Samsung WS-32Z409 - menu serwisowe???

Gecco_ac

New member
Witam serdecznie forumowiczow.

Potrzebuje rozpiski ustawien fabrycznych parametrow wyswietlania (ksztalt i ustawienie obrazu dla 16:9) do telewizora jak w tytule (konkretnie dla ...409...).

Bede naprawde wdzieczny za udzielenie odpwiedzi.


pozdrawiam
 

Gecco_ac

New member
Witam.

Na wstepie chce Ci bardzo podziekowac za linki.



cyt:
"napisz coś o tym tv kontrast geometria dziwięk ma pip jaką rozdzielczość faktyczną"

Mam ten telewizor od niedawna (ws-32z409p).
Nie pobawilem sie nim jeszcze zbytnio, tak aby odkryc jego wszelkie ukryte ;) zalety.

Oczywiscie jego zaleta (i oczywiscie wg mnie :) ) jest jego wyglad.
Interesujaca (i praktyczna) jest duza ilosc wejsc/wyjsc jakie posiada.
Obraz jest na poziomie naprawde zadowalajacym - w odleglosci 3-4m jest wyrazisty ( aby ujrzec super obraz wystarczy nastroic stacjeTV ktora nadaje dobrej jakosci sygnal - raczej nie jest to polska stacja ;) ). Obraz z dvd tez zadowala oko.
Zastanawiajac sie nad zakupem tego modelu porownywalem jakosc obrazu ze stojacymi opodal plazmami i lcdekami w cenie do 5-6tys.
Samsung 409 wypadal konkurencyjnie!!! (a o ile tanszy)
W domu jeszcze go nieco dostroilem i obraz stal sie bardziej wyrazisty, kolorowy.

Geometria:
czytalem , iz w slimach samsunga nawala geometria.
u mnie jakosc tego nie zauwazylem (a stosowalem obrazy testowe),
dlatego poprosilem tu na forum o standardowe ustawienia (aby porownac).
Za co jeszcze raz dziekuje :)

PIP:
Jest ciekawy. Ma trzy tryby: maly obrazek w rogu, nieco wiekszy obrazek w rogu i podzial na polowe. Poza tym mozna sobie ustawiac obrazki podgladowe we wszystkich czterech rogach, a jedym nacisnieciem (SWAP) zamiec obrazy. Do zmiany kanalow w trybie PIP sluza oddzielne przyciski do obu obrazow (glownego i malego).

Rozdzielczosc:
Niestety nie sprawdzilem jeszcze łącza hdmi. Szykuje sie dopiero do zakupu odtwarzacza HD.
A ogladanie obrazu w PALowskiej rozdzielczosci na takim tv nie odda jego mozliwosci.


Dzwiek:
Ma za male wbudowane glosniczki, aby jakosc dzwieku mogla zadowolic,
ale juz po podlaczeniu do systemu zewnetrznego audio dzwiek staje sie mily dla ucha. Ciekawa funkcja jest turbo dzwieku - podbija bass.
Do praktycznych cech nalezy tez funkcja ujednolicania poziomu fonii dla ogladanych stacji (wyrownuje dzwiek i dzieki temu nie ma skokow natezenia podczas przegldania roznych stacji TV).
Niestety standardowe naglosnienie w tym tv to wada.


To tyle jesli chodzi o pierwsze wrazenia.
Podsumowujac - jestem zadowolony z zakupu tego tv.
Wierze, iz podlaczenie odtwarzacza HD w pelni odda mozliwosci tego CRTeka.


pozdrawiam
 
Do góry