OLED - nowa technologia

mcz

New member
OLED to nowa technologia zastepujaca technologie LCD i PDP (plazma)

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=5967

ma praktycznie same zalety: niski pobor mocy, dobre odwzorowanie kolorow, nadaje sie do odtwarzania obrazow ruchomych (czas reakcji ~10us) a przy zastsowaniu polymerow i TFT mozna wytwarzac je na liniach produkcyjnych LCD-kow, a co najwazniejsze koszt produkcji jest tanszy niz LCD czy PDP

W 2006 ma byc rozkwit tej technologii, wiec tylko poczekac i rozkoszowac sie plynnym ogladaniem filmow w eleganckich kolorach
 

KKuba

New member
Bez reklam
Na rozwój tej technologi bym w roku 2006 roku za bardzo bym nie liczył. :rolleyes: To nie przypadek, że Sanyo się wycofało. Pomimo wysiłków wielu firm (w tym mojego ulubionego Pioneera), technologia OLED nadal nie nadaje się do komercyjnego wykorzystania. Problem jest banalny - trwałość paneli jest żadna (raczej należy mówić o braku trwałości). Pisze o tym mase na necie, zobaczcie w Google. Wróćmy więc do naszej ulubionej świetej wojny plazma czy LCD... :cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
może traktując je jako jednorazówki - bedzie extra
Mały koszt , Telewizor na 2 lata i do kosza.
To było by to . Szczególnie dla sklepów i fabryk znakomity pomysł na obrót.
pozdrawiam
 

mcz

New member
W OLEDach producenci maja problem z trwaloscia barwy niebieskiej, ale widac ze nad tym usilnie pracuja i niedlugo zobaczymy OLEDy w akcji
 

karoo

New member
Sony planuje rozpocząc produkcje TV OLED 11" (1000 szt.miesięcznie) do końca 2007 roku(nie wiem czy im się uda)Pózniej stworzą większe(np.50")

Natmiast Toshiba planuje masową produkcje TV OLED 30" w 2009 roku.

Pozdrawiam!!!
 

wojo2k

New member
fff

uuuu, to widze ze nie ma co czekac, chyba ze mam ochote jeszcze ze 2 lata na tym starym zlomie ogladac filmy :/
 
Do góry