Wybór technologii i telewizora

jackuc

New member
Witam,
planuję zakupić tv i jak zawsze w takich sytuacjach pojawia się problem z wyborem sprzętu. Dodam, że nie jestem jakimś bardzo wymagającym użytkownikiem.
Pytanie zasadnicze to czy warto wogóle wchodzić w niedopracowaną wg mnie technologię lcd (przy ograniczonych funduszach do 4-4,5 tyś zł) czy kupić tradycyjne pudło za 2x mniej??? Oczywiście można poczekać 2-3 lata, ale przecież niedługo mundial :)
Obecnie mam stary 12 letni telewizor więc każda zmiana to dla mnie rewolucja. Rozważam TX-29PM11P (żonie nie podoba się design ;-) ) lub TX-32PM11P Panasonica. Ostatnio do walki wszedł również 32x5 JVC , ale ktoś tu pisał o słabej ostrości. Ponieważ do tej pory miałem zwykłego 21" to te panoramicznie dla mnie dziwnie wyglądają, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Chyba nie ma co wchodzić w 4:3, a może jednak już czas na LCD ???
I bądź tu człowieku mądry :-(
 

tom

New member
Wybór jak zwykle bardzo trudny i wynikajacy z subiektywnej oceny.

Odsyłam do fachowego czasopisma Audio-Video, w ktorym można znaleść testy odbiorników tv - w listopadowym numerze test odbiorników LCD, w styczniowym - plazmy ...

Odsyłam na stronkę czasopisma, warto poczytać, wady zalety obu technologii, fachowość itp.

http://www.av.com.pl/arcticles.php?zine=23&id=132

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ta decyzja opiera się prawie wyłacznie na srodkach przeznaczonych do zakupu.
Da się wybrać w każdej technologii sprzet który spełania większość oczekiwań
pozdrawiam
 

aragorn

New member
Jakbym musiał kupować teraz - to kupiłbym porządny 29" ----- coś te panoramy mi jakoś nie podchodzą. Z LCD też bym przy aktualnych cenach nie próbował. Zresztą jak to gdzieś ktoś napisał - porządny CRT wcale nie jest gorszu od LCD lub plazmy ---- wszystko ma swoje zalety i wady. Ja bym wziął klasyczny 29" (chyba Panasa pm11)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
najwyższe modele na rynku 29" to telewizory Loewe Aconda- za 3999 zł
Ale 29 Nemos / ze stolikiem / to super cena wyprzedażowa 3200 zł
pozdrawiam
 

jackuc

New member
kiki napisał:
witam
ta decyzja opiera się prawie wyłacznie na srodkach przeznaczonych do zakupu.
Da się wybrać w każdej technologii sprzet który spełania większość oczekiwań
pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź ale dalej mam mętlik w głowie.
Kiki idziesz do sklepu i nie oglądasz się na kasę
(do 5,5 tyś). Cel - kupić sobie tv (pomijając też czy to jest 26" czy 32"). Stajesz przed regałem i wybierasz:
CRT JVC AV 32 X 5 czy Panasonica LCD 26LX50

I jaki byłby Twój wybór ????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wybrałbym Panasonica 26 LX 50
dla mnie jakość absolutnie wystarczająca,
ale jeśli dla Ciebie ekran za mały -pozostan przy JVC.
pozdrawiam
 
Do góry