Telewizor 32'' - 1080p

motylanogha

New member
witka!
właśnie rozglądam się za telewizorem 32'' z 1080p i widzę że mam bardzo mały wybór - po wstępnej selekcji udało mi się znaleźć tv - http://www.allegro.pl/item119670889_toshiba_42wlg66_1920_1080_full_hd_wegatv_poleca.html
z tymże ten ma 42'' - o całe 10 cali za dużo.

od hdready trzymam się z daleka, lepiej kupić albo konkretne HDTV albo normalne TV i nie przepłacasć za jakieś READY ...
bez sensu byłoby kupować drogi sprzęt do 720p a potem za parę lat następny do 1080p...

Prosiłbym o pomoc w skazaniu konkretnych modeli, na które warto by było zwrócić uwagę :)

z góy dzięki!
 

Piotr_the

New member
na razie jest tego mało raczej powyżej 32' bo tam naprawdę przyda sie full hd przy 32' to i 720p styka, Sony z seri x i Sharp z g9 chyba ale dziwne są głosy że skalują do 1080p a czystego sygnału nie mogą przyją?? tak więc jeszcze z 2 miechy pewnie trzeba poczeka!
 

Mazoku

New member
Nie ma 32" telewizorów LCD z panelami 1080p. I raczej nie spodziewałbym się pojawienia się takowych. Po prostu nie opłaca się produkować takich matryc. Przy tej wielkości ekranu nie widać różnicy między 1920x1080, a 1366x768 pikselami. Naprawdę.

Rozdzielczość Full HD tak na prawdę sprawdza się dopiero przy telewizorach 50" i większych.
 

motylanogha

New member
Mazoku napisał:
Nie ma 32" telewizorów LCD z panelami 1080p. I raczej nie spodziewałbym się pojawienia się takowych. Po prostu nie opłaca się produkować takich matryc. Przy tej wielkości ekranu nie widać różnicy między 1920x1080, a 1366x768 pikselami. Naprawdę.

Rozdzielczość Full HD tak na prawdę sprawdza się dopiero przy telewizorach 50" i większych.
czyli co byś polecił jeśli chodzi o 32'' ? 1366x768 śmierdzi mi hdready a tego nie chcę :p
 

jarmalik

Member
Bez reklam
motylanogha napisał:
czyli co byś polecił jeśli chodzi o 32'' ? 1366x768 śmierdzi mi hdready a tego nie chcę :p

Ale o co Ci chodzi konkretnie? Chcesz mieć w instrukcji napisane full HD czy po prostu oglądać dobry obraz? Full HD przy 32" to nonsens. Żeby zobaczyć wszystkie zalety tej rozdzielczości będziesz musiał siedzieć niemal z nosem w ekranie.
 

motylanogha

New member
podstawą jest oczywiście bardzo dobry obraz, który jest przystosowany do oglądania HDTV.
Przy rozdzielczości 1366x768 telewizora będę oglądał czarne pasy po bokach, które zrekompensują mi rozdzielczość 1280x720...

tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602
opisany jest tv który odtwarza 1080i...

W monitorach komputerowych 1280x1024 już na 19'' wygląda nieźle, więc idąc tym tropem może brak(?) tych tv na rynku powoduje zbyt duża potrzeba minaturyzacji urządzeń - a może też faktycznie brak widocznych różnic przy tej wielkości przekątnej.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
motylanogha napisał:
Przy rozdzielczości 1366x768 telewizora będę oglądał czarne pasy po bokach, które zrekompensują mi rozdzielczość 1280x720...
W monitorach komputerowych 1280x1024 już na 19'' wygląda nieźle, .

Ja mam plazmę 50" 1366*768 i żadnych pasów przy sygnale 16:9 nie ma. Obraz jest pięknie przeskalowany zarówno przy PAL+ (RGB Scart) jak i przy HDTV (HDMI) W tym drugim przypadku obraz jest niewiarygodnie ostry i precyzyjny najlepiej ogladając go z 2,5 - 3 m.
Zwróć uwagę, że zupełnie inaczej ogląda się TV a inaczej monitor komputerowy. Przy komputerze zawsze siedzisz blisko i to jest naturalne. Nie można tego samego powiedzieć o oglądaniu TV czy kina (także domowego). Tu atutem jest większa odległość gdyż przy patrzeniu z bliska, oczy zawsze się męczą poprzez napinanie akomodacji (rodzaj autofocusa). Siedząc dalej (3-4 m) oczy mają większy komfort, ale musisz mieć większy ekran aby zobaczyć wszystkie szczegóły.
 

Mazoku

New member
Przy rozdzielczości 1366x768 telewizora będę oglądał czarne pasy po bokach, które zrekompensują mi rozdzielczość 1280x720...
Gdzie tam... Telewizory skalują obraz. Zarówno w górę z 480/576i i 720p do 768p, jak i w dół z 1080i do 768p. I robią to naprawdę bardzo dobrze.

opisany jest tv który odtwarza 1080i...
Po pierwsze: to jest CRT. Tzw. "wymarła technologia", choć trzeba przyznać, że jak na truposza nieźle się trzyma :)
Po drugie: nie jest do końca jasne czy ten TV wyświetla rzeczywiście pełne 1920x1080 pikseli, czy tylko 1920x540 albo 1440x540 (jak robi wiele amerykańskich kineskopowych HDTV).

W monitorach komputerowych 1280x1024 już na 19'' wygląda nieźle
Monitory komputerowe to inna sprawa. One są zaprojektowane do siedzenia z nosem przy nich :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
motylanogha napisał:
spoko - z tego co piszecie wybralem 2 modele - SHARP LC-32BV9E i Samsung LE32M61B
jeszcze tylko prezentacja w domu i sie zdecyduję :p
No i na co sie zdecydowałeś ?
Ja podobnie wybierałem i wybrałem Sharpa.
Jestem b. zadowolony. Szkoda tylko, że z kablówki sygnał nie pozwala "rozwinąć skrzydeł" tegoż Sharpa. Z DVD (Pionerr DV-575A) po componecie ze skanowaniem progresywnym obraz bardzo dobry. Nawet divx ogląda sie przyjemnie.
 
Do góry