobie kodama zwykłe tv które ma coś z hd np. nalpkę jak samsung czy filip i poczekaj aż się to wszystko poukłada .ten tv napowno do tego czasu ci starczy.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jotkl, sam się zaplątałeś. Ten Philips czy Samsung z nalepką HD to są właśnie telewizory HDTV! Kineskopowe telewizory HD!
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Jotkl, sam się zaplątałeś. Ten Philips czy Samsung z nalepką HD to są właśnie telewizory HDTV! Kineskopowe telewizory HD!

Jeżeli można dwa słowa: kompatybilne z sygnałem HD, natomiast ich obraz nie ma nic wspólnego z rozdzielczością HD. Można na nich będzie oglądać HD jako PAL. Pozdrawiam
 

kodama1

New member
jeszcze jedno!

Jeszcze jedno mnie zastanawia.
Czy jest duża różnica między tv philipsa 32PW9551 a 29PT9521 (poza przekątną ekranu), bo i ile mi wiadomo to te dwa modele mają takie same funkcje, a ten pierwszy jest droższy od drugiego o prawie 1000zł?
Bardzo proszę o odpowiedz.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Pablo1964 - skąd masz takie wiadomości (zawarte w ostatnim "wejściu" - jak i na tym forum jest opisane na co stać np Philipsa9551 = i nie jest to "rozdzielczosć" PAL)? :confused:
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
Pablo1964 - skąd masz takie wiadomości (zawarte w ostatnim "wejściu" - jak i na tym forum jest opisane na co stać np Philipsa9551 = i nie jest to "rozdzielczosć" PAL)? :confused:
Poczytaj topic podany przez jotkl. Już sam mam wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

qualcuno

New member
polecam

kodama1 napisał:
Witam!
Drodzy Forumowicze mam do Was serdeczną prośbę.
Otóż w najbliższym czasie zamierzam kupić TV crt za ok 2000 zł (moze wiecej, może mnie:)), ale niestety nie wiem na jaki model się zdecydować. Zastanawiałem się nad zakupem jakieś modelu Samsunga (np. CW-29Z408PQ).
Czy ktoś z was może mi polecić jakiś ciekawy model TV (tej bądź też innej firmy).
Chciałem dodać, iż mam PS2.
Ponad to ineresuje mnie jedna rzecz. Czy warto kupować TV ze skanowaniem progresywnym (koszt ok. 3000 zł), czy lepiej nie przepłacać i kupić zwykły 29" 100 hz TV w cenie ok. 2000 zł?
Bardzo proszę o możliwie dokładne i szczere
smile.gif
odpowiedzi.
Wszystkim dorym Ludziom z góry dziękuję za klarowne i konkretne informacje
biggrin.gif
.

Witam
wlasnie zakupilem 29" 408PQ jest super i mam podlaczona do niego konsole PS2 obraz gites :)
 

misiekkb

New member
Ja mam philipsa 29PW9521 i bardzo go polecam, napoczatku kupilem slima, ale na obrazie NTSC mialem na ekranie taka klepsydre, ze niedalo sie ogladac, wiem wymienilem na philipsa i bardzo go sobie chwale, ps2 podlaczam przez scarta i obraz jest lepszy, a co lepsze ze przez scarta mozna wybrac sobei pixel plus, na componenecie tego nie ma
 

wit502

New member
thomson 642 ???

witam panw to mj pierwszy post czytam to forum od paru dni mam wielką prośbę mam możliwość kupić crt panas 32tx30p,thomson 842 - podoba mi się ale stolik ma więc mam problem może thomson642 jest u mnie za 3000,je zeli możecie doradżcie coś mam 4000 może lcd ,odbieram cyfrę,odległość 2,5-3 m ,dzięki za wszystkie porady.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ktoś się kiedyś dopominał o ustawienia geometrii... Oto moje, ustawiane na obrazie kontrolnym TVP2 z mojej kablówki:

HP = 5, moje 5
HB = 9, moje 9
HSH = 32, moje 29
EWW = 14, moje 12
EWP = 34, moje 36
EWT = 29, moje 30
UCP = 26, moje 35
LCP = 25, moje 36

SBL = Off
VS = 40, moje 38
VSH = 31, moje 32
VAM = 37, moje 34
VSC = 21, moje 21

Pierwsza wartość domyślna, druga moja ;). Pamiętajcie, że to ustawienia dla wersji 4:3.
 
Do góry