jakiego slima samsunga lg jvc czy może daewo

jotkl

New member
tak 29 cali oglądałem je wszystki i najlepszy obraz ma lg i ciekawego pilota na 32 i inne wynalazki typu hdtv czy lcd ,plazmy to sobie poczekam z kablówką jakieś 5 lub 25 lat.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
W czym problem? Trzeba brać tego, który ma najlepszy obraz. Przecież po to kupujemy telewizor. Żadna z wynienionych marek nie pozwoli sobie na ewidentną fuszerkę.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Pablo1964 napisał:
W czym problem? Trzeba brać tego, który ma najlepszy obraz. Przecież po to kupujemy telewizor. Żadna z wynienionych marek nie pozwoli sobie na ewidentną fuszerkę.
No moze poza Daewoo;) (miałem kiedys ich cako). Choć podobno pracują na podzespołach Philipsa.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
No moze poza Daewoo;) (miałem kiedys ich cako). Choć podobno pracują na podzespołach Philipsa.
Nie demonizowałbym Daewoo. Czasami mam wrażenie, że wszyscy wieszają psy na tej firmie dlatego, że zbankrutowało Daewoo Motors. Tymczasem Daewoo Electronics ma się całkiem nieźle i moim zdaniem ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Pablo1964 napisał:
Nie demonizowałbym Daewoo. Czasami mam wrażenie, że wszyscy wieszają psy na tej firmie dlatego, że zbankrutowało Daewoo Motors. Tymczasem Daewoo Electronics ma się całkiem nieźle i moim zdaniem ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Pablo ja nie demonizuje a wyrażam swoją subiektywną opinie . Takie jest moje konsumenckie prawo ze skoro sie zawiodłem to mam prawo wyrazic swą niechęć. Oczywiscie jak napisałem wyżej jest to opinia subiektywna poniewaz nie mam do czynienia juz z produktami tej marki i mogę sie mylić. Poza tym jak widac jest to napisane z przymrużeniem oka.Pozdrawiam
 

ANDREW

New member
Tomek Koko napisał:
Pablo ja nie demonizuje a wyrażam swoją subiektywną opinie . Takie jest moje konsumenckie prawo ze skoro sie zawiodłem to mam prawo wyrazic swą niechęć. Oczywiscie jak napisałem wyżej jest to opinia subiektywna poniewaz nie mam do czynienia juz z produktami tej marki i mogę sie mylić. Poza tym jak widac jest to napisane z przymrużeniem oka.Pozdrawiam

Moja siostra ma jakis malutki tv deawoo, ktory gra, Ja do dzis powoze 8 letnim lanosem, ktory jezdzi, a kiedys mialem tv philipsa, ktory przestal grac bo tak, suszarke ktora wyjeta z opakowania nie dzialala, cd, ktore po roku uzytkowania wymagalo wymiany lasera i sa to moje doswiadczenia z ta holenderska marka ;), wiec mam nadzieje, ze to info o podzespolach philipsa to tylko plotka- to moje subiektywne zdanie :)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
W ramach wyjaśnienia to fanem Philipsa tez nie jestem bo mam taki mały TV połączony z video i ..... wpadły mi guziki razem z panelem do srodka!! Tak wiec Anderw mamy podobne doswiadczenia i w sumie wychodzi na to ze Daewoo jest lepsze od Philipsa (oczywiscie subiektywnie;)) .Kurcze Panowie chyba idę kupic coś nowego . Moze Daewoo???;)
 

kazik

New member
Mi natomiast szlag trafil wszystkie sprzęty sony jakie kiedykolwiek posiadałem. Teraz mam chrapkę na KDFa i jednak jakoś tak się powstrzymuję nauczony doświadczeniem ;) W domu stoi sobie prawie pełnoletni sharp TV i nijak sie zepsuc się nie chce.
 

long_29y

New member
Ja mam zle doswiadczenia z LG - ciagle nie przekonany do LCD, postanowilem jak cywilozowany, bialy czlowiek nabyc normalny, zwyczajny telewizor. Przedwczoraj kupilem LG 29FS2RNB 100Hz - w sklepie obraz zyleta , elegancki na kanalach z kablowki (hehe czego nie mozna powiedziec o zadnym LCD do 10000PLN) . Telewizor nawet dobrze wyposazony - PIP / 100Hz, virtual dolby i do tego niedrogi - 1500 PLN - czyli tyle ile moim zdaniem jest w tej chwili wart telewizor CRT . Po podlaczeniu w domu do tunera cyfry absolutny dramat. Zadna linia rownolegla w pionie nie byla rownolegla - zamiast prostych sinusoidy . Geometria obrazu po prostu dramatyczna .Prawa strona ekranu rozjechana. Do tego buczy na wyciszonym dzwieku . Odwiozlem szrota natychmiast do sklepu. W sklepie uslyszalem ze to naturalny stan tego modelu i ze jest to zgodne z normami producenta i ze nie ja pierwszy go oddaje do sklepu bo mi sie nie podoba. No cholera. Dozylismy czasow tandety i beznadziejnych norm. Jesli wszystkie modele SLIM tak dzialaja ..... Do przedwczoraj wydawalo mi sie ze postep techniczny podnosi jakosc , obnizajac koszty produkcji, nowoczesne rozwiazania sa lepsze i bardziej dopracowane niz stare. A widze ze tylko obniza koszty produkcji. Stary Philips 14'' wrocil na swoje dawne miejsce a ja zaniechalem tematu zakupu nowego telewizora.
 

kamil

New member
Skąd ja to znam....Jestem przed dużym dylematem zakupu LCD, chciałem nawet i może jeszcze chce zakupic nowego Samsunga CRT z HD, ale jak widze co się dzieje na rynku z jakoscia produktów to krew mnie zalewa.
W domu mam17 letniego panasonica 21 cali. obraz po tych latach nadal jak żyleta. Wspomne, że TV nigdy nie był nawet dotkniety ręką serwisu. Śróbki ma zalakowane:)
3 lata temu dostałem od kogos w prezencie nowego Royalluxa 28" boze....obraz po 3 latach jak z Tv sprzed 40 lat....tragedia.
Niestety pewnie nowe tv panasonic takze maja juz gorsza jakośc niz kiedyś....
 

Piotr_the

New member
nowe Panasy to tragedia w slimach np. Samsunga mozna samemu ustwi geometrię ale jakie te slimy ciężkie i dużo prądu biorą też chciałem kupic takiego slima ale wziałem z normalnym tyłkiem i wejściem hd philipsa lecz tez mi się trafił niezbyt doskonały egzemplarz był w promocji albo poprostu wszystkie nowe tv to teraz nie mają żadnej kontroli jakości??
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
kamil napisał:
W domu mam17 letniego panasonica 21 cali. obraz po tych latach nadal jak żyleta. Wspomne, że TV nigdy nie był nawet dotkniety ręką serwisu. Śróbki ma zalakowane:)
3 lata temu dostałem od kogos w prezencie nowego Royalluxa 28" boze....obraz po 3 latach jak z Tv sprzed 40 lat....tragedia.
Niestety pewnie nowe tv panasonic takze maja juz gorsza jakośc niz kiedyś....
Kiedyś obowiązywały inne standardy w zakresie jakości produktu. Mógł być drogi ale musiał być trwały. Dziś rynek napędzają niskie ceny i producenci musieli obniżyć loty. Zresztą technologie tak często się zmieniają, że przeciętny nabywca raczej także woli kupić TV tanio i po 5 latach wymienić na nowy.
 
Do góry