glowa peka a w srodku pusto..POMOCY!

waldusthecyc

New member
Cale szczescie ze trafilem na to forum. Jestem wlasnie na kupnie telewizorka hd (badz hd ready). zadowolony przystapilem do lketury calego forum i juz nie mam pojecia czego chce... Poozecie?
potrzebuje telewizorek miedzy 40 a 50 cali hd ready (lub pelne - ale ta kasa..) ktory ladnie bedzie hulal z konsolka xbox360. (wiec w zasadzie pelne hd nie potrzebne). do tego podlaczony bedzie do dvd oraz zwyklego, podlego tunera tv satelitarnej. co wybrac? kasa przeznaczona na zakup to okolo 10000 zlotych. prosze - pomózcie, bo nie wiem co robic i metlik w glowie straszny...


ps. szczerze blagam rpwniez o jakies adresy sprawdzonych sklepow w necie (polska badz zagranica). z gory dzieki wielkie za wszelka pomoc i pozdrawiam
 

waldusthecyc

New member
Napisy, odtwarzacz software'owy i material HD - optimum

no blagam niech ktos pomoze.... zwlaszcza ze dzisiaj dowiedzialem sie ze najwieksze lcd sony maja 40 cali... wiec chyba odpada.... any help?
 

korkodyl

New member
Wiecej niz 40 cali nie kupisz za ok 10000pln...
Ja bym sie zastanowil nad 40M61 Samsunga - jest za ok 12000PLN.. - nagroda EISA
Jest KOZACKI!
Ewentualnie 40R51B jest za niecale 9000PLN.
Seria "R" jest polecana do Xbox'a 360 przez Microsoft wiec napewno nie bedzie zadnych niespodzianek :)


KOrk
 

waldusthecyc

New member
thx.
a co z sony? nowa bravia z serii s dostala calkiem niezla ocene w grudniowym numerze VIDEOmix... i w sumie calkiem calkiem cena i chodzi tez niezle. tylko ze nie widzialme samsunga. a ty? miales okazje porownac oba modele? tego samsunga 40M61 oraz sony KLV-S40A10E? Bo ja mam w sumie sentyment do sony, ale slyszalem ze lcd samsunga dobrze chodza, wiec?
 

korkodyl

New member
waldusthecyc napisał:
thx.
a co z sony? nowa bravia z serii s dostala calkiem niezla ocene w grudniowym numerze VIDEOmix... i w sumie calkiem calkiem cena i chodzi tez niezle. tylko ze nie widzialme samsunga. a ty? miales okazje porownac oba modele? tego samsunga 40M61 oraz sony KLV-S40A10E? Bo ja mam w sumie sentyment do sony, ale slyszalem ze lcd samsunga dobrze chodza, wiec?

Widzialem z tej serii sonego 32 cale
Moge z czystym sumieniem powiedziec ze o WIELE bardziej podobal mi sie w odbiorze Samsung R51B!
M61B deklasuje Sony!
To zupelnie inna jakosc - czern, kolory!
Do tego dochodzi REWELACYJNA wspolpraca z kompem itp.
Radze podjechac do MM i czy innego Saturna i samemu zobaczyc!
A najlepiej wziac konsole pod pache i podlaczyc jesli myslisz o giercowaniu!
Zaloze sie ze Twoj wybor padnie na na M61 :)
 

ortax360

New member
Ja na twoim miejscu kupił bym sonego v40 . lub Toshibe 42wl58
.Mam sonrgo V32A10 działe wysmienicie . W hdtv jest super xbox360 działa swietnie . M61 nie pasował mi (Wyglad swieci sie strasznie ) wykonanie ,ale to kwestia podejscia . Ja wybrałem Sonego V32A10 i za 2 tygodnie bede miał tez Toshibe 32wl58.
 

korkodyl

New member
ortax360 napisał:
Ja na twoim miejscu kupił bym sonego v40 . lub Toshibe 42wl58
.Mam sonrgo V32A10 działe wysmienicie . W hdtv jest super xbox360 działa swietnie . M61 nie pasował mi (Wyglad swieci sie strasznie ) wykonanie ,ale to kwestia podejscia . Ja wybrałem Sonego V32A10 i za 2 tygodnie bede miał tez Toshibe 32wl58.

Niooo ! Seria "V" jest tez SUPER ale 40 cali kosztuje ponad 13000PLN... :shock:
 

korkodyl

New member
Ludzie prosze o rade!!!!

OOOO - znalazlem tego Sonego tutaj http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/9859 w cenie 11799 :)
A tak nawiasem - Ortax - ile Ty razy na miesiac zmieniasz TV ???? :D
Z tego co pamietam byly Sharp P50, Panas, Jakis inny Sharp - teraz jest Sony i "jedzie" Toshiba...
Mozesz z czystym sumieniem powiedziec ktory byl/jest najlepszy ??
 

Thorusx

New member
Sam posiadam Sony Bravie z serii S i jedyne co mogę powiedzieć to rewelka. Nie widziałem niestety na żywo Samsunga, ale z wypowiedzi wynika, że też jest bardzo dobry. Za 10k powinieneś dostać Soniaczka 40 calowego i na pewno się nie zawiedziesz. Panel testowałem już we wspłółpracy z komputerem, dvd i PS2 (przez komponent) i jestem więcej niż zadowolony.
 

waldusthecyc

New member
heh panowie!
czyli przychodzi mi tu na mysl kilka wnioskow z waszych wypowiedzi:

1)jesli ktos ma okolo 10k na tv 40cali +hd ready to ma wybor mniej wiecej miedzy sony bravia seria S lub KLV-V40A10E (czyli bravia seria V), do tego samsung 40M61 .

I tu pojawiaja sie kolejne dwa pytania:
czy seria V jest lepsza od S? czy ta roznica jest zauwazalna?

a co z lg? tez mi goraco polecano....

za wszelkie info z gory dzieki - duuuzo mi ulatwiacie. tak tylko sie zastanawiam , skoro seria S (bravia) dostala takie dosc pozytywne opinie, to czy seria V powinna byc jeszcze lepsza? bo tak sie bardziej zblizam do sony, ale naprawde pojawia sie w necie i w sklepach (poza sony oczywiscie) duzo opinii takich jak opinia korkodyla - (czyt. samsung rulez). wiec ? co myslec?
 

kaz

New member
Samsunga 40M61 zdobył nagrodę EISA, były też testy w naszej prasie. Kup go sobie bo jak na razie jest najlepszy.
 

Thorusx

New member
Sony serie S określa jako "podstawową", a V jako "prestiż", cokolwiek miałoby to znaczyć :lol: , czyli to V powinno być pod jakimś tam względem lepsze. To są dane techniczne serii V http://www.sony.pl/view/ShowProduct...L&pageType=TechnicalSpecs&category=TVP+LCD+TV.
Tutaj jeszcze do S http://www.sony.pl/view/ShowProduct...L&pageType=TechnicalSpecs&category=TVP+LCD+TV.
Do LG nie jestem zbyt dobrze nastawiony. Wielu moich znajomych ma sprzęt tej firmy i często jest coś nie w porządku. Koleżanka miała monitor LG, który trzy razy oddawała na gwarancji. Może miała pecha.
Zamiast LG, lepiej wziąść pod uwagę telewizory Samsunga. Ja obstaję przy Soniaku, ale każdy będzie chwalił to co ma :)
 

waldusthecyc

New member
hmmm patrzac na parametry sony v oraz w/w samsunga, sa one na tyle podobne ze chyba decyduje tujuz wyglad zewnetrzny i wlasne preferencje czyz nie? nieststey nie widzialem w akcji samsunga - wiec nie mam takiego porownania. sony chodzi super. a co daje wyroznienie EISA? (tzn. ja wiem co to jest, ale pytam, czy to widac, ze ten telewizor go otrzymal - np. po jakosci wizji czy torze dzwieku). a jakie roznice w funkcjach? (np. PIP, albo gniazdo komputerowe, albo to ze ktorys chodzi lepiej z kompem niz inny, albo z konsola, albo cos jeszcze o czym powinien wiedziec?)

thx za pomoc. naprawde
 

korkodyl

New member
waldusthecyc napisał:
hmmm patrzac na parametry sony v oraz w/w samsunga, sa one na tyle podobne ze chyba decyduje tujuz wyglad zewnetrzny i wlasne preferencje czyz nie? nieststey nie widzialem w akcji samsunga - wiec nie mam takiego porownania. sony chodzi super. a co daje wyroznienie EISA? (tzn. ja wiem co to jest, ale pytam, czy to widac, ze ten telewizor go otrzymal - np. po jakosci wizji czy torze dzwieku). a jakie roznice w funkcjach? (np. PIP, albo gniazdo komputerowe, albo to ze ktorys chodzi lepiej z kompem niz inny, albo z konsola, albo cos jeszcze o czym powinien wiedziec?)

thx za pomoc. naprawde

Ja powiem tak: Tekst "chodzi lepiej" nabiera znaczenia gdy postawisz 2 LCD obok siebie i podlaczysz np. kablowke z tego samego zrodla. Licza sie tez indywidualne preferencje - dlatego TRZEBA samemu porownac! Ja bylem ze znajomymi i jak tylko porownalismy to odrazu mielismy faworytow i przegranych...
Koniecznie trzeba tez pobawic sie ustawieniami bo tu naprawde mozna wiele zmienic!
Od poczatku bylem uprzedzony do LG ale jak zaczelismy sie "bawic" najnowszym modelem ktory na pocztku "swiecil" naprawde kiepsko i nikt nawet do niego nie podchodzil - to po 5 minutach zabawy zrobil sie maly "tłumek" :)
Tak wiec WARTO wybrac sie do sklepu gdzie mozna samemu pokombinowac i wtedy podejmowac decyzje zwracajac oczywiscie uwage na polecane modele :)
Przeciez nie trzeba odrazu kupowac!
Najwazniejsze zeby mozna bylo ewentualnie sprzet wymienic na cos innego. Wiem po sobie ze rozne rzeczy sie zdarzaja i nagle okazuje sie ze cos nie pasi...
Biorac pod uwage to ze dla niektorych osob nie jest to maly wydatek i chcieli by miec sprzet ktory w pelni "ich zadowala" warto nawet doplacic te kilka zlotowek i miec zawsze jakies wyjscie!
A w niektorych sklepach moze to byc problem!

Nadal uwazam ze Samsung M61 kosi... A jak go na poczatku zobaczylem z kiepskiego kabla w MM to bylem innego zdania hehe...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
40 m 61 - gra wyjatkowo
do 10.000- zł nie zejdziesz z ceną
do tej Kwoty LCD to 40 M 51 Samsunga
37 Xelos Loewe
37 Sharp GD7
To najlepsze modele na rynku.
pozdrawiam
 

speeder72

New member
Za 11 tys dostaniesz Pioneera 436. Moim zdaniem plazma bez konkurencji. Od kilku tygodni testuję ją z xboxem 360 - rewelacja.
Jako ciekawostkę dodam, że w tym roku Microsoft planuje wypuścić zewnętrzny napęd HD-DVD do x360.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
potwierdzam jakość Plazmy do LCD
ale tym bardziej ,że LCD Philipsa jest cienka
pozdrawiam
 

waldusthecyc

New member
no panowie... ale nie powiecie mi chyba |e plasma philipsa (choc swietna) bedzie chodzic lepiej niz samsung lcd 40m61... nie przesadzajmy. z reszta jak juz sie ma 10tys zlotych do i 13 sie zbierze.... nieprawda?
pzdr
 
Do góry