Philips 32pw9551 + Xbox360 + Wysoka Rozdzialka

Zak_PL

New member
Philipsa z wejsciem HDMI i chcialbym go za pomoca tego wejscia podlaczyc i zobaczyc ten super wypasik obraz, a w przyszlosci PS3 dlatego to jest dla mnie istotne.
I teraz rzecz ktora jest dla mnie najwazniejsza czy po podlaczeniu XBOXA360 telwizorek rzeczywiscie wyswietli 720p czy zeskaluje obraz do 576i lub 480i, czytalem posty uzytkownika Maniaczek na forum xbox-scene a takze na tym forum i pozwole sobie zacytowac jego slowa:

"Dowiedziałem się o tym telewizorze na forum xbox-scene.pl - w tym temacie. Ponieważ jednak za mało było tam informacji trafiłem po chwili właśnie na forum hdtv.com.pl (bo gdzieżby indziej). Niestety również i tu za dużo się nie dowiedziałem, bo telewizor od niedawna dostępny jest w naszym kraju i mało osób go posiada (poza tym przyjęło się, że do HD służy tylko LCD lub plasma więc i małe zainteresowanie jest CRT - mało kto słyszał, że są i takie co wyświetlają HD), a przynajmniej nikt na forum o nim nie wspomina. Objeździłem i przedzwoniłem do większych sklepów specjalizujących się w rtv-agd i zwykle spotykałem się ze zdziwieniem, że taki wogóle model istnieje, więc nawet nie miałem jak go sprawdzić. Po prostu zaryzykowałem na allegro i nie żałuję.
Sygnał testowałem z poczciwego Xbox'a. Podczas wyświetlania obrazu na kineskopie pojawia się informacja w jakiej rozdziałce właśnie jest emitowany. Najłatwiej sprawdzić to na Soul Calibur 2 (NTSC), który w 480p jest puszczany na pełną panoramę, a w 720p automatycznie przeskakuje do formatu 4:3. Oczywiście różnica zuważalna jest gołym okiem pomiędzy tymi rozdzialkami. Póki co nie mam jak przetestować 1080i (z tego co kojarzę to Dragon's Lair uruchamia się w tej rozdziałce więc gdy tylko nadejdzie okazja to nie omieszkam przetestować). Tak czy siak co do 720p jestem pewny."

Czy to jest potwierdzenie moich watpliwosci, ze ten telewizorek rzeczywiscie jest zdolny wyswietlic 720p i moze nawet 1080i ktora jest podana w specyfikacji a nie jest tylko do tego przystosowany i czy spadek odswiezania do 50,60 Hz jest widoczny i bardzo przeszkadza???? Aha i jeszcze jedna sprawa ktorej nie rozumie czy jak bede mial gre w formacie 4:3 to po bokach ekranu beda czarne pionowe pasy, czy obraz bedzie na calym ekranie, a moze w opcjach gry mozna ustawic czy chce sie miec 4:3 czy 16:9 jak to jest rozwiazane??? Moj kapital to ok 3000zl i chyba w tej cenie nie ma nic lepszego, a kablowke mam zwykla, podpieta kablem antenowym.
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc jak bede znal odpowiedzi na te pytania to dzisiaj jeszcze zamowie ten telewizorek i XBOXA360 :wink1:
 

Zak_PL

New member
Witam wszystkim, mam zamiar kupic telewizor Philipsa 32PW9551/12 i podlaczyc do niego nowego Xboxa360, ale mam kilka watpliwosci, bylbym wdzieczny gdybyscie pomogli mi je rozwiac:).

Obecnie gram na PS2 i wiem ze ten telewizorek jest do tego odpowiedni, podlacze ja za pomoca componenta i obraz bedzie czysciutki bez przeplotu - chcialbym jeszcze uzyskac potwierdzenie ze ten Philips rzeczywiscie obsluguje Progressive Scan i HDMI, bo w artykule w nomym magazynie o konsolach na temat HDTV jest napisane ze niektore telewizory CRT mimo ze posiadaja wejscie HDMI i tak wyswietlaja obraz z przeplotem, albo nie dziala w nich Progressive Scan czy tutaj jest wszystko w porzadku i dziala nalezycie. Mam odtwarzacz
 

jabba

New member
ZAK...
To czy gra będzie w 4:3 czy w 16:9 to zależy od producenta/wydawcy itd a jasne jest, że wszystkie gry na X360 mają minimum widescreen 16:9 i 720p bo takie są wymogi Microsoftu. Pytanie jak to podłączysz - czy przez vga (jeśli ten philips takowe złącze ma) czy przez component. Sam Xa360 nie posiadam ale się do niego powiedzmy w jakimś terminie przymierzam, więc co nieco poczytałem i z całą odpowiedzialnością piszę, że lepszym wyborem jest złącze vga - tam jest i 720p i parę innych trybów. Kabla VGA nie ma w zestawie, nawet premium! - osobny wydatek. Lepiej oryginał od MS, w ostateczności jakiś MadCatz... Bywa też tak, że na componencie jest ograniczenie tylko do 576i (czyli nie masz wtedy 720p) albo uaktywnienie 720 p przez HDMI wyłącza 720p na componencie (często w odtwarzaczach dvd).
Co do PS3 i HDMI to jeszcze możemy się zdziwić, bo Sony zapowiada tam złącze HDMI 1.3 - obecnie nie ma na rynku tv z HDMI 1.3 (dominuje 1.1). Oczywiście powino być kompatybilne w dół ale licho nie śpi... (v1.3 ma zapewniać wyższą przepustowość w celu uzyskania wyższych częstotliwości przy 32 bitowym i dostęp do deep-color -> 36 bitowego koloru i takie tam...)
Szkoda, że MS wciąż zwleka z kablem HDMI :(
 

Zak_PL

New member
Piotr_the napisał:
jak zamówie kabelek dvi-hdmi to potestuje ten tv z kompem:)

Czyli rozumiem ze takowy telewizorek posiadasz:) , masz moze podlaczonego do niego XBOXA360 i rzecz ktora mnie najbardziej ciekawi i jest bardzo wazna to czy na tym telewizorze mozna uzyskac 720p, wiem ze crt nie maja czegos takiego jak rozdzielczosc natywna tak jak lcdekach, wiem tez ze ten telewizorek jest Prepared HDTV czyli ze te 720p powinien wyswietlac a nie byc tylko przystosowanym do tej rozdzielczosci - czy mozesz to potwierdzic?
 

Zak_PL

New member
jabba napisał:
ZAK...
To czy gra będzie w 4:3 czy w 16:9 to zależy od producenta/wydawcy itd a jasne jest, że wszystkie gry na X360 mają minimum widescreen 16:9 i 720p bo takie są wymogi Microsoftu. Pytanie jak to podłączysz - czy przez vga (jeśli ten philips takowe złącze ma) czy przez component. Sam Xa360 nie posiadam ale się do niego powiedzmy w jakimś terminie przymierzam, więc co nieco poczytałem i z całą odpowiedzialnością piszę, że lepszym wyborem jest złącze vga - tam jest i 720p i parę innych trybów. Kabla VGA nie ma w zestawie, nawet premium! - osobny wydatek. Lepiej oryginał od MS, w ostateczności jakiś MadCatz... Bywa też tak, że na componencie jest ograniczenie tylko do 576i (czyli nie masz wtedy 720p) albo uaktywnienie 720 p przez HDMI wyłącza 720p na componencie (często w odtwarzaczach dvd).
Co do PS3 i HDMI to jeszcze możemy się zdziwić, bo Sony zapowiada tam złącze HDMI 1.3 - obecnie nie ma na rynku tv z HDMI 1.3 (dominuje 1.1). Oczywiście powino być kompatybilne w dół ale licho nie śpi... (v1.3 ma zapewniać wyższą przepustowość w celu uzyskania wyższych częstotliwości przy 32 bitowym i dostęp do deep-color -> 36 bitowego koloru i takie tam...)
Szkoda, że MS wciąż zwleka z kablem HDMI :(


Takie wejscia ten telewizorek posiada:

Scart x2: Ext 1 Scart: wejście i wyjście CVBS, RGB, wejście/wyjście audio, Ext 2 Scart: wejście i wyjście CVBS, wejście S-video, wejście/wyjście audio, Ext 4: gniazdo YPbPr, wejście audio L/P, Ext 5: HDMI, wejście audio L/P
Wyjście stereo o stałym poziomie
Gniazda z boku obudowy: S-Video Y/C, wejście CVBS, wejście audio L/P, wyjście słuchawek

Czy jest tu cos dzieki czemu uzyskam 720p na XBOXie360, lub na dvd philipsa z wejsciem HDMI - najbardziej mi chodzi o wysokie rozdzialki w XBOXie, jesli bede wiedzial ze to potrafi to go dzisiaj zamawiam, wyczytalem ze geometrie i kolorki razem z pixel plus sa w porzadku.
Ten telewizor ma wejscie componentowe i HDMI czyli teoretycznie powinno byc to 720p?? Bylbym wdzieczny za wyjasnienia troche sie jeszcze w tym gubie:wink:
 

jabba

New member
http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/product.jsp?productId=32PW9551_12_PL_CONSUMER&activeTab=specifications&language=pl&country=PL&catalogType=CONSUMER&proxybuster=EWHEGNTYHCUBLJ0RMRCSHP3HKFSESI5P

dość wyczerpujący opis
a nadal nie wynika z niego czy tryb 720p jest tylko przez HDMI czy też przez Component, który nas tu interesuje.
Dziwi mnie to logo "HD prepared" zamiast HD Ready, coś tu śmerdzi... może on owszem akceptuje sygnały 720p a nawet 1080i i je skaluje do 576i/p ?
Niestety brak insrtukcji w .pdf
Ja bym dzwonił do Philipsa i ich przepytał dokładnie.
0223491504 - Dział obsługi klienta Philips.
Pytaj czy jest 720p na componencie, jak tak to spoko, jesteś w domu.
 

OmeN2501

New member
Czytam od tygodnia info na sieci na temat tego TV i niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze kazdy sygnal HDTV jest skalowany w dol do 576p
 

Zak_PL

New member
jabba napisał:
http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/product.jsp?productId=32PW9551_12_PL_CONSUMER&activeTab=specifications&language=pl&country=PL&catalogType=CONSUMER&proxybuster=EWHEGNTYHCUBLJ0RMRCSHP3HKFSESI5P

dość wyczerpujący opis
a nadal nie wynika z niego czy tryb 720p jest tylko przez HDMI czy też przez Component, który nas tu interesuje.
Dziwi mnie to logo "HD prepared" zamiast HD Ready, coś tu śmerdzi... może on owszem akceptuje sygnały 720p a nawet 1080i i je skaluje do 576i/p ?
Niestety brak insrtukcji w .pdf
Ja bym dzwonił do Philipsa i ich przepytał dokładnie.
0223491504 - Dział obsługi klienta Philips.
Pytaj czy jest 720p na componencie, jak tak to spoko, jesteś w domu.


A co powiesz na cos takiego, to jest cytat z tego forum z watku na temat tego telewizorka:

"Philips wprowadza na rynek niemiecki tradycyjny kineskopowy telewizor model 32PW9551/12 mogący odtwarzać także sygnały HDTV. Nowa 32 posiada po jednym wejście HDMI i YUV które akceptują sygnały 480p, 576p, 720p i 1080i. Sygnały o rozdzielczościach najwyższych 720p i 1080i mogą być odtwarzane z częstotliwością ramki 50 i 60 na sekundę. W telewizorze odnajdziemy wiele typowych dla Philipsa technologii obróbki obrazu wraz z Pixel Plus. Urządzenie nie posiada jednak tunera cyfrowego przez co bezpośredni odbiór HDTV nie jest możliwy.
Telewizor Philips’a, ponieważ nie posiada natywnej rozdzielczości 720p i tunera do odbioru sygnału cyfrowego nie może być oznaczony logiem HD Ready. Ponieważ jednak telewizor odtwarza sygnał HD, Philips nadał mu oznaczenie „HD Prepared TV”.
Oprócz wersji 32 calowej Philips przygotował także model 28 calowy 28PW9551, a nawet wersję 29 calową, model 29PT9521 mającą kineskop o proporcjach 4:3."

I jeszcze cos takiego to jest z forum psx extreme tam tez mowili o tym Philipsie:

"Rozdzielczość natywna to maksymalna rozdzielczość jaką może wyświetlić dany odbiornik. Ponieważ oznaczenie "HD Ready" jest przydzielane odbiornikom o rozdzielczości natywnej np. 1366x768 czyli 720p nie można oznaczyć tak telewizora, którego maksymalną (a więc natywną) rozdziałką jest 1080i. Ponieważ jednak owy telewizor nie obsługuje trybu 1080p nie można go również oznaczyć jako HDTV. Dlatego więc Philips w tym przypadku wymyślił nowe oznaczenie HD Prepared TV.
Oczywiście brak wbudowanego tunera do odbioru cyfrowego również ma na to wpływ (tzn. na oznaczenie). Jednakże w polskich warunkach owy mankament można pominąć, bo nie wydaje mi się ażeby w najbliższym czasie drogą antenową była nadawana telewizja w HD. Na dzień dzisiejszy bez dodatkowego tunera do odbioru telewizji HD (oczywiście tylko niektórych programów zagranicznych) i tak się nie obejdzie nawet polski posiadacz LCD z już takowym wbudowanym."

Co o tym sadzisz??
Ja zaraz bede dzwonil do dzialu obslugi, dzieki za tel.
 

Zak_PL

New member
Dzwonilem do dzialu obslugi klienta i nadal nie jestem do konca przekonany poniewaz pani ktora odebrala telefon po pierwsz skierowala mnie na strone philipsa gdzie jest specyfikacja tego telwizoru jak zapytalem czy ten telewizor jest przystosowany i wyswietla obraz 720p to przeczytala mi specyfikacje ze strony na ktorej jest ten model(na ktorej ja juz wczesniej bylem) opisany i powiedziala ze jest tam cos takiego jak 720p - czyli kompletnie nie wiedziala o co chodzi, a jak zapytalem czy da sie uzyskac 720p przez component to poszla zapytac "technika" wrocila za 4 minuty i powidziala ze ze sie da.
Jakos nie jestem przekonany czy oni wogole wiedzieli o czym ja mowie, staralem sie wytlumaczyc to jak najprosciej jakos byli bardzo malo wiarygodni.

I co o tym sadzicie?
 

jabba

New member
Śliska sprawa, bez naocznego testowania bym tego nie wziął
może kup Xa na razie i pojedź do klspeu gdzie ten tv jest, podłącz...
Przy okazji, najtaniej Xa360 widziałem w ElectroWorld na Targówku (Warszawa) - Core za 1290, ale to jakiś czas temu.

Swoją drogą za te 3k to miałbyś parę cali mniejszy ale LCD, z pewnością wyświetlający obraz o takich parametrach, pewnie i z vga.
 

Zak_PL

New member
Kurcze nie wiem co mam robic, mam zwykla kablowke a wiem ze LCD zle sobie radza z tym sygnalem bu musza zejsc ponizej natywnej rozdzielczosci ale do konsol nowej generacji sa idealne. Narazie mam jeszcze ps2 i wiem ze po polaczeniu componentem obraz bedzie bardzo dobry a LCD by go tylko pogorszyl , uzytkownik Maniaczek na tym forum ma tego Philipsa i podpinal go do xboxa 360 podaje linka:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602


Tam kilka osob wypowiada sie o tym telewizorze jakby byl HDTV to wypowiedz uzytkowika marcinoko:

Witam !

Kupiłem go na Allegro za 2800,-(Widziałem na allegro za 2550,- ale jak zadzwoniłem do gościa to juz ich nie było i nie wiedział kiedy będą , mówił ze trzeba tydzień poczekać, a jak zadzwoniłem za tydzień to znów nie wiedział kiedy będą ), DVD Philips DVP 5900 za 230,- i kabelek HDMI Profigold PGV1002 za 230,-. może to nie najtańsza opcja ale nie żałuje jak już wcześniej pisałem wydanych pieniążków !
Dziś przyszedł kabelek i jakość obrazu rewelacja sam odrazu przełączył sie w 1080i !!! Naprawde nieźle jak na CRT....
Telewizorek odebrałem na Bemowie, był dziewiczo zapakowany jak go odbierali z magazynu Philipsa to dopiero w sklepie go przy mnie otworzyli w celu sprawdzenia czy wszystko jest !! Sam go odebrałem gdyż nie wierze w transport kurierem tego typu rzeczy jak telewizor !!

Zostało mi jeszcze zamówić kabelek component do PS2 i narazie starczy !!


Juz sam nie wiem co mam myslec, pomozcie bo mam ogromny metlik, to jak wyswietla to 720p a nawet 1080i czy tylko skaluje do wyzszej lub nizszej??????
 

badej

New member
Na jakiejś zachodniej stronie (niestety, nie pamiętam dokładnie na jakiej) wyczytałem, że ten TV wyświetla w poziomie 625 linii, a z włączonym Pixel Plus liczba ta wzrasta do 833 linii. Tak więc wychodzi na to, że jest on zdolny do wyświetlenia rodzielczości 720p bez skalowania w dół. Najlepiej byłoby podłączyć do niego kompa, odpalić pulpit w 720p i zobaczyć czy uzyskany obraz jest wyraźny( myślę, że czcionka systemowa jest dobrym testem dla ekranów i ich zdolności do wyświetlania wyższych rozdzielczości, bo na standardowym CRT komunikaty w windowsie są praktycznie nieczytelne)
 

Zak_PL

New member
badej napisał:
Na jakiejś zachodniej stronie (niestety, nie pamiętam dokładnie na jakiej) wyczytałem, że ten TV wyświetla w poziomie 625 linii, a z włączonym Pixel Plus liczba ta wzrasta do 833 linii. Tak więc wychodzi na to, że jest on zdolny do wyświetlenia rodzielczości 720p bez skalowania w dół. Najlepiej byłoby podłączyć do niego kompa, odpalić pulpit w 720p i zobaczyć czy uzyskany obraz jest wyraźny( myślę, że czcionka systemowa jest dobrym testem dla ekranów i ich zdolności do wyświetlania wyższych rozdzielczości, bo na standardowym CRT komunikaty w windowsie są praktycznie nieczytelne)


Dzieki to w koncu troche konkretniejsza informacja teraz trzeba tylko znalesc ta strone;) bo uwazam ze ta rozdzielczosc to najwazniejsza sprawa przy kupnie tego telewizoru.

Moze ktos kto ma taki telewizor moglby zrobic taki test i wszystko byloby jasne jak slonce.
 

badej

New member
Ja też chętnie zobaczyłbym zdjęcia i posłuchał opinii na temat wyglądu pulpitu w windowsie oglądanym na tym Philipsie. I jeszcze jedno - ciekawi mnie czy migotanie obrazu przy sygnale 720p i 1080i jest bardzo widoczne.
 

Zak_PL

New member
badej napisał:
Ja też chętnie zobaczyłbym zdjęcia i posłuchał opinii na temat wyglądu pulpitu w windowsie oglądanym na tym Philipsie. I jeszcze jedno - ciekawi mnie czy migotanie obrazu przy sygnale 720p i 1080i jest bardzo widoczne.


Znalazlem taka strone jest po niemiecku ale zdjecia rozwiewaja chyba wszystkie watpliwosci zobacz drugie od dolu albo najlepiej wszystkie, ten telwizorek to chyba rzeczywiscie HDTV az nie chce mi sie wierzyc:

http://gathering.tweakers.net/forum/view_message/25485594


dodatkowo jeszcze wypowidz uzytkownika Cezarh:

"Witam,
Jestem posiadaczem nowego Philipsa PW9551. Moge potwierdzic wysoka jakosc tego odbiornika. Uzywam go wraz z tunerem sat. Samsunga DSB-305G i Polsatem. Poza swietnymi kolorami na uwage zasluguja cyfrowe "powiekszacze" rozdzielczosci. W szczegolnosci "podowojenie lini". Final Ligi Mistrzow na Polsacie sport powalil na kolana przy tej opcji (jakosc bliska HD, pisze szczerze). Na transmisje TVP takze z satelity nie chcialo sie nawet patrzec. Ten CRT obsluguje sygnal HD. Na razie uzywam do tego celu PC'ta. Uzywam kabla DVI-HDMI. Uwaga! Philips przyjmuje rozdzialki od 800X600 do 1920X1080! Czyli pelne HD. CRT do pracy biurowej sie nie nadaje ale grac juz mozna bez problemu (1280X720)! W chwili obecnej z jednego komputera dostarczam !! jednoczesnie !! sygnal 1980X1080 do filipa po HDMI oraz 1360X768 do LCD TV Samsunga z serii R51 po VGA (tryb Dual View, karta graf. Asus 6800GT i proc 3Ghz ledwo zipie). Puszczam ten sam film w HD na raz na Philipsie i na LCD. Musze przyzac, ze z odleglosci 2m trudno jednoznacznie ocenic ktory TV wyswietla lepszy obraz. LCD ma jednak przewage w postaci braku przeplotu.
Reasumujac jest to naprawde swietny telewizor. HI-END w CRT (obsluga HD, HDMI, component). Szkoda, ze tylko 32". Do takiego TV dobry tuner sat + Polsat Sport i gwarantuje ze MŚ2006 bedzie sie milo wspominac (poza tym co uda sie naszej reprezentacji). Goraco polecam."

I link do forum: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=26421&all=1

I jak to oceniasz, czyzby niezly chicior z tego CRT:) :confused:
 

badej

New member
Przyznam, że wygląda to wszystko elegancko. Chyba jednak ten filipsiak to dobry wybór na połączenie starego z nowym i poczekaniu na dalszy rozwój LCD. Chociażby sama zapowiedź HDMI 1.3 daje mi dużo do myślenia. Nie można też zapomnieć, że gdzieś tam na horyzoncie majaczy SED lub, patrząc blżej, podświetlanie LED w LCD.
 
Do góry