Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

robert1v

New member
czy warto

zobacz mój podpis

zdecydowanie warto , może niedługo zmienię na dv600 ale i na 490v jest super
polecam ciągnąć tylko dvdrip a nie będzie kłopotów z badziewnymi TSami
 

marcinoko

New member
Witam !

W związku z nadchodzącą premierą GTA4, zaczynam myśleć nad zakupem PS3, ale mam wątpliwości. Jestem posiadaczem tego tv od ukazania się go na rynku(zadowolony klient:-D) i widziałem podłączonego X360 do niego(wrażenia pozytywne:eek:k:) , ale nie mam pojęcia jak bedzie sie filip zachowywał w stosunku do soniego3 i czy się sprawdzi....

a może darować sobie temat i wymienić tv na jakiś FullHD ???

Widział ktoś może te dwa użrządzenia w akcji połączone hdmi ????

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

trolu

New member
Witam,

Od ponad roku użytkuję ten TV, ale do tej pory raczej sporadycznie - tylko miernej jakosci antena pokojowa była, DVD Manty i filmy z laptopa po S-Video/SCART... Od niedawna jest też kablówka i z tego jestem zadowolony - ale ja nie o tym.

Teraz w końcu podłączyłem go do PC po kablu DVI-HDMI i niestety raczej powinienem napisać "próbowałem podłączyć". W kompie siedzi GF8600GT, sterowników próbowałem co najmniej kilku wersji (93.71, 163.75, 174.74), ustawienia przetrenowałem chyba wszystkie jakie mi tylko przyszły do głowy (i tryb niezależny i klonowanie, 1080i, 720p, 576p, tryb kolorów zarówno RGB jak i YCbCr) i niestety na TV mam ciągle tylko niebieski ekran, bez jakiegokolwiek obrazu. Sam odbiornik z PC się po kablu komunikuje bo komp dostaje informacje o tym co jest podpięte, jakie tryby obsługuje itd. Kabel jest z Allegro, kosztował o ile pamiętam około 30PLN za 3m (kupiłem w tym samym czasie co TV, czyli 1,5 roku temu ale leżał w szufladzie, więc ceny nie pamiętam).

Teraz pytanie:
1. czy ktoś komu to działa z kartą nVidii może mi napisać konkretnie jak ma poustawiane, jakie sterowniki itp - żebym mógł wyeliminować ewentualny błąd u siebie.
2. czy może to być wina kabla? Rozumiem, że to połączenie cyfrowe i jak będą za duże zakłócenia to nie będzie działać wogóle - ale czy w niższych trybach, np. 576p tolerancja powinna być większa bo potrzebne pasmo jest mniejsze.

Nie próbowałem tylko podłączyć TV jako jedynego monitora do PC, nie pamiętam też czy kabel mam dual link czy single link (piszę to z pracy, po południu sprawdzę), no i nie sprawdzałem połączenia z innym urządzeniem HDMI - może samo wejście jest uwalone? Popytam wśród znajomych czy ktoś nie ma takiego DVD i spróbuję, bo nie będę kupował drugiego DVD tylko po to, żeby sprawdzić czy wejście HDMI w TV jest sprawne :)

Za wszelkie sugestie z góry dzięki, po południu będę walczył dalej.
Pozdrawiam,
Trolu
 

marcinoko

New member
Witam,

Moja karta też 8600gt, kabelek też ok.40zł.
DirectX 9.0c
ForceWare 162.18
1.W ustawieniach wybieram to samo na obydwu monitorach (klonowanie),
2.Wybierz monitory z których chcesz kożystać, i ustaw philips jako pierwszy + monitor.
3 Ja mam rozdiałke 1280x720 (w obu przypadkach ucina mi troche obrazu) , ale mniej migocze obraz na niższej).

Pozdrawiam
 

jotgie

New member
ja mam 7900gs galaxy, połączone 5m kablem DVI-HDMI noname za 29,- złotych z allegro. rozdzielczość TV w zaawansowanych ustawieniach nvidii mam na 720p (mógłbym na 1080i, ale mój komp i tak nie ruszy takiej rozdziałki) i dualview - philips jako drugi (ale klonowanie tez sprawdzałem i też działa) . sterowniki do nvidii mam zassane ze strony nvidii (wczoraj zassalem nowe i tez działa). zawsze podpinam kabel, włączam TV i dopiero kompa.


ps. czy ktos ma może jakieś nowe informacje dotyczące "fali" w TV?
 

Jared

New member
Jest może jakis preparat, który usunie rysy ? Z czyszczenia ekranu zrobiły mi się w niektórych miejscach takie powierzchowne rysy, słabo widoczne, no ale jednak są i mnie to bardzo irytuje :/
Czym czyscicie ekran ? ja mam taką szmateczke z mikrowłókna, no ale widać, że cos nie tak bo porysowałem ekran.
 

MBgryf

New member
laptop z NV 9500GS + Philips 32PW9551

Teraz pytanie:
1. czy ktoś komu to działa z kartą nVidii może mi napisać konkretnie jak ma poustawiane, jakie sterowniki itp - żebym mógł wyeliminować ewentualny błąd u siebie.
2. czy może to być wina kabla? Rozumiem, że to połączenie cyfrowe i jak będą za duże zakłócenia to nie będzie działać wogóle - ale czy w niższych trybach, np. 576p tolerancja powinna być większa bo potrzebne pasmo jest mniejsze.

Witam

Właśnie wczoraj podłączyłem pod tego Philipsa laptopa Asus z kartą Nvidia 9500 GS wersja sterownika 1.5.30.30. Przy laptopie generalnie nic w ustawieniach nie trzeba robić wystarczy użyć klawisza funkcyjnego który przełącza obraz z LCD lapka na DVI czyli Philipsa. Ale pobawiłem się trochę ustawieniami i zarówno "klonowanie" jak i Philips "jako podstawowy monitor" działa. Karta rozpoznała TV i ustawiła maksymalną rozdzielczość na 1920x1080

Podałem sygnał w HD 1080 (demo) obraz był poprostu piękny niemal jak na LCD. Teraz spokojnie mogę czekać na jakąś promocję dekodera HD Polsatu.

P.S TV najlepiej ustawić w trybie seroki ekran bo w innym dużo ucina i co jakiś czas jest ta "fala" o której dużo było w tym wątku. Ale ustawienie szeroki ekran jest chyba najlepsze do sygnału HD i w tym trybie fali nie zauważyłem.

POZDRAWIAM
 

MBgryf

New member
czyszczenie TV

Jared napisał:
Jest może jakis preparat, który usunie rysy ? Z czyszczenia ekranu zrobiły mi się w niektórych miejscach takie powierzchowne rysy, słabo widoczne, no ale jednak są i mnie to bardzo irytuje :/
Czym czyscicie ekran ? ja mam taką szmateczke z mikrowłókna, no ale widać, że cos nie tak bo porysowałem ekran.


Witam

Ja od roku używam Pronto do TV i szmatki z mikrofibry i nie mam ani jednej ryski.

Pozdrawiam
 

vattax

New member
Witam!

Telewizor mam od października 2006r.
Jestem bardzo zadowolony z obrazu jaki prezentuje.
Fakt, efekt fali przez component via dvd w trybie progressiv wkurza, jak i piszczenie gdy na dole ekranu pojawi sie coś jasnego (Pixel ON grr), ale sie przyzwyczaiłem.
Nie pisałem wcześniej, ale mam pytanko bo coś mnie zdziwiło.
Dotychczas przez component miałem podłączony dvd Kiss-1000.
Bez progressiv przy 576p miałem odświeżanie 100Hz.
Ale dziś podłączyłem tuner sat hdtv Ferguson 8900 hd przez component i mam z 60Hz.
Czy to normalne? Myślałem, ze przy 576p na ferdku obraz też nie będzie migotać :???:
W zasadzie przełączyłem go na 720p bo różnicy w migotaniu nie widać a rozdzielczość lepsza. Zaznaczam, że jakość obrazu hd jest extra, aż oczy bolą 8) (np. mecze live euro na ORF 1 HD). Niemniej dziwi mnie, że przy 576p nie mam 100Hz.
Pytam jeszcze dlatego, że w pierwszym poście od kiki czytam: 'Sygnały o rozdzielczościach najwyższych 720p i 1080i mogą być odtwarzane z częstotliwością ramki 50 i 60 na sekundę'. Organoleptycznie myśląc :p 576p powinno być na 100Hz.
Ewentualne błędy w pisowni i pojmowaniu sprzętu były niewymuszone :cool: Pozdrawiam, może ktoś mi podpowie.
 
Ostatnia edycja:

Adaramix

New member
Witam.

Dawno juz nie mam tego TV ale z tego co pamiętam to w instrukcji pisało że sygnał po componencie może byc odtwarzany tylko z częstotliwością 50-60 Hz. Nie jestem w 100 % pewny ale u mnie się to zgadzało. Na componencie miałem tylko taka częstotliwość.
 

robert1v

New member
karta graficzna do kompa i tego tv - ATI

u mnie od lutego 2008r śmiga karta ATI radeon HD2600pro (1GB)
i od razu po podłączeniu HDMI (karta ma to cudo) komputerek zdiagnozował możliwości tego tv i zapuścił maksa czyli 16/9, 1920/1080i , 60Hz (czyli ntsc)

trochę się zdziwiłem że nie PAL tylko NTSC, ale co mu za różnica jak może w innym standardzie podnieśc odświezanie o 10Hz - to i tak zrobił .

próbowałem zabawy z różnymi innymi rozdziałkami ale tak jak napisane powyżej zostało na stałe
jak do tej pory ani na gierkach ani na filmach z kompa - jakość tego telewizorka mnie nie zawiodła
(W 2006R TO BYŁ NAJLEPSZY WYBÓR W CENIE 2200ZŁ)
I dopiero teraz po pojawieniu się kilku LCD toshiby 100/120Hz uważam ze mogę przymieżyć sie do wymiany tego kineskopu na panel LCD najwcześniej za 2 lata..
 

jotgie

New member
Hej,

minęło juz sporo czasu odkąd kupilem tego filipka. Trochę narzekałem na efekt fali - przyzwyczailem się. Wkurzał mnie piszczenie z tyłu telewizora przy wyswietlaniu dużych jasnych powierzchni lub napisów (najczęściej w formie pasków na dole ekranu) - przyzwyczaiłem się, potem ucichło.

Teraz mam nowy efekt - w sytuacjach podobnych jak przy piszczeniu - czyli duze jasne powierzchnie (np transmisje ze sportów zimowych), tabele z wynikami - telewizor zaczyna burczeć, trzeszczeć, terkotać, pykać - nie wiem jak to nazwać... z tyłu telewizora, niezależnie od siły głosu, róznie na różnych kanałach (z różną częstotliwością, różną głośnością i wysokością dźwięku)... ktos ma podbne objawy?
 

seraf272

New member
Ja mam tego philipsa od okolo 2007 roku i od nowosci nic sie nie dzieje jedyne co sie stalo to uszkodzilem gniazdo hdmi i wlasnie znajomy sie z tym bawi i wymienia ;p i bardzo mnie dziwia te historie na temat falowania itp bo od okolo 2 lat wykorzystuje go do ogladania kanalow w jakosci HD i nie mam nic do zarzucenia odnosnie jakosci. Nawet mialem ostatnio smieszna sytuacje jak znajomy kupil LED'a i po ustawieniu obok nie moglismy dostrzec za co on dal 5tysiecy i wlasnie mam pytanie czy nie ma ktos tego philipsa na sprzedaz gdyz mam 2 osoby bardzo zainteresowane kupnem tego tv ;)
Odnosnie piszczenia moze to wina glosnikow przy tv ale praktycznie z nich nie korzystam tylko mam kino domowe pioneer plus glosniki yamahy podpiete pod to bo przy HD efekt dzwieku jest obledny :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry