Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

irzi

Member
Ktoś tu z wypowiadających się powiedział że Philips robo marne tv kineskopowe 16:9. Ja mam model 32 PW8817 i jest bardzo zadowolony. Mam go juz prawie 2 lata i super gra ! I nie zmienie go na razie na żadnego LCD bo widziałem parę w akcji i to jeszcze nie jest to czego bym oczekiwał ! A ten nowy Philips 32PW9551 może byc dośc ciekawy ! Prosi się użytkowników o opinie !
 

kukes

New member
starsze modele crt tak , paru znajomych ma i sobie chwalą ale te ,, nowości,,z serii cineos , lepiej tego nie tykaj!!!!
 

marcinoko

New member
Witam !!

Kupiłem go wczoraj i jestem bardzo zadowolony :) !! Prawda jest taka że jak komuś trafi się wadliwy egzemplarz to jedzie po wszystkich produktach marki, a to przecież produkcja masowa....!!!
Telewizorek gra naprawde ładnie (nie sprawdzałem jeszcze jak gra DVD po hdmi, czekam na kabelek) ale kablówka UPC jest ok. Po podłączeniu konsoli obraz super! Dzwięk jest czysty i bez trzeszczenia i co najważniejsze nie ma głośnika basowego i nic nie wibruje (do tego służy przecież zestaw kina domowego a nie telewizor !!). Długo szukałem i czytałem, ale wybór tego telewizorka to rozsądny wybór ! Pozwoli mi sie cieszyć ładnym obrazem do czasu aż rynek LCD i Plazm sie ustabilizuje ! Naprawde nie żałuje wydanych pieniążków !!

Pozdrawiam !!
 

brat

New member
Nie wiem jak ten telewizor ale 9520 to zlom! Starsze egzemplarze sa wporzadku mam 32 panorame ma 3 lata i dobrze gra !Teraz sie schrzanily !
 

marcinoko

New member
Krawędzie obrazu to linie proste bez żadnych łuków czy fal. A co do kolorów biały to biały, a czarny to czarny ! Nie wiem jak w innych egzemplarzach ale umnie jest wporządku:grin: !! Pożyjemy zobaczymy czy coś wyjdzie czy nie !! Jak Podłącze DVP 5900 po hdmi to napisze jak to gra ze sobą, ale po zwykłym euro obraz jest jakiś żółty nie wiem od czego to (może wina kabla) okaże się!!

Pozdrawiam !
 

ReddyS

New member
Witam.

Wczoraj stałem sie szczęśliwym posiadaczem tego TV (mam nadzieje, że szczęście mnie nie opuści;)).
Kupiłem go w moim mieście w sklepie RTV za 2899 (cena niezbyt atrakcyjna).
Kupiłem go aby nie rezygnować całkowicie z dobrodziejstw HDTV, a jednocześnie poczekać z zakupem TV docelowego (plazma lub LCD) z Full HD, do czasu rozwoju rynku usług HDTV.
Chyba dobrze zrobiłem, bo mimo posiadania C+ ze standardowym tunerem Philipsa dostarczanym przez C+, niektóre programy mają tragiczną jakość i przesiadka z 28" na 32" mimo że CRT, pokazuje te niedostatki. Po włączeniu "cyfrowych" polepszaczy, jest lepiej, ale przecież nie o to chodzi.
Urzekł mnie obraz z PS2 przez component. Ostrość, wyrazistość itp.
Jeśli PS2 mnie "urzekło" to myślę, że tylko będzie lepiej:)
TV podaje rozdziałkę jaka jest do niego przesyłana.
Jak zmieniałem na NTSC (mówię cały czas o PS2) to wyświetlał info 480i.
Jak na razie jestem happy. Jak przerobię X (mam pierwszą wersje PAL) i uda mi się uruchomić coś w większej rozdziałce to podziele się wrażeniami.
Ja na razie jestem bardzo zadowolony, za niecałe 3tyś. moge "pobawić" się HDTV, pograć na znakomitej jakości obrazu (PS2 i X) i przyglądać się rozwojowi rynku HDTV. Jeśli ktoś nie do końca jest zdecydowany na plazme lub LCD, targają nim jeszcze wątpliwości, nie chce za szybko wydawać większej ilości kasy to IHMO ten Philips jeśt fajnym rozwiązaniem.
 

marcinoko

New member
Witam !

Kupiłem go na Allegro za 2800,-(Widziałem na allegro za 2550,- ale jak zadzwoniłem do gościa to juz ich nie było i nie wiedział kiedy będą , mówił ze trzeba tydzień poczekać, a jak zadzwoniłem za tydzień to znów nie wiedział kiedy będą ), DVD Philips DVP 5900 za 230,- i kabelek HDMI Profigold PGV1002 za 230,-. może to nie najtańsza opcja ale nie żałuje jak już wcześniej pisałem wydanych pieniążków !
Dziś przyszedł kabelek i jakość obrazu rewelacja sam odrazu przełączył sie w 1080i:D !!! Naprawde nieźle jak na CRT....
Telewizorek odebrałem na Bemowie, był dziewiczo zapakowany jak go odbierali z magazynu Philipsa to dopiero w sklepie go przy mnie otworzyli w celu sprawdzenia czy wszystko jest !! Sam go odebrałem gdyż nie wierze w transport kurierem tego typu rzeczy jak telewizor !!

Zostało mi jeszcze zamówić kabelek component do PS2 i narazie starczy !!

Pozdrawiam
 

marcinoko

New member
Podłączyłem dzisiaj PS2 poprzez comonent, od razu wyświetlił mi 576i naprawde fajnie to wygląda, wręcz bardzo fajnie :D !!! Prawda jest taka że jak narazie to ten telewizor nie przestaje mnie zaskakiwać !! A może ktoś wie jak wyciągnąć więcej z tej konsoli ???

Pozdrawiam !
 

Piotr_the

New member
no miałem kupić 29' 9521 ale jak zobaczyłem w sklepie u mnie ten 32 za 1899zł choć jestem przeciwnikiem panoramy co miałem zrobić jak jest tańszy od 29' zarezerwowałem go ;) z przeprowadzonych testów jego w sklepie i porównująć do mojego Thomsona 21' moge powiedzieć ogólnie obraz niezły chodz pixel+ zbyt cyfrowo wygląda mało naturalny można wyłaczyć na digital scan lecz przy meczach też nie najlepiej to wygląda najlepiej wtedy przełączyć na podwójne linie chodz przy szybkich ruchach nie nadąża z ostrością, orginalnie kinol ustawiony na 100% kontrast dla mnie porażka!! albo wszystkie philipsy tak mają albo nowe kinole kiepskie są w moim tomku kontrast na 50% i jest tak mocny, że dopiero po 3 latach ustawiłem na 60% a biel jest w Tomku tak mocna, że oczy wypala. Wracając do Philipa ostrość ok. lecz jak juz mówiłem w ruchu się traci szkoda że nie ma mozliwości poprostu ustawienia 50hz bo dla sportu jednak to jest najlepsze ustawienie, geometria wydaje się ok. przechodąc do testu HDMI podłączyłem do niego nowego Pionka z hdmi i ustawiłem w nim 720p Philip się odpalił wyświetlił 720p ale niestety wszedł w 50hz i dość mocno było widać to mruganie pozatym przez czały ekran szła dość szybko z góry do dołu lub odwrotnie kreska pozioma jakby zakucenie a przecież to sygnał cyfrowy?? ogólnie obraz po hdmi podobnie wygladał jak na lcd chodz kolory jakby gorsze i ciemniejszy mniej kontrastowy no i te mruganie.
Podsumowując tv w porównaniu do innych 32' stojących na sklepie prezentuje się dobrze lecz w porównianiu do mojego thomsona 21'(kontr 60%, kolor 40%, jasność 70%) 3 latek kiedyś najdroszy brakuje Philipsowi trochę głownie było to widoczne przy oglądaniu meczu.
Ogólnie porównując tego Philipa do Samsunga Slima 308 to Philips obraz ma znacznie lepszy.;)
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
w EuroAGD... przyszło po jednej sztuce na każdy sklep w tej cenie :D pewnie już ich nie ma jeden jest u mnie w domu bydle:D ale ładnie wygląda, trochę za dużo elektroniki w nim obraz za bardzo cyfrowy ale powyłączałem wiekszość tz. w funkcjach dynamiczny kontrast, active ctrl, i ustwiłem w obrazie kontrast 64%, jasność 38%, kolor 40%, ostrość 4 i wygląda to już bardziej naturalnie przy ustwieniu opcji cyfrowych na podwójne linie mecz wygląda dobrze tylko siedze za blisko 1,5-2m będe musiał chyba przemeblować cały pokój:roll: czy ktoś wie w tych obciach cyfrowych co poszczególne ustwienie daje jakie zmiany wprowadza tz. pixel+, digital scan, podwójne linie(czy to bez przeploty ale 50zh?)??
 

Cezarh

New member
Hej Piotr!
Jakie zrodlo TV? Sat czy kabel?
MS2006? z jakiego programu?
Ciekawostka jest ze kilkanascie pierwszych modeli tego TV (w tym moj) zostalo zbudowanych o kineskop produkcji czeskiej (wydaje mi Piotrze ze twoj takze). Obecnie Jabil montuje w nim kinole chinskie :confused: ...
Wspomnieany przez Ciebie efekt "przewijania dolnej czesci obrazu", powstaje zawsze przy "podwojeniu linii" i uzyciu jednej z opcji "rozciagania ekranu - zoom 16:9, zoom 14:9, superszeroki". Przy 4:3 i "szeroki ekran" jest ok. To najprawdopodobniej blad oprogramowania...

Co do jakosci:
LCD Samsunga R51 juz do SDTV nie uzywam... to co potrafi zrobic ten filip z dobrym sygnalem SAT to poezja... niestety tylko w trybie podwojenia linii. Z Pixel Plus nie jest juz tak dobrze. Mistrzostwa z Polsatu Sport Extra to rewelacja! ZYLETA! Czasami zerkam (z tego samego tunera) na TVP i inne programy nadajace mecze, ale nie ma porownania!

HDTV tez jest extra, ale po kilku dobrych godzinach porownan "side by side" musze przyznac, ze LCD robi to troche lepiej. Ale i tak, ktos kto do tej pory nie obcowal z HD - bedzie zachwycony... a w sumie ta opcja to zaledwie dodatek :hmm:

Filip ma jednak u mnie duzy plus... moge spokojnie z jednego zrodla z ogromna (niestety tylko 32") przyjemnoscia zerknac na SDTV, DVD, HDTV, konsole, a nawet pograc na PC :grin: , do tego kupilem go duzo taniej niz wspomniane 1899!! To sie nazywa dobry zakup...

Pozdrawiam / Cezarh
 

Piotr_the

New member
u jeszcze taniej kupiłeś to chyba naprawde Chińskie kinole w nim montują?
ja mam sygnał z kablówki i oglądam mecze na polsat sport extra:D no i dziś go wyregulowałem kolor 30-35%, jasnosć 40, kontrast 68% redukcja zakłuceń max reszta wyłaczona i podwójne linie(tylko co to robi z obrazem?) i jest obraz ładny porównując do mojego thomsona 21' tylko wauważyłem jakis defekt nie wiem czy tylko u mnie tz. tv nie radzi sobie z białym kolore jak jest tło całe białe to np. na prawo wpada w odcień czerwony a na lewo w niebieskawy :shock: ogladałem mecz chokejowy i dla mnie tragedia choć nie jest to bardzo mocne to jednak widoczne lód zamiast śnieżno biały(Thomson) lub szarawy jak w tańszych tv to jest w odcieniach czerwieni i niebieskim dodatkowo w czasie meczy jak są banety reklamowe białe tło i czerwone napisy to biały też nabiera czerwieni no i baner PHILIPSA białe tło niebieski napis to wiadomo biały wchodzi w odcień niebieski :-( zuważyłem to więc teraz to będzie mnie męczyć.
napiszcie czy u was jest podobnie?
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
U mnie jest narazie OK ! Nic sie nie dzieje, objawy opisywane powyżej nie występują ! Nie ma rozmazanych kolorów, ani pasów w dolnej części ekranu ! Na kartonie mam napisane "Made in Poland" dalej sie nie znam ! Jak rozpoznać skąd pochodzi kineskop ??? Czy ktoś używa X360 pod ten telewizor ?? Zastanawiam sie właśnie nad zmianą konsoli i opinie są mile widziane !

Pozdrawiam !
 

Piotr_the

New member
kurka czyżbym trafił walnięty model nie chce mi się wierzyć obiawy o których piszę nie sa jakieś bardzo widoczne tylko jak sie raz je zauważy to już je widać patrzcie jak będzie mecz oczym pisałem wcześniej baner Philipsa białe tło niebieskie litery w miejscach liter biały nabiera lekkiego odcienia niebieskiego za napisem philips jes coś czarną czciąnką małymi literami napisane i tam biały jest biały podobnie jest z czerwonym - sprawdzcie i napiszcie jak to wyglada u was!!!
 

Cezarh

New member
Witam,

Przejeskrawienia na bokach ekranu to podobno wada do usuniecia! Cos z magnesami... Wersje z chinskimi kineskopami maja te wade usunieta... podobno... :niewiem:

Co do "nienadazania obrazu" na Polsacie Sport to proponuje zobaczyc mecz na dobrym tunerze sat. Ostrosc i plynnosc - rewelacja (podwojenie linii). Kablowki raczej kompresuja swoje sygnaly...

"Made in Poland" - bo montuje go amerykanski Jabil w Kwidzynie (prawdopodobnie niedlugo najwiekszy producent LCD w naszym kraju)...

Pozdr / Cezarh
 

Piotr_the

New member
no to niechodzi o same przejaskrawienia miałem w Thomsonie coś takiego jak był długo jeden kolor np. biały to po bokach robiły się pas różowe jakby namagnetyzowało chyba albo maska sie przegrzewała chodz niby invarowa? tu w Philipsie tego nie zaobrerwowałem tu jest delikatne przy białym tle jedna strona kinola deikatny odcień niebieski i druga delikatny czerwony powierzchnia nie jest jednolita biała napis biały idocy przez cały ekran też nie ma jednolitego koloru białego tylko właśnie taki odcień od niebieskiego do różowego!! no i mecz chokejowy to porażka lód nie biały ale własnie z takimi odcieniami czewieni(różu) i niebieskawego(lub może zielonkawego) wszystko to delikatne ale z 2m widoczne. Jak będzie mecz to zwródcie uwagę na ten baner Philipsa czy też tak macie jak opisywałem we wcześniejszym poście!!

a cha i jeszcze w sklepie jak podłaczyłem dvd Pionka z HDMI to podczas oglądania filmu zasuwał!!! sobie taki pasek poziomy z góry na dół lub odwrotnie kabel HDMI był od DVD Samsunga bo tam był dołączony nie wiem teraz czy to jego wina czy ten tv tak ma??
 
Ostatnia edycja:
Do góry