prośba

tomi37

New member
Dzięki
nie wiem czy kupic panoramiczny z kineskopem czy 29"
czy format 16:9 będzie ogólno dostępny w naszym kraju. trochę się boję ze będzie panorama rozciągała obraz w formacie 4:3.
czy odległość od oglądanego tv 3 m przy 32" jest wystarczająca
 

deoc

New member
3m jak najbardziej dla 32" - ja ogladam swoj z odleglosci ponizej 3m i jest super - choc to LCD :) Poza tym nie wiem jaki miales dotychczas TV (ile cali) ja sie przesiadlem ze starego 26" a teraz jak patrze na TV w drugim pokoju 21" to nic nie widze :D
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja teraz kupowałem TV i postawiłem na 4:3. Obraz 4:3 (który pewnie jeszcze dłuuugo będzie obowiązywał, ostatnio czytałem, że w Stanach jeszcze sporo się tego sprzedaje) podaje bez zniekształceń, przy 16:9 również, tyle, że masz paski na górze i dole. Mnie to nie przeszkadza.
Pozdrawiam.
Sugerowałbym również, abyś trzymał się z dala od Philipsa!!!
 

jaroslavus

New member
16:9 czy 4:3

W 16:9 też masz paski tylko z boków. A patrząc na szybki rozwój HDTV w Polsce i Europie... obyśmy się nie przeliczyli.:) :)
 

arsenal

Moderator
VIP
radosuaf napisał:
Z tego, co się orientuję, nie każdy TV 16:9 ma taką opcję...
Każdy telewizor 16/9 ma taką opcję.
Ja z kolei oglądam wszystko na panoramicznym tv w ustawieniu 16/9. Obraz 4/3 jest rozciągnięty na boki ale po ok. 2 tygodniach człowiek się przyzwyczaja i przestaje to zauważać.
 

tomi37

New member
16:9

dzięki za informacje myślę że kupię 16:9 jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia to proszę o informację
 

radosuaf

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Każdy telewizor 16/9 ma taką opcję.
Ja z kolei oglądam wszystko na panoramicznym tv w ustawieniu 16/9. Obraz 4/3 jest rozciągnięty na boki ale po ok. 2 tygodniach człowiek się przyzwyczaja i przestaje to zauważać.

Nie chcę się czepiać, ale jeśli byś oglądał przez 2 tygodnie TV tylko na Rubinie, pewnie też byś się przyzwyczaił i przestał to zauważać ;).
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nie ma recepty, który format jest lepszy. Na pewno telewizję lepiej jest oglądać w formacie 4:3 a DVD 16:9. Od lat mówi się, że tv przejdzie na format 16:9, niektóre audycje są już nadawane w tym formacie, ale nikt nie wie, ile czasu minie, zanim wszystkie programy będą nadawane w formacie 16:9. Być może dłużej, niż wynosi żywotność telewizora. O formacie musisz zdecydować sam, wiedząc o koniecznych kompromisach. Jedno co mogę stwierdzić - przy przekątnej 29" i więcej bardzo przydaje się 100 Hz - wzrok męczy się bez porównania mniej.
 
Do góry