Kupiłem PM11 (długie)

cezzar

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum ale czytam je od dość dawna. Od ponad roku noszę się z zamiarem kupna nowego TV. Wiedziałem od początku że będzie to 32 calowa panorama. Zwlekałem z zakupem dość długo bo ceny spadały, potem zacząłem się interesować LCD ale jak zobaczyłem jak to (w sensie najtańsze-tylko takie brałem pod uwagę) gra-odpuściłem sobie. Pozostałem przy tradycyjnym kineskopie. Doszedłem do wniosku że ceny juz nie spadną a sprzętu widać jest coraz mniej. Zresztą postanowiłem kupić najtańszy sprzęt gdyż nie jestem wymagający i bajery typu PIP nie sa mi potrzebne. W grę wchodziły (po odrzuceniu miedzy innymi krzywego slima samsunga i nienaturalnego philipsa 9520)JVC X5, Panasonic PM11 lub PS12. Ze wzgledu na to że ten pierwszy nie jest dostępny w mojej okolicy a nie chciałem kupować przez net w ciemno (nigdy nie widziałem jak gra) wybór padł na PM11. Dzień przed wigilią tv stał już u mnie. Testowałem w sklepie ale mieli słaby sygnał z anteny. U mnie pracuje pod kablówką (słaba), satelitą i dvd. oto pierwsze wrazenia z eksploatacji:
-brak instrukcji po polsku (sprzsedawca obiecał załatwić) i polskiej karty gwarancyjnej (sprzedawca twierdził że panasonic daje euro gwarancję która jest honorowana-mam nadzieję ze tak)
-kiepskie wykończenie, obudowa słabej jakości, niezbyt dobrze spasowana, z boku wystaje ze szczeliny gąbka jakas
-obraz z kablówki słaby, są cienie ale to jest wynikiem słabego sygnału jaki mam
-dvd i satelita rewelacja (tylko ze przez poprzednie lata ogladałem stary telewizor wiec jest to subiektywne), połączenie tanim kablem scart, obraz ostry, kolory naturalne, nie jaskrawe. Bardzo przyjemny obraz. Ale niestety przechodzą w tle pionowe "belki" na obrazie z satelity. Co jest tego przyczyną? Słabe kable?
-dźwięk raczej kiepski ale dla mnie bez znaczenia-używam kolumn
-telewizor sam się przełącza podczas oglądania kablówki w tryb AV, pomimo że wszsytkie urządzenia podpięte scartem do TV są wyłączone. Zauważyłem to dopiero wczoraj, wcześniej nie występowało
-tryb panasonic auto który sam dobiera rozmiar obrazu niekiedy wariuje. Przy ciemnych scenach potrafi się przełączyć np z 16:9 w inny format.
To tyle na początek. Zapewne ma jeszcze sporo zalet, np proste menu. Jezeli ktoś mogłby mi pomóc odnośnie 2 ostatnich punktów to byłbym wdzięczny. Jest to powód do wymiany tv czy po prostu ten typ tak ma.
 

cezzar

New member
Jeszcze coś, Wszędzie mowa o TX32PM11P, ja natomiast dostałem TX32PM11F/M o ile się nie mylę. O co tu chodzi? jakie są róznice?
 

stereoman

New member
cześć
znalazłem dla ciebie instrukcję obsługi pm 11 p
http://panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=320&symbol=tx32pm11fm
a tego f/m to poszukam :)
a tak w ogóle to ci radzę w trymigi oddać toto jak najszybciej i żądaj przynajmniej piwa/ albo i 2/ w ramach strat moralnych czego wyrazem twój post
kupiłeś NOWY sprzęt, który ma po prostu dobrze grać niezależnie od jego ceny czy reputacji :wink:
nie szukaj plusów na siłę,one muszą po prostu być
pozdrawiam

ooooooooo
w linku widzę końcówkę fm
ki daiabeł :!:
 

cezzar

New member
Demo HD np. Sasmunga

jax napisał:
Ale niestety przechodzą w tle pionowe "belki" na obrazie z satelity. Co jest tego przyczyną? Słabe kable?

Myślę że to przebicia z kablówki, odłącz kabel antenowy z kablówki i sprawdz.

Też tak myśle, wyczytałem gdzieś ze to coś z masą kablówki, trzeba kupić jakiś separator.

A odnośnie postu stereomana to nie napisałem i nie uważam, że telewizor ma jakieś wady, po prostu powiedziałem o rzeczach które dla mnie nie są normalne. Przełączanie się w tryb AV być może jest spowodowane jakością pozostałego mojego sprzętu podpiętego pod scart telewizora (dvd,tuner satelitarny i magnetowid). Może któreś z urządzeń ma jakieś przepięcia które powodują to zjawisko.
Zmiany aspektu obrazu występują tylko na ciemnych fragmentach filmu i nawet w instrukcji jest napisane, że auto dostosowywanie formatu obrazu może trwać nawet kilka minut, w zależności od tego jak obraz jest ciemny.
Końcówka symbolu telewizora to jest prawdopodobnie uzależnione od kraju na jaki jest przeznaczony. Szukałem po necie i znalazłem, że w Polsce jest z literką P, we Francji F/M http://panasonic.fr/servlet/PB/menu/1213972_l3/index.html a w Niemcach z D http://www.produkte.panasonic.de/pr...0@@@@@TX-32PM11D@100Hz@&altMod=N&upper=&prop=.
Niech ktoś jeszcze powie mi co z tą gwarancją, panasonic honoruje eurogwarancję czy powinna być wystawiona gwarancja polska?
 

staszek9

New member
Re: telewizorki projekcyjne

Jeżeli TV tobie nieodpowiada to możesz go oddać bez podania przyczyny do 10 dni.Nie musi mieć wad i być zepsuty-po prostu oddajesz i wymieniasz na inny lub bierzesz kase.
 

sergiej7

New member
staszek9 napisał:
Jeżeli TV tobie nieodpowiada to możesz go oddać bez podania przyczyny do 10 dni.Nie musi mieć wad i być zepsuty-po prostu oddajesz i wymieniasz na inny lub bierzesz kase.
Bzdura. Dotyczy to tylko kupowania przez internet i nie dotyczy licytacji (czyli na allegro tylko "kup teraz"). Owszem, moze zdarzyc sie, ze mozna zwrocic towar, jest to jednak tylko i wylacznie dobra wola sprzedajacego. Przepisy sie zmienily i trzeba uwazac, bo "reklamacji po odejsciu od kasy nie uwzglednia sie";-)
 

chrzanek

New member
MichalK napisał:
Ludzie te CRT Panasonica - produkuje fabryka DAEWOO - wiec jak mają wyglądać...

owszem ale tylko serie ps12, pm11 panasonic produkuje sam na slowacji.

cezzar napisał:
Niech ktoś jeszcze powie mi co z tą gwarancją, panasonic honoruje eurogwarancję czy powinna być wystawiona gwarancja polska?

od roku panasonic daje tylko europejskie gwarancje, ktore sa oczywiscie honorowane, choc zauwazylem ze znow pojawily sie polskie przy niektorych nowych modelach kin domowych.


staszek9 napisał:
Jeżeli TV tobie nieodpowiada to możesz go oddać bez podania przyczyny do 10 dni.Nie musi mieć wad i być zepsuty-po prostu oddajesz i wymieniasz na inny lub bierzesz kase.

i tu zgodze sie z przedmowca tego przepisu dawno nie ma, bo ludzie sobie wypozyczali sprzet, dobrze ze zniknal. Towar mozna wymienic lub oddac tylko jesli jest niezgodny z umowa, czyli np. brak polskiej instrukcji, tu wina lezy po stronie sprzedawcy.
 
Do góry