HDMI vs S-Video w telewizorach CRT

OmeN2501

New member
Witam
Mam takie egzystencjalne pytanie. Na naszym rynku sa juz dwa telewizory CRT z wejsciem HDMI i chcialbym sie dowiedziec jaka jest roznica obrazu (np z komputera czy konsoli) w przypadku podlaczenia przez zlacze HDMI, S-Video czy nawet zwykle chinche. Zastanawiam sie czy jest sens inwestycji w drozszy telewizor tylko dlatego ze ma zlacze HDMI. Zazanczam ze filmy bede ogladal glownie przez komputer
 

Ator

New member
Trudno mi się wypowiadać w kwestii CRT konkretnie, natomiast troszkę zgodnie z tematem podam przykład taki. mam Panasonica PV60 42 cale i na początku kompa podłączyłem po chinchach. Obraz masakra, nie do oglądania raczej, a napewno nie do pracy na kompie z wizją w tv, teraz mam po d-subie i absolutnie nie ma porównania bo w tej chwili obraz jest tak czytelny, ze spokojnie telewizor mógłby służyć za monitor (jesli komuś nie pzreszkadza roziągnięcie obrazu do 16:9). Innymi słowy przz chinch obraz będzie ale mocno zamazany, jakkolwiek do oglądania divx na CRT powinien styknąc spokojnie, miałem tak podłączony zanim zakupiłem plazme i oglądało mi się komfortowo.
 

Piotr_the

New member
tak więc mam podłączony komp po hdmi do tv crt i róznica jest znaczna w porównaniu do s-video do rozdziałki 720 obraz znacznie mniej mróga kolory są super i ostrosć znacznie lepsza choć myslałem, że będzie równie dobra jak na monitorze crt ale tak nie jest godziny w prawym dolnym rogu raczej nie odgadne ale ogólnie znacznie lepsza jakosc od s-video w większej rozdzielczości obraz nie jest juz progresive i mruga gały bolą więc raczej tylko do ogladania filmów!!!
 
Do góry