Mam pomysł: Loewe Nemos

despertador

New member
Witam wszystkich
mam pomysł na wydanie paru złotych: kupić sobie do nędznego sygnału z kablówki CRT Loewe 29-32". Podoba mi się Nemos. Czy ktoś miałby coś do powiedzenia na ten temat? I skąd go rozsądnie wziąć?

pozdrawiam serdecznie
 

GIMI

New member
hej

TV Loewe Nemos to fajny telewizor. Gra bardzo ladnie, ma swietny obraz ale dostepne sa juz tylko Nemosy 32. Dosc dawno temu (pocz. tego roku) Loewe przestalo produkowac 28 i 29. O ile wiem sa juz tylko Nemosy 32 z DR+ (czyli z dyskiem twardym - nagrywarka). O cene zapytaj u siebie w Poznaniu w sklepie HiFi Corner (ul Szewska 8) lub Kikiego.

Pozdrawiam

GIMI
 

ZbF

New member
Loewe zawsze warto

Witam.

Mam od ponad trzech lat Loewe Calida (28). Przed pół roku siadł w nim transformator. Wymieniono go bardzo szybko za, bagatela, ponad 500 zł. Powiedziano, że wymiana to reguła, bo przy 100 Hz transformatory siadają po mniej więcej trzech latach.

Ale wszystko pozostałe w tej Calidzie jest po prostu znakomite. Ma się nijak do czegokolwiek innego oferowanego w polskich sklepach sprzed trzech lat i obecnych - jeśli o ten typ kineskopu chodzi i o produkty nie Loewe. A może o wszystkie kineskopy nie Loewe razem wzięte.

Model, o który pytasz (29), może faktycznie nie jest już produkowany. Ale znalazłem go dzisiaj na stronach francuskich, gdzie kosztuje małe "co nieco":) - ponad 1000 euro.

Być może już go nie produkują, ale nadal mają go w magazynach i gwarantują części po jego "późną starość". Model 32 w polskich sklepach internetowych kosztuje z kolei ponad 5 tys. zł.

Jeśli Cię stać na podobny wydatek - nie zastanawiałbym się. Monitory LCD jeszcze daleko odstają od dobrych kineskopów CRT. W mojej Calidzie kineskop jest Philipsa, ale takiego nie zobaczymy najpewniej w żadnym philipsie. Jest bowiem produkowany na zamówienie Loewe, według ich wymagań.

A jeśli Cię nie stać - kup tym bardziej. To tylko pozorna niedorzeczność.

Pozdrawiam
zbf@gazeta.pl
Już zmienione :)

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Mogę się założyć że uzywany i to trochę godzin.
Ja bym odpuścił.
Ale Aventosy są dostepne i to w rewelacyjnych cenach.
pozdrawiam
 

mikemat

New member
kilka dni temu kupilem CRT Loewe Calida 34'' (gigant wsrod CRT), produkcja 2002, po prostu bajka, TV ma tyle opcji, ze szok,

obraz jest idealny z mozliwoscia olbrzymich zmian ustawien, podobnie rzecz ma sie z dzwiekiem, ma najlepszy dzwiek z wbudowanych glosnikow, jaki mialem przyjemnosc slyszec, oczywiscie, po podpieciu pod zestaw audio jest jeszcze lepiej, ale w porownaniu z innymi TV, wyrazna roznica in plus

jest to moj pierwszy TV Loewe, ale jeslli bedzie mnie stac na LCD Loewe, to na pewno kupie...
 
Do góry