MAM KDF-E50A11E

masek

New member
Mam go juz miesiac jestem bardo zadowolony za 6900zł nic lepszego sie nie kupi lepiej swieci od lcd sony 32 i 40 cale i od kazdej plazmy do 17tys .... wszedlem do sklepu byly plazmy i lcd wszystkie właczone oprocz projekcyjnego kdf 50... pytam sie sprzedawcy dlaczego jest wyłaczony a gość mowi zaraz pan zobaczy jak włacze dlatego bo ma lepszy obraz od wszystkich telewizorów sony... ijest w miare tani bardzo tani jak na ten obraz.... jego zaleta to 1280X720 w HD ....bardzo malo wazy i tym ma mały hdmi component ....
Wady
Katy ogladania i niestety przynajmniej 5 metrow od tv trzeba ogladac mnie oczy bola a i jeszcze troche słychac wentylator .... myzyka wszystko zagłusza a i zaleta nic sie nie wypala tylko żarówka po 8 tyś godzin która kosztuje 100euro wymiana i dalej hula... jak masz jakies pytania to wal moge wysłac ci jakies fotki wejsć iitp jak jestes ciekawy.
 

apollo32

New member
No ja tez mialem zamiar kupic ten model Soniaka, za ta cenę i z tą przekatna jest to naprawde dobry wybor. kupilem jednak projektor panasonic pt ae 700 tez z trybem HD i powiem ze jestem zadowolony to mało powiedziane..Wyobraz sobie filmy HD na 3 metrowej przekatnej a pozniej porownaj ceny obu urzadzeń...Obraz z tego projektora jest genialny, a najwazniejsze ustawiasz sobie przekatna wedlug własnego uznania..:)
 

masek

New member
Re: wybór tv

apollo32 napisał:
.Wyobraz sobie filmy HD na 3 metrowej przekatnej a pozniej porownaj ceny obu urzadzeń.....:)
wyobrażam sobie ale na podaszu nie mam takiej wielkiej sciany... zastanawiałem sie nad takim projektorem ... nawet porzyczyłem od kolegi projektor zeby zrobic przymiarke na scianie no i zamało miejsca efekt jest super mogłem wyswietlic obraz maksymalnie 60 cali.....
 

janpat

New member
chyba nie wszyscy wiedzą o czym piszą , to ie jest projektor tylo tv z tylna projekcją będę go miał w poniedziałek, koszt 7300+ stolik 1150
 

rogo4

New member
Witam
mam pytanie do masek. Dużo czytałem o tym telewizorze. czy obraz rzeczywiście mozna porównać z dużo droższymi plazmami czy LCD ? Jasność i kontrast są o wiele mniejsze . czy w słoneczny dzień dobrze widać ? Czy nie trzeba zaciemniać pokoju?
pozdrawiam
 

JacekW.

New member
Witam wszystkich,
Mam pytanie do "Maska" czy lampa kosztuje tylko 100 euro, bo mam gdzieś na forum było, że 1300 zł.
Czy tuner cyfrowy odsługuje MPEG-4.
Jacek
 

subzer0

New member
Gdzie najtaniej w Polsce Snazio i Denon?

Lampa nie poświeci 8 tys h tylko co najwyżej 6,5 tys przy 6 h/dzień to i tak daje 3 lata. Po tym czasie wymieniamy lampę i cieszymy się nowym TV (tego nie daje żadna plazma czy LCD). Lampy w tej chwili w Europie chodzą po ok. 250-300 Euro, ale nikt ich teraz jeszcze nie kupuje bo po co? Za parę lat będą na pewno tańsze, w USA na giełdzie widziałem już za 125 $
Dla zainteresowanych polecam stronę www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=132&thread=237&back=1&sort=lpost&z=68
nasi sąsiedzi od paru miesięcy testują ten telewizor i większość ludzi jest zachwycona.
 

JacekW.

New member
Zobaczcie jaką można otrzymać informację z jednego ze sklepów:
"trwałość lampy jest zależna od wielu czynników max do 90tyś godzin i kosztuje w granicach 1900zł." :x
Nieźle można ludzi w butle nabić.
A jak z tym tunerem cyfrowym?
Jacek
 

mirkl

New member
HDTV , PAL,NTSC, ATSC itp.

czy przy TV projekcyjnym 5 metrów od ekranu to min?..... mogę max wykroić 4 .....czy warto ??? czy lepiej skupić się na plazmach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wypalanie w LG 42PX4R

witam
przy 4 metrach jest - już bardzo dobrze
Ale postaw w tej samej odległości plazmę i oceń.
Tylna projekcja jest znakomita jeśli chcesz duży ekran , za mniejsze pieniadze - oraz widziałeś na własne oczy co kupujesz ale w towarzystwie plazmy.
pozdrawiam
 

subzer0

New member
Witam, świetnie jest radzić porównanie tv projekcyjnego z plazmą bo akurat ten produkt sony znakomicie może z nimi konkurować i w wielu przypadkach będzie on lepszy niż droższej konkurencji. Niestety największy problem w plazmach to tzw. duszki , większość tego typu uszkodzeń powstaje podczas ciągłego naświetlania tych samych pikseli. Z tąd moja rada aby nie brać pod uwagę do porównania plazmy jeżeli mamy zamiar surfować po internecie lub korzystać z wielkiego desktopa 50" (chociaż rozdzielczość nie jest zbyt rewelacyjna), bo bardzo szybko przy nieuwadze możemy oglądać plazmę przez pryzmat okienek.
 

mirkl

New member
A ja potrzebuje oglądać spokojnie TV nie przejmując się "duszkami" itp problemami.
Jeszcze kilka dni temu "prawie" zdecydowany byłem na plazmę Panasonic TH42 PE55 i wtedy natrafiłem na tylną projencje SONY KDF E50A11E i ...... zgłupiałem :(
Będę wdzięczny za wszelkie cenne porady ......co wybrać???
Ceny są porównywalne, generalnie będę oglądał TV kablówka, satelita POLSAT i czasami DVD. Mam pokój 25 m2 i po przekątnej (do m-ca gdzie obecnie stoi TV) mam jekieś 4-4,5 metra. TV stoi ( i stać będzie) na wysokości wzroku co jest chyba ważne przy tylnej projekcji (kąty widzenia). Okna od zachodu (w lecie popołudniami konieczne zasunięcie żaluzji).
Licze na Waszą pomoc ..... z góry dziękuje
 

apollo32

New member
Bierz go smiało..ja bym tez nie kupil plazmy wlasnie ze wzgledu na wypalanie ekranu. Bo co to za przyjemnosc miec ekran na ktorym ogladasz duszki,ptaszki,trujkaciki tudziez inne figury niekoniecznie geometryczne.Wez sprobuj pozniej sprzedac taki panel,niby nowy polroczny w kartonie na gwarancji...Stracisz na tym interesie 3/4 kasy, jestem zdumiony czytajac opinie ludzi o plazmach ze producenci przechodza nad takimi zjawiskami do porzadku dziennego,przeciez to jest dyskomfort, dyskfalifikuje produkt ze sprzedazy.....
 

subzer0

New member
Dla mnie osobiście w tych pieniądzach i przy 50" nie ma w tej chwili żadnej innej alternatywy.
Problem widzę w dostępności tych telewizorów na dzień dzisiejszy. Sony Polska informuje, że dostawy będzie realizować na początku lutego, niestety Sony często dużo mówi a mało robi.
 
Do góry