Uwaga na szybę w Thomsonie 32WB842S

wlod55

New member
Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka od stycznia 2006. Na prawdę jestem z niego zadowolony.Jednak ostatnio stała się rzecz bardzo niezwykła.Najprawdopodobnie przez upały jakie ostatnio mamy, odkleiła się przednia szyba!!!Okazało się, że jest ona przymocowana do prowadnic za pomocą dwustronnej taśmy!!!Szyba spadła-na szczęście były obok tv pudełka tekturowe i spadła na nie, nie tłukąc się. Obok bawił się mój syn i jescze większe szczęście,że nie spadła na niego!!Byłem tym zajściem zszokowany. Jak już pisałem szyba wylądowała na podłodze, a prowadnice zostały w zaczepach.Zadzwoniłem do serwisu, wątpiąc czy mi to uwzględnią jako naprawę gwarancyjną.Jednak wczoraj serwisant zawitał do mnie rozeznać sytuację.Po oględzinach stwierdził,że to co się stało jest wbrew prawom fizyki!!Co prawda mówił,że mi wierzy,ale...Mają dać mi znać czy mi to zrobią w ramach gwarancji.W zasadzie ,to mam ich w nosie, gdyby co zrobię sobie to sam.Tak więc posiadacze Thomsonów uważajcie, bo szyba może narobić nieco szkód, no chyba ,że ja mam takiego pecha.Muszę też dodać,że mieszkam na poddaszu i temperatura jest u mnie afrykańska, ale sposób mocowania szyby do prowadnic jest, moim zdaniem, nie do przyjęcia.
Pozdrawiam Włodek
 

badej

New member
Zawsze byłem zdania, że ta firma to dziady. Dobrze, że dziecku się nic nie stało. Ciekawe jakie jeszcze patenty Thomson zastosował w tym TV. Pewnikiem kineskop wisi na sznurkach.
 

wlod55

New member
No cóż, jednak serwis nie zakwalifikował mi tej usterki do naprawy gwarancyjnej.Będę musiał poradzić sobie sam.Faktycznie, firma zaczyna mi się coraz mniej podobać i chyba jako jedyna daje tylko rok gwarancji.Ciekawe czy to jest zgodne z prawem.
Pozdrawiam Włodek.
 

maurycy333

New member
nie wiem czy dobrze zrozumiałem przepisy europejskie ale na kazdy towar przysluguje nam 2 lata gwarancji czy sie to komus podoba czy nie a tak ps to chyba powinienes zglosic ten fakt do jakiegos panstwowego kontrolera rynku bo to juz nie jest przepalona zarowka tylko niebezpieczne narzedzie ktore moze nawet zabic
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
niezgodność

po okresie gwarancyjnym, który wynosi 12 miesięcy przez kolejne 12 miesięcy za niezgodność towaru z umową odpowiada sprzedawca.

Pozdrawiam Masta_J
 

Zorro

New member
Eh, niestety Thomson nie przykłada się do sprzętu przez nich robionoego.
Odwala zwykłą fuszerkę, bo inaczj tego się nie da nazwać.
 

Bracket

New member
oooooooo ale jazda. A właśnie zastanawiałem się nad thomsonem,ale... teraz to już przesądzone.Mój typ padł na Philipsa.Nie ma może design-u super ale obraz jest w porzadku ( w porównaniu z innymi).Nie... naprawdę teraz coś znaleść teraz to jest problem, w jednym obraz ma usterki w drugim obudowa jak z kosmosu...tagizm.
wracając do tematu sam mam od 2 tygodni maleństwo w domu...straszne. Pozdr.
 
Do góry