sony: telewizor projekcyjny??

pagu

New member
Witam. Co to jest telewizor projekcyjny? Produkowany tylko/glownie przez Sony? Czy to jest normalny telewizor taki jaki w wiekszosci polskich domow tyle ze cienki i z plaskim kineskopem. do jakich zastosowan sie nadaje?

mysle zeby kupic 40 calowy cienki tv: plazme albo LCD ale moze lepiej kupic telewizor projekcyjny??

moj budzet 6 000-8 000 tys zl.
 

ZENiTH

New member
Tradycyjne telewizory tzn. z kineskopem są produkowane w maksymalnie 40 calowym ekranem i wcale nie jest on płaski. Produkuje takie cudo Grundig. Baiwłem się nim 100Hz i kupa bajerów ale ciężar zabójczy. Tobie chodzi o telewizor z tylną projekcją ztąd projekcyjny. Tradycyjna projekcja to własnie 3 małe kineskopy każdy w innym kolorze: niebieski, czerwony i zielony. Na wszkutek konstrukcji ekranu oraz zwierciadeł następuje mieszanie się tych barw i tak wpostaje obraz. Wiem bo mam takiego Sony i chodzi burza. Skoro masz od 6000 do 8000zł możę zastanowisz się nad technologią 3LCD Sonego. To w końcu wg mnie, najlepsza alternatywa pomiędzy LCD Plazmą a CRT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
obecnie po obnizkach Sony - dostaniesz spokojnie telewizor 50"
nie wiem tylko jakie masz warunki ?
czy widziałeś w pracy ten telewizor?
Jaką masz odległość od ekranu ?
co bedziesz podłączać?
 

pagu

New member
odleglosc od ekrnu to 2,5 metra - tak na oko wiec wystarczy 40 cali.
nie wiem co wybrac: czy projekcyjny czy plazme i lcd. ten telewizor ma sluzyc przez kilka ladnych lat, a glowne zastosowanie to ogladanie telewizji (nie mam kablowki cyfry itd)

czy mozna zamowic do domu prezentacje roznych tv-kow? czy sa w warszawie sklepy ktore przeprowadza taki pokaz dla mnie? jest to darmowe?
 

pagu

New member
kiki widze ze w twojim sklepie mozna taka prezentacje zamowic, ale niestety jestem z warszawy. mam nadzieje ze bede mogl liczyc na pomoc twoja pomoc w wyborze za pomoca tego forum

pozdrawiam
 

pagu

New member
jesli zdecydowal bym sie na zakup w twojim sklepie to czy moge liczyc na dokladny opis sprzetu, do czego sie nadaje itd. zalezy mi na wybranie dobrej oferty, a wiadomo na rynku jest tyle modeli, tyle firm a kazda z nich ma rozne technologie, nazwy technologi itd. jedne sa dobre, a inne poprostu nie.

czy wybor tego telewizora to dobry strzal?

http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_26_29&products_id=809


kiku a moze skoro potrzebuje 40 cali to lepiej wziac plazme?? slyszalem ze powyzej 40 cali lcd w porownaniu do plazmy wymieka. jak to jest? czy 40 to nie za duzy rozmiar na lcd?
 
Do góry