Telewizor Loewe Aventos 3781 ZW

loizy34

New member
witam mam pytanie czy warto go kupić za 2930 zł czy jesto leprzy model nisz philips 9520 albo panasonic p11 odpirzcie cobyście polecali z crt do 3500 bo lcd zataką kase niewarto kupować
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ten telewizor to znakomity model./Loewe Aventos /
Dla forumowiczów jest oczywiscie specjalna cena .
Wystepuje w dwóch kolorach - platyna i antracyt.
W tej klasie cenowej nie ma równych.
pozdrawiam
 

loizy34

New member
kiki napisał:
witam
ten telewizor to znakomity model./Loewe Aventos /
Dla forumowiczów jest oczywiscie specjalna cena .
Wystepuje w dwóch kolorach - platyna i antracyt.
W tej klasie cenowej nie ma równych.
pozdrawiam
dzięka za odpowieć dodałeś mi otuchy kupuje go
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
:eek:k: witam
dodam po cichu , ze dla członków forum - cena jest specjalna
pozdrawiam
 

loizy34

New member
kiki napisał:
:eek:k: witam
dodam po cichu , ze dla członków forum - cena jest specjalna
pozdrawiam
tak tv jest dobry tylko jest podobno ubogi w możliwości połączeń bo posiada tylko 2 euro wyjście foni i gniazdo serwisowe z tyłu tf niema componenta co piszecie że posiada odpisz,Euro-AV/Scart 3 | 3 S-VHS / Hi8 capable | 2 RGB capable | 1 Component Video input capable tojest kłamstwo jesto kawałek z opisu tv nieposiada tylu poł...
 
Ostatnia edycja:

osegi

New member
Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem:confused:, a problem mam podobny. Coraz bardziej przekonuję się do kupna Aventosa , ale ponieważ podobny problem mają zanajomi mamy wątpliwości. Czy istnieje możliwość rozbudowy Aventosa do oglądania telewizji cyfrowej, o ile taką możliwość wogóle telewizory CRT mają? Czy wchodzić w CRT czy czekać na telewizję cyfrową i kupić wtedy(kiedy?) plazmę czy LCD. Obecnie maksymalna ilość do wydania to oko. 3 tys .
Przy okzaji ponawiam pytanie kolegi czy ta specyfikacja ze strony firmowej -" 3 | 3 S-VHS / Hi8 capable | 2 RGB capable | 1 Component Video input capable"- oznacza wejście typu komponent i
Z góry dzieki za odpowiedź :)
 

GIMI

New member
Witam


Osegi / Loizy34

1 Component Video input capable przy wejściach Euro - oznacza ze telewizor moze zostac polaczony poprzez kabel Component przez złącze Euro (odpowiednio oznakowane - sprawdzcie w instrukcji). Potrzebna do tego jest wówczas przejsciówka Euro-Component.

Pozdrawiam

Gimi
 

loizy34

New member
osegi napisał:
Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem:confused:, a problem mam podobny. Coraz bardziej przekonuję się do kupna Aventosa , ale ponieważ podobny problem mają zanajomi mamy wątpliwości. Czy istnieje możliwość rozbudowy Aventosa do oglądania telewizji cyfrowej, o ile taką możliwość wogóle telewizory CRT mają? Czy wchodzić w CRT czy czekać na telewizję cyfrową i kupić wtedy(kiedy?) plazmę czy LCD. Obecnie maksymalna ilość do wydania to oko. 3 tys .
Przy okzaji ponawiam pytanie kolegi czy ta specyfikacja ze strony firmowej -" 3 | 3 S-VHS / Hi8 capable | 2 RGB capable | 1 Component Video input capable"- oznacza wejście typu komponent i
Z góry dzieki za odpowiedź :)
ZTEGO CO WYCZYTALEM TO NIEMA TAKIEJ OPCI Z TYLU 2 WEJSCIA EURO OZNAKOWANE AV1 AV2/RGB
 

sebaa

New member
Jestem posiadaczem tego telewizora i mogę stwierdzić że ma dwa gniazda SCART ale tylko jedno obsługuje sygnał RGB. O komponencie na SCART mogę powiedzieć tylko tyle że nie testowałem takiego podłaczenia i w ustawieniach MENU nie ma go do wyboru wśród innych. Z tego co wyczytałem na innych forach i w necie to ten model nie obsługuje sygnału component na SCART w przeciwieństwie do modelu 3981ZW który bazuje na innej płycie głównej i radzi sobie z tym sygnałem.
 

loizy34

New member
sebaa napisał:
Jestem posiadaczem tego telewizora i mogę stwierdzić że ma dwa gniazda SCART ale tylko jedno obsługuje sygnał RGB. O komponencie na SCART mogę powiedzieć tylko tyle że nie testowałem takiego podłaczenia i w ustawieniach MENU nie ma go do wyboru wśród innych. Z tego co wyczytałem na innych forach i w necie to ten model nie obsługuje sygnału component na SCART w przeciwieństwie do modelu 3981ZW który bazuje na innej płycie głównej i radzi sobie z tym sygnałem.
masz racie napewno niema bo terz posiadam ten model od kilku dni pozatym obras przez RGB jest super pozdrawiam
 

stereoman

New member
witam
ja tylko dla ulżenia forumowiczom w językach obcych;)
są tu adresy do stron w języku niemieckim,który jest u nas znacznie mniej popularny niz angielski,dlatego proponuję wspaniały tłumacz stron www i tekstu;
ja sobie tlumacze np na angielski-polskiego tu nie ma ,ale świetnie się toto przydaje
good luck:)

http://babelfish.altavista.com/

w górnym oknie wklejacie zaznaczony i skopiowany tekst oraz wybieracie opcję tłumaczenia,zaś w dolnym oknie do wyboru wklejacie adres strony i wybieracie opcję tłumaczenia
 

sebaa

New member
@KIKI

Mam prośbę! Czy mógłbyś doświadczalnie sprawdzić to połączenie component na gniazdach SCART w LOEWE AVENTOS 3781ZW. Byłbym wdzięczny. Gdzieś w necie wyczytałem że ten model potrafi wyświetlić rozdzielczość 930x576 a wejście component będzie zapewne na SCART AV2 tam gdzie jest RGB. Teoretycznie można by po komponencie wyświelić z tunera HDTV np. QualiTV rozdzielczość 576i bo 576p nie za bardzo! Ciekaw jestem czy to zadziała!!!
 

vito

New member
Mam od końca ub. roku Aventosa 3981ZW - ma tylko 2 gniazda Scart z tego 1 z RGB, to jednak za mało - muszę ratowc się rozgałęziaczem a to nie jest wygodne. Trzeciego gniazda Scart z RGB i komponentem brak, sam się na tym zawiodłem bo dane techniczne na niektórych stronach wprowadzają w błąd. Aktualne wyposażenie, w tym i w gniazda jest na stronie www.loewe.pl
TV odbiera dobrze ale zbieżnośc kolorów nie jest idealna, w moim starym Philipsie 29" była lepsza, są też problemy z geometrią - niewielki efekt "poduszki". Obróbka sygnału bardzo dobra, obraz nawet z wejścia kompozytowego pozbawiony jest charakterystycznych "mor" i prawie nie różni się od RGB. Z Cyfry+ i DVD po RGB jest super.
Pozdrawiam.
 

loizy34

New member
vito napisał:
Mam od końca ub. roku Aventosa 3981ZW - ma tylko 2 gniazda Scart z tego 1 z RGB, to jednak za mało - muszę ratowc się rozgałęziaczem a to nie jest wygodne. Trzeciego gniazda Scart z RGB i komponentem brak, sam się na tym zawiodłem bo dane techniczne na niektórych stronach wprowadzają w błąd. Aktualne wyposażenie, w tym i w gniazda jest na stronie www.loewe.pl
TV odbiera dobrze ale zbieżnośc kolorów nie jest idealna, w moim starym Philipsie 29" była lepsza, są też problemy z geometrią - niewielki efekt "poduszki". Obróbka sygnału bardzo dobra, obraz nawet z wejścia kompozytowego pozbawiony jest charakterystycznych "mor" i prawie nie różni się od RGB. Z Cyfry+ i DVD po RGB jest super.
Pozdrawiam.
napisz jaki stosujesz rozgaleziacz dej namiar gdzieto kupiBe[ jakto wyglonda ja do niego do av1 mam podlonczony tuner humax 5400 a do av2/rgb dvd thomson niewiem czyby lepiej niebylo do av2/rgb wlonczyc tunera humaxa jako rgb bo zniego caly czas kozystam napisz
 

sebaa

New member
@loizy34
Najlepiej bedzie jeśli wykorzystasz drugiego scarta w HUMAXie i do niego podłączysz DVD. Na pewno ma przewodzenie sygnału RGB a straty na obrazie z DVD powinny być niezauważalne wręcz żadne. Wtedy na AV2 masz jedno i drugie. Domyślnie najczęściej ogładasz Humaxa a gdy włączysz DVD to powinno nastąpić automatyczne przełączenie oczywiście jeśli używasz pełnego kabla SCART. Nie zapomnij że w tym połączeniu musisz zadbać o jakość kabli aby nie było zakłóceń w obrazie z DVD bo droga przesyłu znacznie się wydłuża!

Pozdrawiam!;)
 

osegi

New member
MM a Aventos

Czy ktoś słyszał, jakoby ostatnie Aventosy były bardziej awaryjne ? Taką opinię sprzedał mi dziś sprzedawca w Media Markcie. Musze lojalnie uprzedzić , że było to już po tym jak zorienotwał się , że MM już ich nie zamawia ? Czy coś w tej opinii jest prawdą , czy to próba nakłonienia do kupna innego telewizora u nich. Dodam, że w innym sklepie usłyszałem z kolei , że Aventosy to nie to to co poprzednie modele.
Zresztą te gesty są chyba wystudiowane, Sprzedwaca w MM zwraca się konfidencjonalnym tonem Czy wiesz czyje kineskopy oni mają? Jakby na rynku były teraz inne.
 
Do góry