Pierwsze wrażenia...Loewe Aventos

irk11111

New member
Witam wszystkich!
Pozwoliłem sobie na kilka słów po zakupie telewizora.
Moja apatia minęła bezpowrotnie. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Telewizora Loewe Aventos 3781 ZW.
Sprzedał mi go po dobrej cenie kolega Locoloco, zresztą po dość długiej telefonicznej rozmowie. Przyznaję, że miałem dość duże obawy po doświadczeniech z JVC AV-32H5 oraz Panasonic TX-32PS12P.
Po rozpakowaniu pudełka - duży pozytyw za wygląd.
Parę godzin oczekiwania (żeby trochę odtajał) i odpalam.
Po ustawieniu wszytkich parametrów, zabrałem się za testy. Żadne tam wymyślne - po prostu kilka filmów DVD i programy z Cyfrowego Polsatu.
Powiem szczerze - to jest to. Piękna głęboka czerń, obraz prawie jak trójwymiarowy. Były lekkie problemy z geometrią ale udało mi się je skorygować. Dziękuję Koledze Locoloco za poświęcony czas i za gratis, który otrzymałem (pasuje jak ulał).
Reasumując - jeżeli ktoś chce kupić crt za rozsądną cenę to chyba już ostatnia chwila.
Pozdrawiam Wszystkich a w szcególności tych jeszcze poszukujących...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jesli ktoś jak Ty ma sprecyzowane potrzeby i wie czego chce- to Loewe spełnia oczekiwania osób wymagających.
Witaj w gronie zadowolonych. Nie znam - jeszcze nie zadowolonych, znam za to sporo osób zachwyconych.
Extra ,że spełnia oczekiwania.
pozdrawiam
 

irk11111

New member
Rgb

Mam jeden problem z połączeniem dvd z telewizorem po RGB.
Ustawiłem w tv sygnał RGB na Av2, w DVD sygnał RGB i obraz jest jak brzytwa tylko kolory są nie takie jak trzeba. Tv i DVD połączone są scartem. Czy to ma być jakiś inny kabel? Myślałem, że jak jest pełny scart to obsłuży też RGB, ale chyba niekoniecznie. Moze ktoś podłączał Aventosa w ten sposób?
Pozdrawiam
 

vito

New member
Podłączenie DVD do Aventosa

Jeśli użyjesz dobrego kabla Scart to po RGB nie będzie problemu, kolory muszą byc dobre. Tak jest u mnie (Aventos 3981). Podpowiedz jak poprawiłeś geometrię, bo mam też z tym mały problem - zniekształcenie poduszkowe. Kto wie jak wejść do menu serwisowego pojawiającego się po naciśnięciu przycisku "menu" na telewizorze?
Pozdrawiam!
 

irk11111

New member
kolory

A co do kolorów, to są piękne, nasycone, tyle, że np. na tytułowej planszy dvd zamiast niebieskiego jest piękna czerwień. Może ten kabel scart jest niepełny? Zrbię jeszcze pomianę na scarta z dekodera Polsatu i zobaczymy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Loewe już się kończą
Jeśli ktoś jeszcze planuje zakup -musi się spieszyć
Czarnych już nie ma i nie bedzie. Srebrne juz ostatnia dostawa i zero problemów z jakoscią
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
szkoda

irk11111 napisał:
Mam jeden problem z połączeniem dvd z telewizorem po RGB.
Ustawiłem w tv sygnał RGB na Av2, w DVD sygnał RGB i obraz jest jak brzytwa tylko kolory są nie takie jak trzeba. Tv i DVD połączone są scartem. Czy to ma być jakiś inny kabel? Myślałem, że jak jest pełny scart to obsłuży też RGB, ale chyba niekoniecznie. Moze ktoś podłączał Aventosa w ten sposób?
Pozdrawiam

Wielka szkoda, że te Aventosy nie mają componenta; wtedy zamieniłbyś tylko kabelki :)

Pozdrawiam Masta_J
 

dawide

New member
Ja jakieś pół roku temu też kupiłem uzywany Loewe Aventos ( na allegro od kobitki ) i obraz poprostu żyleta w porównaniu z poprzednim LG ( fakt miał już z 7 lat ). Mój ojciec ma ACCONDE więc nie był to zakup w ciemno. Mam 28 cali ale jak dla mnie to wystarczy. Nastepny to już tylko pełne HD czyli 1920x1080.
Pozdrawiam
 

multisync

New member
A ja stałem się pare miesięcy temu szczęśliwym posiadaczem TV Loewe Nemos 32' DR+ i jestem po dziś dzień pod wrażeniem tego sprzętu. Jakość obrazu, dźwięku i nagrywarki jest REWELACYJNA. Wszyscy moi znajomi są zgodni z tym i każdy zaczyna "chorować" na LOEWE.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
cena

multisync napisał:
A ja stałem się pare mieśięcy temu szczęśliwym posiadaczem TV Loewe Nemos 32' DR+ i jestem po dziś dzień pod wrażeniem tego sprzętu. Jakość obrazu, dźwięku i nagrywarki jest REWELACYJNA. Wszyscy moi znajomi są zgodni z tym i każdy zaczyna "chorować" na LOEWE.

Pozdrawiam

napisz proszę ile Cię to cacko kosztowało?

Pozdrawiam Masta_J
 

henio21

New member
własnie kupiłem Loewe Aventosa...

witam wszystkich ..sorki ale pierwszy raz pisze na tym forum prawde mówiąc byłem tu juz kilka razy dokładnie czytając wasze uwagi na temat Loewe Aventosa....którego w końcu kupiłem ..w środe...Super tv..jak kto chce kupic to niech sie spieszy...Wygląd EXtRA...jakosc wykonania tez w najlepszym wydaniu..no stara niemiecka robota..obraz ...super..własnie tylko..???? przeczytałem ze powonno sie kalobrowac kolory czy raczej ustawienia takiego TV...nie mam pojecia jak to zrobic..a własnie dzisiaj zauważyłem ..lekkie przebarwienie na brzegu kineskopu..u góry i u dołu..jakby pomarańcz przechodził w czerwiemn..czerwien we fioletowy ..ale to tylko widac wtedy gdy wlączam tryb pełnoekranowy..nie mam pojecia moze to tak ma byc ..ale czemu tylko w w 2 miiejscach???..nie próbowałem regulowac ..nawiasem mówiąc dziecinnie łatwy system menu...ale to niewiele daje..moze ta kalibracja cos pomoze....bardzo bym prosił o informacje na ten temat..wszystkim za rady serdecznie dziekuje...szczególinie Kikiemu...wielkie dzieki...
 

kukes

New member
Witam ! ja mam podobny problem z Philipsem , w dolnych rogach kineskopu mam przebarwienia ( serwis orzekł ,że mam piękny ,idealny kineskop .... )ciekawe czy uda Ci się bez wizyty w serwisie usunąć te przebarwienia?Mam taką nadzieję.Pozdrawiam.
 

henio21

New member
znowu o Loewe

własnie rozmawiałem z serwisantem autoryzowanym firmy Loewe...w sprawie tych przebarwień na moim kineskopie....i powiem wam ze troche mnie zraził...mianowicie powiedział, ze tego typu przebarwienia są naturalne!!!!..i po nagrzaniu sie maski kineskopu moga czy tez maja prawo sie pojawic...a na pytanie co z tym zrobic odpowiedział ze to zalezy od oceny w jakim stopniu to ptzesłania albo przeszkadza w oglądaniu TV...pewno trza bedzie zabrac wysłac..i niech to w Gdyni osadza i pewno napisza..to juz ode mnie..ze wszystko jest ok,...a raczej ze normy sa zachowane...to troche do dupy...Trudno zaakceptowac sytuacje ze po kilku godzinach wykwiytaja ci na kineskopie plamy i to wcale nie takie małe prawda z brzegu ..ale jak wczoraj oglądałem mecz ..i jak tak który z Barcy..wpadł..to tak żółta koszulka byłe fioletowa...to nie podoba mi sie to...spróbujr jeszcze poobserwowac sprawe i jak co to napisze..wrażenia..a i do dystrybutora Loewe ..tez nie omieszkam napisac...pozdr
henio21
 

PAZ

New member
Henio21 obawiam się, że czeka Cię droga przez mękę z reklamacją.Poobserwowałem dostępne mi odbiorniki - od JVC poprzez Panasa i Thomsona do Daewoo ( są w różnym wieku od 2,5 do 15 lat ) - i nigdzie nie zauważyłem podobnych przebarwień.Wydaje mi się, że twierdzenie serwisu iż tak ma być jest zwykłą ściemą typu "a może da sobie spokój".Pozdrawiam i nie daj się.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
opinie wszystkich uzytkowników Loewe Nemosa czy Aventosa są podobne.
Nie wszyscy się wypowiadaja na forum , ale wszyscy odpowiadaja na nasze gg. Nie udało mi się otrzymać opinii negatywnch.Dziś jeden z CRT Loewe wyladował w Czestochowie - opinia jak powyższe.
Obecne ilości - już śladowe. Jesli ktoś mysli o zakupie tych telewizorów musi się mocno, mocno śpieszyć .
pozdrawiam
 

parsifal

New member
henio21 napisał:
własnie rozmawiałem z serwisantem autoryzowanym firmy Loewe...w sprawie tych przebarwień na moim kineskopie....i powiem wam ze troche mnie zraził...mianowicie powiedział, ze tego typu przebarwienia są naturalne!!!!..i po nagrzaniu sie maski kineskopu moga czy tez maja prawo sie pojawic...henio21
Witam
Tego typu przebarwienia nie są naturalne - są wynikiem nagrzania maski, fakt... ale to świadczy o mechanicznym uszkodzeniu maski (odklejone naciągi) lub wadliwym montażem maski w kineskopie! Plamy występują również wskutek namagnesowania kinola - blisko umieszczone głośniki itp. Spróbuj najpierw sprawdzić czy właśnie namagnesowanie nie jest powodem przebarwień - przestaw TV w inne miejsce, wyłącz wyłącznikiem sieciowym (nie zaszkodzi wyciągnięcie kabla z sieci) włącz po godzinie, powtórz czynność kilkakrotnie w razie potrzeby. Na którymś z forum czytałem o podobnym przypadku (namagnesowanie - po przestawieniu odbiornika wszystko OK) i wtedy sprzedawca telewizora Ci nie wymieni ale jeżeli powodem jest grzanie maski to TV kwalifikuje się do serwisu (wymiana kineskopu - tego się nie da naprawić).
Powodzenia
 

henio21

New member
od loewe

Własnie dostałem maila od dystrybutora Loewe....poczytajcie..
Szanowny Panie

Pana problem został przesłany do serwisu centralnego w Gdyni.
Serwis ten bedzie musiał zająć się Pana problemem i wydać opinię.

Jeśli w ciągu 3 dni roboczych nie otrzyma Pan odpowiedzi proszę o kontakt drogą mailową.

Z poważaniem
...mam nadzieje ze bedzie to miało jakis ciąg dalszy mam nadzieje ze dla mnie pozytywny o wszyskim poinformuje oczywiscie...własnie ..za zainteresowanie dziekuje bardzo. Chciałbym jeszcze raz tak dla pewnosci zaznaczyc,z e bardzo mi taki TV pasuje..spełnia moje wszystkie wymagania..no moze tylko ma m pecha ze trafił mi szie feler..i tyle. wszystkie inne opinie ..co tu duzo pisac pochlebne ..w całej rozciągłosci potwierdzam ...Spróbuje jeszce tych zabiegów o których Parsiwal pisał ..moze to jest lekarstwo..choc zmiana miejsca TV raczej nie wchodzi w rachube..sami wiecie jak to jest ,..a paka wielka..nic tam nie ma obok ..żadnych głosników ani innych urządzen..ale kto wie ..spróbuje ..
pozdr
henio21
 

parsifal

New member
kukes napisał:
Boże tylko nie wymiana kineskopu , ja otrzymałem po wymianie gorszy jakościowo kineskop.
No i tu mamy problem z tymi kineskopami (słynne 32" panoramy W76ESF LG-Philips, najczęściej produkowane w Czechach). Około 10% wyprodukowanych trafia (lub trafiało) po selekcji do Loewe, 40% do innych TV (Panasonic, Philips, JVC) a 50% do serwisowania telewizorów niezależnie od typu:). Najlepsze (a może inaczej - najtrwalsze) panoramiczne kineskopy 32" produkowała Toshiba - można je było trafić głównie w niektórych modelach JVC (i to nawet wcale w nie tych najdroższych). Jednego kineskopom W76ESF nie można odmówić - "świecą" bardzo ładnie (szkoda że w większości przypadków tylko 3 lata:-(
Pozdrawiam
 
Do góry