TV 32" COMPONENT/PROGRESSIVE do 2000zł CO KUPIĆ?

H

hussajn

Guest
Witam wszystkich, to moj pierwszy post, bo od niedawna obserwuje HDTVforum. Zdązylem sie naczytać o zaletach JVC p40. Ten model niestety jest juz niedostepny, prosze wiec o pomoc, JAKI TV 32cale panorama, MUSI BYC WEJSCIE COMPONENT, obsluga progressive.
TV bedzie słuzyc do ogladania DVD po komponencie, chce jeszcze wycisnac ostatnie soki z technologii CRT;) Do tej pory ogladalem na starym(naprawde starym:p) Philipsie 4:3 przez Euro, mysle ze po przesiadce na nowy 16:9 i po componencie bede zachwycony. Nie chce topic kasy w LCD/Plazma, niech jeszcze dopracują LCD, a plazmy potanieja, HDTV sie zadomowi.
Wracając do tematu, zalezy mi na jakosci obrazu, a nie dzwieku, bo od tego mam amplituner. Prosze, poradźcie, jaki TV 32 w cenie do 2 tys.(ew. 2,5) ma dobry obraz, i wejscie component??
 

belin

New member
hm, 36' ...

Witam! po prawie rocznym oglądaniu 32' cali telewizor "zmalał" w mych oczach - żałuję że nie zmobilizowałem się na 36 cali. wiem że jak zwykle chodzi o kasę ... ale takie mam odczucie po czasie ... pozdr.
 
H

hussajn

Guest
belin napisał:
Witam! po prawie rocznym oglądaniu 32' cali telewizor "zmalał" w mych oczach - żałuję że nie zmobilizowałem się na 36 cali. wiem że jak zwykle chodzi o kasę ... ale takie mam odczucie po czasie ... pozdr.

Dzieki za odpowiedź, ale ja chcialem sie dowiedzieć czegos nt 32" a nie 36". Wiem ze 36 sprawiaja lepsze wrażenie ale nie planuje droższych zakupow. Wątek aktualny, pozdro
 

hojlo1

New member
Bez reklam
hussajn- w CRT "Component Video" z progressywnym skanowaniem wcale nie musi oznaczać znaczącej poprawy jakości.
(czasami, zależnie od np. źródła sygnału, moze być wręcz odwrotnie....).

Szukaj raczej TV z b.dobrym obrazem (gdyż tzw. inne polepszacze obrazu jak np. "Pixel PLus" itp - to też takie fragmenty progressywnego, ale zastosowane w PAL).

Obecnie CRT znika z rynku i trudno jest znaleźć przyzwoity CRT.

Z ciekawostek i moze być na przyszłośc to zerknij na coś takiego:
>>Nowy Philips (różne odmiany)<<, ale w praktyce wcale nie oznacza, że moze grać lepiej od innych TV (moze Ty się pochwalisz opisem....choć cena już inna, ale z drugiej strony i 1080i...;) ).


Ps - progressywny sygnał ma wielkie znaczenie w technologii LCD (bo taka natura tego wyświetlacza) - w CRT jest różnie....a opisuję na podstawie praktyki.
Jak OTV CRT ma b.dobre inne układy... progressywny komponent o niczym nie przesądza.
(najważniejsze , jak sobie panorama ze zwykłym sygnalem radzi....)
 
Ostatnia edycja:
Do góry