telewizor i monitor w jednym

bochan50

New member
czesc wszystkim
zastanawiam sie nad zakupem odbiornika ktory bedzie telewizorem i monitorem zarazem, chce uniknac dwoch odbiornikow na biurku
sygnal tv planuje z tunera satelitarnego +komp
moje pytanie czy kupic:
  • telewizor lcd z pip z mozliwoscia podlaczenia kompa
  • monitor lcd podlaczony do kompa i tunera satelitarnego z pip
chce pracowac na kompie i jednoczesnie podgladac tv , czy obydwa obrazy beda musialy byc w tej samej rozdzielczosci?
czy ktoras z propozycji pozwoli na zroznicowanie obrazow to znaczy kazdy na swojej optymalnej rozdzielczosci?
czy moglby mi ktos doradzic ? moze jakies propozycje co do sprzetu - lcd (tv lub monitor)19 cali
serdecznie pozdrawiam wszystkich
 

Razgriz

New member
hmmm...ja nie mam zaufania do TV/monitor. Zazwyczaj są one w 4:3, do TV to bardzo nieprzyszłościowy format (a jak 16:9 to z kompa obraz będzie zwężony). Polecam Ci kupić to oddzielnie, ale oczywiście to Twoje zdanie. Najlepiej idź z laptopem (jeśli masz) do MM albo Euro i sprawdź jak to wygląda...
 

bochan50

New member
dzieki za podpowiedz
ale sie nie poddam, dwa lcd na biurku to za duzo o jeden, musi byc jakies rozwiazanie.....
moze ktos ma takie rozwiazanie? i jest zadowolony?
 

kowal

New member
Musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze raczej trudno będzie Ci znaleźć mały ( tj. 19" ) TV LCD który będzie miał wejście na PC ( D-SUB analog lub DVI ) i porządną matryce ( powiedzmy 1280x1024 ), bo TV w tych rozmiarach mają zazwyczaj max rozdzielczość 800x600. Musiał byś szukać czegoś większego np. 23" a to już większa kasa. Z drugiej strony bez problemu można kupić 19" monitor PC z wbudowanym tunerem TV, ale funkcja TV jest zazwyczaj dorzucona na " dokładkę" i jakość obrazu nie jest zbyt dobra. Tak naprawdę powinno się decydować po przemyśleniu co Ci jest bardziej potrzebne TV czy monitor PC.
U mnie sytuacja była taka, że potrzebowałem małego TV do sypialni, w której stoi też PC. I chociaż nie używam zbyt często domowego kompa to zdecydowałem się na monitor PC LG 193 ST zamiast TV. Ma rozdzielczość 1280x1024 więc komp chodzi ekstra. Jakość obrazu TV nie jest rewelacyjna ( wysoki upsampling ze względu na matrycę ), ale do oglądania w łóżku ( odległość ok. 3 m ) całkowicie wystarcza, zwłaszcza przy dobrym sygnale np. z DVD. Poza tym obraz w PIP przy używaniu kompa jest bardzo dobry, ma całkiem niezły dźwięk i fajnie wygląda. Jedyna wada to mały kąt pod którym można oglądać ( +-145 st to jakaś bzdura ), ale i tak jestem zadowolony. A no i cena nie jest strasznie kosmiczna bo ok. 1600 -1700 pln.
 
Ostatnia edycja:

PiotrasGr

New member
Witam
Swego czasu miałem podobny problem, zależało mi na czymś co będzie zarówno monitorem jak i telewizorem i wybrałem Sony MFM-HT95. Muszę powiedziec, że jestem z niego bardzo zadowolony. Używam go z kablówką WTVK. Obraz jest naprawdę super. Dodatkowo ma kilka wejśc sygnału zewnętrznego oraz wspiera HDTV. Jak chcesz dodatkowe informacje to pisz śmiało na piotr.grzeskowiak@neostrada.pl
 

PiotrasGr

New member
Pod kompem chodzi rewelacyjnie, oczywiscie trzeba sie przyzwyczaic do "nietypowej" rozdzielczosci ale dla mnie to akurat nie jest problem, gdyz na co dzien pracuje na notebook'u HP nx8220 , ktory tez ma szerokokatny ekran i na obu kompach mam zainstalowany desktop sidebar, dzieki temu standardowy ekran mam 4:3 a DS siedzi sobie z boku i nieprzeszkadza.
 

bochan50

New member
"....dzieki temu standardowy ekran mam 4:3 a DS siedzi sobie z boku i nieprzeszkadza..."
Piotrasie, przepraszam, czy moglbys mi wyjasnic ostatnie pol zdania, to co zacytowalem?
ha ha ha duze dzieki
 

PiotrasGr

New member
Żaden roblem
Chodzi mi o to, że przy normalnym użytkowaniu kompa, aplikacje odpalają się w trybie 4:3, ponieważ Desktop Sidebar zajmuje część prawej strony ekranu i w tym miejscu aplikacje na ekranie nie występują. Jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to mogę podesłać fotki.
 

bochan50

New member
mam jeszcze pytanie
tv bede mial z tunera satelitarnego czy jest sens kupowac lcd z tunerem telewizyjnym skoro bede go mial w tunerze satelitarnym?
 

bochan50

New member
podpowiedzcie mi czy przy zalozeniu ze sygnal telewizyjny bede mial z tunera satelitarnego warto jest kupowac telewizor? czy lepiej po prostu monitor lcd
 

bochan50

New member
prosilbym forumowiczow ktorzy posiadaja monitor lcd 19 lub 20 cali z wbudowanym tunerem telewizyjnym o podzielenie sie wrazeniami i szczegolami technicznymi z uzytkowania:)
planuje zakup takiego odbiornika i napewno przydadzqa mi sie wasze opinie
 
Do góry