Jaki tv ?

wojtasss

New member
Jaki tv kupić ?
Kryteria:
1. 32" 16:9 1366*768
2. Żebym mógł podłączyć go do komputera ---> głównie oglądanie filmów, ale też gry - xbox360
3. Odl. 3 metry
4. Dobry odbiór z kablówki UPC
5. Cena do 6000 zł.
6. Plazma lub LCD, niestety nie wiem co jest lepsze - każdy ma jakieś zalety.
7. Żeby był dobry na przyszłość.
8. No i żeby był znanej firmy, której serwisy są gęsto w Polsce, czyli np. nie Loewe.

Właśnie się zastanawiam czy nie za dużo wymagam, bo czy jest to możliwe, żeby telewizor o wysokiej rozdzielczości miał dobry odbiór z kablówki ? Słyszałem, że nie ... :( Wielkie dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do 6000 zł LCD:
JVC 32 S 60
32 Samsung M 61
32" Loewe Concept
32 Sharp p 70
------------------
na 37 LCD - kasy nie starczy

plazmy
42" LG LX 3
42" Panasonic Pa 60
37" Panasonic PA 50
35 JVC B 50
42" Samsung Sv 4
42" Philips 3320
------------------

sprawdź wyglad i parametry które najlepiej i odpowiadaja i daj znać
pozdrawiam
 

GIMI

New member
Witaj

Loewe to bardzo dobra marka. A jesli nie ma w Twoim miescie ich serwisu to przeciez nie problem bo i tak musza do Ciebie przyjechac jesli cos sie zepsuje.

W tej klasie cenowej kupowanie plazmy nie bardzo ma sens bo dostaniesz najwyżej dobrą VGA (nie spełnia wymagania rozdzielczości) lub słabą XGA.
Poza tym oglądanie plazmy 37/42" z 3 metrow nie jest zbyt wygodne.

Proponuję skoncentrować się na LCD 32". Osobiście wybrałbym Concepta ale to już Twoj wybór. Życze udanego polowania i dobrego wyboru.

Pozdrawiam
GIMI
 

PAZ

New member
Gimi napisał:
"W tej klasie cenowej kupowanie plazmy nie bardzo ma sens bo dostaniesz najwyżej dobrą VGA (nie spełnia wymagania rozdzielczości) lub słabą XGA."

Wszystko zależy do czego ta plazma ma służyć, jeśli do PAL-u to VGA jest lepsze, jeśli do HD to oczywiscie przydałaby się wieksza rozdziałka.
 

wojtasss

New member
Skupiam się na 32" - nie chcę większego. Jestem z Wrocławia ---> http://www.allegro.pl/item100518208_telewizor_lcd_loewe_concept_l32_basic_.html ale miałem okazję :p Mnie się podoba ten loewe i też słyszałem, że to jedna z wiodących firm na tym rynku, ale niestety nie rozpowszechniona w Polsce, ale to co napisałeś GIMI to mnie zaciekawiło, jak to przyjadą do mnie? (chodzi mi o okres pozagwarancyjny) Bo nie chcę kupować go na 2 lata ale na dłużej. Chyba przejdę się do tego sklepu i popatrzę co i jak. I jeszcze jedno, czy tv z mniejszą rozdzielczością niż 720p dadzą mi tak dobry obraz jak na monitorze ? Pytam, bo słyszałem, że im mniejsza rozdziałka, tym lepiej odbiera kablówka, a to będzie 90% użytku tego tv. Ale chciałbym też czasem obejrzeć film z kompa, ale na większym ekranie niż 15".
 

GIMI

New member
Hej

Loewe to wiodaca marka niemiecka, moze mniej rozpowszechniona w Polsce bo jeszcze do niedawna te TV byly strasznie drogie. Zalicza sie ja do marek premium (lub selektywnych jak kto woli). Selektywna czyli taka jak drogie kosmetyki, samochody itd. W Polsce na rynku sa 2 marki selektywne w elektronice: LOEWE i Bang&Olufsen. Loewe staje sie coraz bardziej popularne a Bang umacnia sie w swojej klasie (choc z jakoscia bywalo roznie).

Serwis - sprawdz dokladnie w ustawie, ale jesli chodzi o sprzet (obojetnie jakiej marki) RTV i AGD to powyzej kilkunastu kilogramow serwis sie fatyguje bo tak kaze ustawodawca, zadna to łaska. O ile wiem seris Loewe jest w tym akurat dosc elastyczny i nie robi problemow, takze po gwarancji. Poszukaj o na forum...

Z tego linku wynika ze Loewe we Wrocku jest w tej firmie. Jak bylem na delegacji sluzbowej jakis czas temu to sporo Loewe stało w MediaMarkcie tam przy autostradzie (sorki nie znam ulicy). Nawet mieli tego dosc duzo LCD i plazmy. Podejdz tez i zobacz tam

Jesli ogladales TV na monitorze komputera to kazdy TV LCD bedzie mial lepszy obraz. Mam w malym pokoju karte TV i czasem wyrzucam 2 polowe zeby ogladala seriale na IIyamie. Obraz jest brzydki, jak zmienisz kat patrzenia to robi sie czarny. Jak na monitor IIyama jest cool ale do TV nie nadaje sie wyjatkowo. Ale w koncu do tego jest telewizor.

LCD z rozdzielczoscia 1366 x 720 to juz przeszłość. LCD VGA w 16x9 nie ma, chyba ze male formaty. Dzis standard to 1366 x 768 w 32 calach. Obraz na LCD z kablowki, jesli jest dobry sygnal, nie jest zle odtwarzany przez LCD. Concept jest akurat ciekawym rozwiazaniem, ale wybieraj sam.

Pozdrowienia

GIMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
odnośnie firmy Loewe
we Wrocławiu Loewe to znana marka . Ale masz również inną formę. Loewe z okazji mistrzostwa świata we współpracy z nami -robi prezentacje swoich telewizorów w domu klienta . Jeśli kupujesz podczas preznetacji - to za nic nie płacisz. Koszty dojazdu pokrywa Loewe. Jesli nie kupujesz płacisz naszej firmie za prezentację.
Loewe robi to a dowód ,ze nie obawia się jakości konkurencji w LCD .
Bo w klasie cenowej należą do ścisłej czołówki światowej.
Więc możesz śmiało sięgać po produkty - a serwis jest na terenie całej Polski
http://www.dsv.com.pl/loewe/index.html - we Wrocławiu jest również.
 

wojtasss

New member
Byłem na prezentacji tego telewizorka- jest kozacki, komputer na 32" naprawdę robi wrażenie. Z cyfry+ odbiera doskonale, nie wiem jak z anteny zbiorczej pan zaproponował, że można wziąść tv na jeden dzień i wszystko zobaczyć. Jak już się w tym obeznam to się odezwę.
 
Do góry