Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips wprowadza na rynek niemiecki tradycyjny kineskopowy telewizor model 32PW9551/12 mogący odtwarzać także sygnały HDTV. Nowa 32 posiada po jednym wejście HDMI i YUV które akceptują sygnały 480p, 576p, 720p i 1080i. Sygnały o rozdzielczościach najwyższych 720p i 1080i mogą być odtwarzane z częstotliwością ramki 50 i 60 na sekundę. W telewizorze odnajdziemy wiele typowych dla Philipsa technologii obróbki obrazu wraz z Pixel Plus. Urządzenie nie posiada jednak tunera cyfrowego przez co bezpośredni odbiór HDTV nie jest możliwy.
Telewizor Philips’a, ponieważ nie posiada natywnej rozdzielczości 720p i tunera do odbioru sygnału cyfrowego nie może być oznaczony logiem HD Ready. Ponieważ jednak telewizor odtwarza sygnał HD, Philips nadał mu oznaczenie „HD Prepared TV”.
Oprócz wersji 32 calowej Philips przygotował także model 28 calowy 28PW9551, a nawet wersję 29 calową, model 29PT9521 mającą kineskop o proporcjach 4:3.

philips32pw955112.jpg


żródło:nowetrendy.pl
 

kojot

New member
Witam
ciekawy jestem po co oni to robia chyba musza sie pozbyc zalegajacych kineskopow w magazynach hehe niespodziewali sie ze lcd i plazmy wypra tak szybko z rynku crt? :D
 

tol

New member
KIKI, co sądzisz o tym telewizorze? Warty swojej ceny (3 tys)? W MM w Bydzi powiedzieli mi, że to następca 9520 (?). Warto kupić (do kablówki i DVD). Pozdrawiam!
 

belin

New member
Philips ?!

:hmm: Witam!
Jestem "mądry Polak po szkodzie" - ale z własnego doświadczenia (problemy z 32PW9309) oraz lektury forum - większośc narzeka na tv philipsa 16:9 w róznych modelach. Dlatego pytam: czy zaryzykujecie czy ten model też będzie częstym klientem "ukochanego serwisu Philipsa - zawsze chętnie uznającego roszczenia klienta ?!" :p ... pozdr.
 

marcinoko

New member
Witam !

A ja chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej na temat tego telewizorka, jeżeli ktoś miał z tym modelem do czynienia prosba o opiniie i czy wart jest zainteresowania ???? sam jestem posiadaczem philipsa 33PT910B jest to już leciwy sprzęt i nigdy nie było z nim problemów !!....

Pozdrawiam
 

egons

New member
Święta prawda marcinoko ma rację ja od dawna używam sprzętu philipsa i nigdy mnie nie zawiódł.
 
Ostatnia edycja:

Maniaczek

New member
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć pare rzeczy odnośnie tego telewizora?

1. Ponieważ jest to telewizor kineskopowy to mam rozumieć, iż działa na podobnej zasadzie jak monitory komputerowe?
2. Jeżeli podepnę pod niego powiedzmy Xbox'a 360 (przez YUV), który uruchamia gry w 720p lub 1080i to ten telewizor wyświetli obraz dokładnie w tej rozdzielczości czy może po prostu on przyjmuje takowe sygnały ale przeskalowuje je w dół?
3. Jeżeli odtwarza rozdzielczości 720p oraz 1080i z częstotliwością ramki 50 i 60 na sekundę, to czy obraz czasami nie miga? Co należy rozumieć przez te obniżeże częstotliwości ramki ze 100Hz do 50/60Hz? Czy obtaz będzie dużo słabszy niż w popularnych telewizorach LCD HD Ready?

Jestem zainteresowany jego kupnem.
Swego czasu miałem Samsunga LE32T51 na którym bardzo się zawiodłem - obraz z konsoli był pierwsza klasa ale za to kablówki nie dało się oglądać - przekłamania w barwa i smugi przy szybkich ruchach.
Obecnie mam Philipsa 32PW9520 i efekt Pixel Plus to jeden z najfajnieszych bajerów jakie widziałem (gry, które są w 30fps'ach wyglądają jakby były w 60fps'ach). Niestety bardzo brakuje mi możliwości odpalenia ich w wyższej rozdziałce po podpięciu konsoli przez komponent (którego oczywiście mój tv nie supportuje). Dlatego bardzo interesuje mnie ten nowy model, bo raz że CRT, dwa, że ma Pixel Plus, trzy że puszcza sygnał HD. Jednakże proszę o szerze info w tej sprawie.

Z góry dziękuję.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....najprostsza metoda by rozpoznać co wart jest ten TV, to.....przyłożenie np centymetra do ekranu i zrobienie fotki "makro"(np na Telegazecie), by obliczyć ile np pixeli (w pionie ) na centymetr wchodzi.

To wyjaśni z 90% wątpliwości o HD (bo coś tanio to wychodzi....). :?: ;)
 

marcinoko

New member
Witam !!

Coraz bardziej jestem nim zainteresowany, w czwartek zadzwonie do gościa czy są na składzie i raczej się skusze...
Do tego dorzucił bym DVD PHILIPS DVP 5900 i połączył kabelkiem PROFIGOLD PGV 1002, a konsole PS2 po Componencie...

Co o tym zestawieniu sądzicie ????? mile widziane własne propozycje ale jest ograniczenie budżetowe ok. 3000,-

przeznaczenie to kablówka UPC, DVD no i konsola (wykożystywany wieczorami)
pokój to 20m2 a odległość od trelewizora to od 2 do 4 metrów.

Pozdrawiam !!
 

marcinoko

New member
Witam !


Maniaczek jaka jest twoja osobista opinia na temat tego TV ???
telewizorek wart pieniędzy ?? jak w użytkowaniu i czy masz podłączoną konsole ??

Pozdrawiam !
 

marcinoko

New member
Witam !!

Właśnie wróciłem z EW i MM, chciałem sie zoriantować jakie są ceny tego telewizorka i stwierdzam jedno-głośnie że jak kupować ten telewizorek to raczej przez allegro bo "tego modelu u nas pan nie dostanie, a co to za model???" (gościu z MM), a w EW cena PW28 to 2600,- a sprzedawca z tego sklepu ujął mnie swoją szczerością kiedy zapytałem czy mają PW32 na magazynie odpowiedział że "niestety Philips nie robi tak dużych ekranów tego typu". Nooo ręce mi opadły, i czym prędzej opuściłem sklep, bo bałem sie zadawać gościowi pytania o szczegóły techniczne.

Pozdrawiam !
 

Maniaczek

New member
marcinoko napisał:
Witam !


Maniaczek jaka jest twoja osobista opinia na temat tego TV ???
telewizorek wart pieniędzy ?? jak w użytkowaniu i czy masz podłączoną konsole ??

Pozdrawiam !
Odpowiedzi na oba pytania znajdziesz w moich wypowiedziach, w tematach, do których linki podałem powyżej.
 

marcinoko

New member
Nie wiem jak wy ale ja juz jestem zdecydowany i zamawiam ! Narazie bańka ! Zostaje przy nowym-starym !

Pozdrawiam !
 

ReddyS

New member
Witam,

również się zdecydowałem na tego Philipsa. W piątek odbieram.
Myślałem o jakimś LCD, ale ten Philips "pozwoli" mi cieszyć się HD i na spokojnie śledzić postęp w tej dziedzinie. Za jakiś czas skuszę sie na LCD:)
 

irzi

Member
Ktoś tu z wypowiadających się powiedział że Philips robo marne tv kineskopowe 16:9. Ja mam model 32 PW8817 i jest bardzo zadowolony. Mam go juz prawie 2 lata i super gra ! I nie zmienie go na razie na żadnego LCD bo widziałem parę w akcji i to jeszcze nie jest to czego bym oczekiwał ! A ten nowy Philips 32PW9551 może byc dośc ciekawy ! Prosi się użytkowników o opinie !
 

irzi

Member
Ktoś tu z wypowiadających się powiedział że Philips robo marne tv kineskopowe 16:9. Ja mam model 32 PW8817 i jest bardzo zadowolony. Mam go juz prawie 2 lata i super gra ! I nie zmienie go na razie na żadnego LCD bo widziałem parę w akcji i to jeszcze nie jest to czego bym oczekiwał ! A ten nowy Philips 32PW9551 może byc dośc ciekawy ! Prosi się użytkowników o opinie !
 
Do góry