Telewizor 32" - porażka

irk11111

New member
Witam!
Forum czytam od dawna, ale dopiero pierwszy raz pozwoliłem sobie coś napisać.
Postanowiłem kupić telewizor 32". Po spędzeni niezliczonej ilości godzin na czytaniu postów i porywnówaniu różnych modeli polecanych przez Was modeli postanowiłem pooglądać w naturze to co jest dostępne do 2500 zł.
Niestety - to była kompletna porażka. Problemy z geometrią, fatalne kolory, poszarpane lub nieostre napisy - to standard.
Teraz już sam nie wiem co mam zrobić. Czy wydać trochę więcej?
Tylko czy na pewno efekt końcowy będzie wart zachodu.
Zwracam się do Szanownych Kolegów o pomoc, bo jedynym efektem moich dotychasowych poszukiwań jest przede wszystkim zniechęcenie i apatia :).
Pozdrawiam
 

mzdral

New member
telewizor 32"

Moim skromnym zdaniem 32" to niewiele. Osobiście posiadam CRT Thomsona 29" i zastanawiałem się nad przejściem na 32 calowego LCD. Zacząłem szukać i zastanawiać się nad celowością tego zakupu i ....zrezygnowałem. Po pierwsze niejako obowiązujący format 'nowych' telewizorów to 16:9. Podczas oglądania telewizji która nadawana jest w 4:3 widoczny obraz będzie mniejszy niż na dotychczasowej 29-tce. W związku z tym w moim przypadku sensowny zakup to minimum 37". Kwestia jakości obrazu, to myślę że nie ma się co załamywać. Sygnał z kablówki i anteny siatkowej to raczej porażka. Alternatywą jest chyba Cyfra+, Cyfrowy Polsat ewentualnie inne stacje/satelity z platformą cyfrową, analogówka raczej nie. I chyba najlepszym wyjściem pod kątem jakości obrazu jest DVD i komputer - póki co.;)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...taki sę powoli robi nasz, rodzimy rynek w CRT (przyczyn wiele).
Trzeba nieźle sie naszukać, by "starą" jakość znaleźć (obecnie).

Można zaryzykować (jezeli się chce pogodzić stare z nowym) na czekanie na coś takiego (jezeli wogóle się u nas pojawi):
>>CRT za 350 funtów<<
Jednak predzej pojawi się to:
>>CRT WS-32Z409<<
gdzie kineskop podobno zrobiony w nowej, nano technologii (ale cena znacznie większa, przynajmniej na początku).
 

irk11111

New member
I co dalej?

Czekam teraz na jakieś sugestie od Was. Z tego co wyczytałem to mój wybór skłania się na Loewe Aventos 3981 ZW.
Czy ktoś ma ten telewizor?
Mam do podłączenia dvd i Cyfrowy Polsat. Czasem też puszczam filmy po s-video z komputera.
Chciałbym, żeby w telewizorze który kupie czerń była czernią (a nie szarością), biel - bielą, itd.
W panasonicu tx-12p który oglądałem, jak leciały jakieś napisy na dole ekranu, to były niewyraźne, jakby rozmazane.
A może ja po prostu za wybredny jestem?
Podobno Kiki ma super oferty dla forumowiczów na telewizory Loewe?
Pozdrawiam wszystkich - zniechęcony......
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
irk11111 napisał:
Czekam teraz na jakieś sugestie od Was. Z tego co wyczytałem to mój wybór skłania się na Loewe Aventos 3981 ZW.


Wybór świetny, ale chyba już niemożliwy do zrealizowania...


A Kiki poleci Ci już tylko Nemosa :) , być może w dobrej cenie.
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Zgadzam sie z kolegą hojlo1 "Trzeba nieźle sie naszukać, by "starą" jakość znaleźć (obecnie)". W chwili obecnej rynek crt już się praktycznie kończy. Wszyscy producenci idą w stroną nowych technologi a modele kineskopowe są wyprzedawane w niskich cenach co jak wiadomo z reguły jakość idzie z ceną. Dobrze byłoby jeszcze gdzieś wyszukać starszych modeli z dobrych czasów produkcji. Obecnie to co jest "nowego" w sklepach to szajs. Wysokie modele niby z dobrymi parametrami ale z tego co wiem od przedstawicieli, serwisów (ostatni rok pracowałem w salonie rtv/agd) często mają różne wady (przebarwienia, nietrzymanie geometrii). Plaga z geometrią jest w nowych tv samsunga z serii slim. Co drugi przychodzący na salon tv z ostatnich dostaw miał z tym problemy. Wiec radzę poszukać i kupić "starszy" dobry sprzęt lub dołożyć i iść już jednak w nowe technologie :))
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gad7

irk11111 napisał:
Postanowiłem kupić telewizor 32". Po spędzeni niezliczonej ilości godzin na czytaniu postów i porywnówaniu różnych modeli polecanych przez Was modeli postanowiłem pooglądać w naturze to co jest dostępne do 2500 zł.

Pozdrawiam Masta_J
 

gad7

New member
Ty albo czytac nie umiesz albo slepy jestes lub masz kurza pamiec sam gosciowi podkresliles cene 3950!!! M/M bez vat i panas 42pa50 ma byc za 4950!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gad7 napisał:
Ty albo czytac nie umiesz albo slepy jestes lub masz kurza pamiec sam gosciowi podkresliles cene 3950!!! M/M bez vat i panas 42pa50 ma byc za 4950!

pokaż mi tylko gdzie...

Bo moim zdaniem:
1. Nie umiesz czytać
2. Jesteś ślepy
3. Masz kurzą pamięć
4. ....
 

Możej

New member
Dajcie na luz panowie bo zamiast pomagac to rzucacie sie blotem :sad:

irk11111 napisał:
Czy wydać trochę więcej?

Ja mysle ze tak - i kupic LCD 32".

Ale - jak to mawia KIKI - decyzja nalezy do Ciebie :D
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
gad7 napisał:
Wlasnie probuje to zrobic ale jakis slepy tu miesza.


Wybór świetny, ale chyba już niemożliwy do zrealizowania...


A Kiki poleci Ci już tylko Nemosa :) , być może w dobrej cenie.


Teraz rozumiem, masz po prostu problemy z rozumieniem czytanego tekstu.

Ja tu gdzieś coś podkreślam? LOL

Stwierdziłem jedynie, że Kiki poleci mu pewnie Nemosa skoro Aventosów już nie idzie dostać i napisałem "BYĆ MOŻE" w dobrej cenie gdyż jak autor wątku napisał chodzi mu o coś do 2500 zł, wobec czego cena Nemosa może nie być dla niego dobrą ceną.

Wobec czego podtrzymuje moje ostatnie 3 punkty na Twój temat i w miejsce kropek w punkcie 4 dodaje:
Problemy z rozumieniem tekstu czytanego.

Wyośliłem jak umiałem i dla mnie EOT.
 

Paolo

New member
doloz 500 pln i kup Thomsona 32WB842. PIeknie odbiera i gra, mnostwo bajerow i wyprzedaz w MM za 3000 pln. A poza tym to nie tylko tv - to takze estetyczny mebel ze stolikiem. Montowany we Francji aby nie mylic z zakladem w PIasecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie CRT się juz kończą
Wb 842 - w cenie 2899 - taniej niz MM.
spieszcie się i to bez żartów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wow , wow
jest guru Loewe . Teraz jest okazja .
Jesli szczerośc - to do bólu .
Ile i jakich telewizorów naprawiasz ?
jaki procent stanowią Loewe ?
Jaki telewizor lepiej rysuje linie - Loewe czy Samsung slim ?
Gdzie produkowane są ostatnie modele Loewe ?
pozdrawiam
 
Do góry