Samsung ws32z409p-HDMI

luniopl

New member
Witam...mam 2 pytanka do tego modelu telewizora(samsung ws32z409p).
A mianowicie chciałem się dowiedzieć :
1) co wyjniknie z podłączenia pod HDMI z DVI komputera pod ten telewizor?? jaką to da maksymalną rozdzielczość??
2) Czy telewizor ten może robić między innymi za monitor?? Czy może będzie to wyglądało jak normalne podłączenie pod telewizor poprzez np. chinch, composit, s-wideo itp. czyli 800x600 lub 640x480 no i rozmazane i ledwo widoczne standartowe czcionki i ikonki windows??:niewiem: Bo potrzebuje sobie kupić coś co będzie robiło za monitor, telewizor do kablówki i do dvd i żeby miało minimum 27". Odległość użytkowania to od 0,50 m(komputer) - 2,5 m.(dvd , kablówka)-przynajmniej narazie potem możliwe że odległość użytkowania się zwiększy.
pozdro :cool:
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
raczej w instrukcji wyczytałem do niego że po podłączeniu komputera przez hdmi bedzie niebieski ekran i nie darady pewnie chodzi tu o 50hz?
 

luniopl

New member
Dzięki za info...to był i tak głupi pomysł...myślałem że będzie chociaż jeden telewizor kineskopowy przydatny do wszystkiego:p chyba będe musiał jednak nabyć LCD lub PLAZME:/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dodam jeszcze tylko ,że slimy dalej maja krzywe linie pionowe i poziome.
Mam jeden wystawiony.
pozdrawiam
 

SlawMax

New member
Witam! Jeśli chodzi o linie to prawda, ale zdecydowanie uległy poprawie linie poziome, z którymi wcześniej nie bardzo można było sobie poradzić. Pozostałą geometrię spokojnie można wyregulować poprzez menu serwisowe (szerokości, wysokość, parabola, przesunięcia itp...).Mam 409 i po regulacji wszystko wygląda bardzo przyzwoicie.
Przygotowując się do zakupu sporo się nachodziłem, i od kiedy zwracałem uwagę na geometrię, to również Philps , Panasonic, JVC i inne CRT mają z tym problem. Tylko pytanie, czy w pozostałych można to poprawiać??
 

Piotr_the

New member
a co z podłączeniem kompa poprzez hdmi próbowałeś? bo w nowych Philipsach 32PW9551 podobno moz
żna i chyba też w 29PT9521!
 

Artek_ksu

New member
Czesc, mam pytanie natury technicznej, a mianowicie, jak zalancza sie menu serwisowe w samsungu 409, kombinacja "power off - info - menu - mute - powenr on- nie powoduje zalaczenia menu s.
Przyznam sie, ze podoba mi sie ten tv ale niesamowice wkurza mnie brak ostrosci i chcialem to podregulowac :)
Z gory dzieki za podpowedz, pozdr.
 

SlawMax

New member
Witam!

Kombinacja jest prawidłowa.
Mała podpowiedź:
TV ustaw na format 16:9,
Po wyłączniu poczekaj aż zapali się dioda,
wtedy: - info - menu - mute - power on (dość szybko)
powinno zadziałać.
Zabawy troszkę jest, ale powinno się udać.
Jeśli masz aparat cyfrowy warto zrobić sobie zdjęcia ustawień fabrycznych.;)
W razie czego będziesz mógł wrócić do początkowych ustawień.
Co prawda jest jeszcze funkcja reset, ale gdzieś czytałem, że czasami zupełnie odbiega od wstępnych ustawień.
Z geomatrią spokojnie możesz kombinować, zdecydowanie ostrożniej podchodź do pozostałych.
Jeśli chodzi o ostrość, to jestem zaskoczony ponieważ z modeli CRT, które oglądałem ten zawsze był najbardziej wyrazisty. Nie wiem czy to czasami nie wina okablowania.
 

SlawMax

New member
Piotr_the napisał:
a co z podłączeniem kompa poprzez hdmi próbowałeś? bo w nowych Philipsach 32PW9551 podobno moz
żna i chyba też w 29PT9521!

Jeśli chodzi o hdmi to prawda, obraz będzie niebieski. Ja podłączam przez s-video i chodzi rewelacyjnie (w kompie rozdielczość 1024x768) wchodzi na cały ekran TV.

Nie jestem mocny w tym temacie, ale czytałem, że z CRT tylko Samsung ma HD Ready, w Philipsie jest „HD Prepared TV” co oznacza, że nie ma w nim tunera do odbioru sygnału cyfrowego.
Jeszcze jedno, jakość sygnału na pewno nie będzie podobna jak na monitorze PC. Nie wiem, czy nawet LCD 32" dają temu radę.
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
a w samsungu jest tuner ?? też go nie ma !! a czy różnia sie te oznaczenia to nie mam pojęcia może chodzi od HDMI HDCP bo jak tego nie ma Philips to nie odtworzy filmu w rozdzielczości HDTV jest to zabezpieczenie praw autorskich może ktoś się orjętuje jak to jest naprawdę z tym HDTV ready- prepared ??
 

rafak

New member
powiekszanie obrazu

Witam.

Właśnie kupiłem ten tv i wszystko jest OK (linie pionowe skorygowałem minimalnie w menu serwisowym).

Mam tylko pytanie o funkcje powiększony obraz 1 i powiększony obraz 2, w instrukcji jest napisane, że można regulować wielkość obrazu, jednak u mnie po wybraniu powiększonego obrazu (1 lub 2) przyciski góra i dół jedynie przesuwają obraz, a nie go powiększają czy zmniejszają. Czy tak ma być ?

Pozdrawiam.
 

Gorbi

Member
Witam
Właśnie też przymierzam się do kupna tego TV i z tego co wyczytałem na innym forum HDTV wszystkie problemy z geometrią można samemu wyregulować nawet modele 308T i 308P ludzie sobie sami wyregulowali.Korzystali z instrukcji serwisowych i z tym związane jest moje pytanko czy posiadacie takowe:hmm:
 

Ru$lan

New member
Gorbi napisał:
Witam
Właśnie też przymierzam się do kupna tego TV i z tego co wyczytałem na innym forum HDTV wszystkie problemy z geometrią można samemu wyregulować nawet modele 308T i 308P ludzie sobie sami wyregulowali.Korzystali z instrukcji serwisowych i z tym związane jest moje pytanko czy posiadacie takowe:hmm:

Mam serwisowkę do 308, dokładnie rozpisane są wszelkie aspektyregulacji geometrii, pewnie do 409 też będzzie pasować, jeśli ktoś jest zainteresowany to na priva proszę.
 

HePi

New member
W końcu ktoś ma ten telewizor (409), pytanie a jak z jakością obrazu np. zwykły obraz przez łącze EURO z tunera TV-Sat, albo jak wygląda obraz HD przez Component lub HDMI czy rzeczywiście wyświetla dużą rozdzielczość. No i czy nie buczy bo ponoć 308 lubił buczeć nocą :wink:
 

Ru$lan

New member
Ponieważ nie grzeszę nadmierną ilością czasu a zainteresowanie instrukcją serwisową jest dość spore umieściłem ją tutaj, tak aby każdy zainteresowany mógł ją sobie pobrać.
 

gadi

New member
Mieszkam w BIAŁYMSTOKU i nigdzie tego TV SAMSUNGA nie ma. Ale we wszystkich sklepach gdzie się o niego pytałem sprzedawcy mówili ze to LIPA chodz nikt go jeszcze nie widział na własne oczy. To jest dopiero relkama SAMSUNGA WS32Z409 SLIM
 
Do góry